Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот gabinka_80 » 09 Юни 2017, 10:13

Един такъв акциз, освен да оскъпи с някакви стотинки и да се напълни гушата на различни институции, то друго няма да има като резултат.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Lollipop » 26 Юни 2017, 15:43

Ами то всеки си решава, вие какво си мислите, че като видя в магазина чипс за 3.60 или за 3.65 ще си направя голямата разлика дали да го купя ли? След като ми се яде ще го взема. Трябва дабъдат обозначени в магазините с етикети, които да показват, че са нездравословни и как вредят.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот nefertiti » 29 Юни 2017, 21:04

Какви ли не боклуци има по магазините.. май няма изобщо качествен контрол върху храните. А храната е толкова важна..и за нас, и за децата ни. Много трябва да се внимава, защото храната е горивото на нашия организъм, трябва да ограничаваме отровите, които сами вкарваме в тялото си, че и другите странични не са малко!
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Локумът » 30 Юни 2017, 08:15

За да се ограничат вредните храни трябва да се мине яко на ядене на зеленчуци.. Месото трябва да се ограничи на максимум, или поне това от магазина. Пък за колбасите трябва да се забрави напълно.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот nefertiti » 03 Юли 2017, 18:27

То и зеленчуците са едни пластмасови в днешно време.. По-добре риба от месо иначе..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Yunona » 03 Юли 2017, 23:12

Съгласна съм с въвеждането на такъв акциз. Писнало ми е от многознайковци, които ядат боклуци, боледуват често, лекуват се от моите осигуровки и на всичкото отгоре философстват как то "чиста храна няма". Има, има, само да я търсиш! Като начало може просто да спрат държавните субсидии за месопреработвателната и млекопреработвателната индустрия. Това, придружено с акциз върху храните, съдържащи захар, изкуствени подсладители, преработени мазнини и бяло брашно, би имало достатъчно добър резултат.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Lisica » 04 Юли 2017, 09:17

Акцизът няма ли да е много нисък като цена, която ще бъде заплащана. Ако е някакъв процент, то салама няма да е 3 лева ами ще стане 3,30, вафлата няма да е 50 ст ами ще стане 55 ст. Мислите ли, че на някой ще направи впечатление? Затова съм за разделения по магазините и червени надписи и големи, гласящи, че тук храната не е здравословна и зелени и добри надписи оповестяващи добрата храна. Така хората наистина щ еправят добър и информиран избор. В момента голям проблем е, че много от хората не могат да разберат и да определят кое е наистина здравословно и кое не е, само защото не са информирани или не разбират информацията, която прочитат.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Локумът » 31 Юли 2017, 11:26

Все ми е тая, честно да си кажа. :mrgreen: Разликата щ е емалка и пак ще се купуват и изобщо на никой няма да му направи впечатление. Докато не бъдат обозначени като вредни и опасни храни, няма да се спрат да се купуват. И то в магазина да са означени или на опаковките им.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Авг 2017, 14:13

В много страни, с които искаме да се сравняваме, вече са въвели такъв акциз. Вярно е, че процнетът обикновено е нисък и не всеки ще се повлияе, но със сигурност ще Има хора, на които щ еим направи впечатление и ще се замислят.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Съгласни ли сте с въвеждането на акциз за нездравословните храни?

Мнениеот Glow » 20 Дек 2018, 12:00

Аз много се бях зарадвала като чух за тази идея, но истината е че е много "хлъзгаво" понятие какво е нездравословна храна или продукт. В крайна сметка, не забелязвам сериозна разлика в цените на нездравословните продукти. Така че това не върши никаква работа.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта