Кърменето - Въпроси, препоръки и Решения

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Кърменето - Въпроси, препоръки и Решения

Мнениеот mary jane » 31 Мар 2011, 22:41

В тази тема може да споделите притесненията си относно кърменето, захранването и отбиването на вашето бебе.
На ваше разположение сме, ако желаете:

- да положите успешно начало на кърменето и да се предпазите от разранени зърна;
- да разберете дали бебето поема достатъчно;
- да увеличите или намалите кърмата си;
- да се справите с различни трудности и притеснения;
- да кърмите толкова дълго, колкото желаете.

За да може да ви отговорим по-изчерпателно и конкретно, ще е полезно да посочите следните неща:

1. Възраст на бебето в момента
2. Килограми на бебето при раждането, изписването (ако става въпрос за бебета под 2-месечна възраст) и при последното му мерене
3. Разкажете накратко как е организирано кърменето при вас:
- колко хранения има бебето за денонощие
- едната или двете гърди предлагате на кърмене
- през какви интервали от време се храни бебето (броено от началото на едното хранене до началото на следващото)
- използвате ли биберон-залъгалка
- получава ли бебето нещо друго освен кърма – какво и в какво количество
за денонощиe
4. Какво ви тревожи и какви са очакванията ви за развитието на ситуацията.

Ние /доброволни консултанти майки и медицински лица/ вярваме, че кърменето е важно - за бебето, майката и за връзката между тях.

Съветите, които се предоставят са единствено с информативна цел. За конкретен медицински съвет, диагноза или лечение, се консултирайте с лекар или друг здравен специалист.
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Въпроси свързани с кърменето

Мнениеот Alexsandra bg » 01 Апр 2011, 14:57

При кърмене ме болят зърната и се нацепват дайте съвет
Аватар
Alexsandra bg
 
Мнения: 45
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:32

Re: Въпроси свързани с кърменето

Мнениеот Iveto » 01 Апр 2011, 15:00

Alex_03 написа:При кърмене ме болят зърната и се нацепват дайте съвет

Имам същия проблем ще се радвам някой ако даде съвет
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Въпроси свързани с кърменето

Мнениеот perla197811 » 01 Апр 2011, 19:10

ГАРМАСТАН гел
Mного е добро!!! Има и други алтернативи ;)
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Въпроси свързани с кърменето

Мнениеот Margo » 28 Юли 2011, 14:19

До колко месеца кърмехте бебето си? Аз моето до 6-тия. Чувала съм, че най-добре е до шестия месец, така се изгражда имунитет в детето. Сама реших да спра, направила ли съм грешка?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Въпроси свързани с кърменето

Мнениеот Tanja » 29 Авг 2011, 22:43

Do Марго
До 6 месец е хубаво бебето да е само на кърма .До годинка основна храна си остава кърмата ,а останалите храни са за да ги опита бебето и да свикне с храните ,а не да се заместят 4-5 хранения.Според УНИЦЕФ е хубаво бебето да се кърми поне до 2 год.Лияно аз първата си дъщеря преди 12 год кърмих само 3 мес.заради "умните"съвети на някои лекари.Втората си дъщеря кърмих 1год и 8 мес.Сега е на 3год.изключително умно,здраво и уравнесено дете за ,което много допринесе кърменето.Успех на всички с това нелеко,но пък важно начинание.
Tanja
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Авг 2011, 22:32

Re: Въпроси свързани с кърменето

Мнениеот southern_sun » 30 Авг 2011, 14:26

Tanja написа:Do Марго
До 6 месец е хубаво бебето да е само на кърма .До годинка основна храна си остава кърмата ,а останалите храни са за да ги опита бебето и да свикне с храните ,а не да се заместят 4-5 хранения.Според УНИЦЕФ е хубаво бебето да се кърми поне до 2 год.Лияно аз първата си дъщеря преди 12 год кърмих само 3 мес.заради "умните"съвети на някои лекари.Втората си дъщеря кърмих 1год и 8 мес.Сега е на 3год.изключително умно,здраво и уравнесено дете за ,което много допринесе кърменето.Успех на всички с това нелеко,но пък важно начинание.

Аз също кърмих детето си до 6 месеца, но не разбрах защо лекарите са те съветвали да не си кърмиш детето повече от 3 месеца след като, те трябва да са хората, които да те агитират най-силно за естествено хранене? Стана ми интересно, сподели историята си!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Кърменето - Въпроси, препоръки и Решения

Мнениеот Подкрепа за кърмене » 26 Сеп 2011, 15:32

На мен ми помогнаха силиконовите адаптори на Avent. Първоначално пробвах само с кремове, първо на Ажент, после мас и оше няколко, но нищо не помогна. Единствено когато започнах да използвам адапторите зърната ми успяха да зарастнат и да не се разраняват при кърменето и след няколко дни вече всичко беше ОК.
Някой майки ми казваха, че с тях имало шанс бебето да не иска да суче и да се отбие, но няма нищо такова. Те са много мекички и когато детето засмучи, те приемат естествената форма на гърдата при сукане и няма проблеми.
Подкрепа за кърмене
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Сеп 2011, 15:07

Re: Кърменето - Въпроси и Решения

Мнениеот Luciferina » 29 Сеп 2011, 12:41

Здравейте и благодаря за възможността да се консултирам с вас и така.
Точно в момента ми е необходима консултация.
Болна съм, с ангина, хрема и кашлица, която се влошава. Налага се да приемам антибиотик. Личната ми лекарка ми изписа аугментин, като евентуално съвместим с кърменето, но заедно с него ми изписа и провиогъбични - микомакс, които (ако се доверя на листовката) не се препоръчват за употреба при кърмене. Синът ми е на година и 20 дни, захранен е, с три заместени хранения. Суче само рано сутрин, вечер за приспиване и нощем по 1-2 пъти, понякога има 1-2 допълнителни кърмения през деня, но е рядко. Има атопичен дерматит, поради което все още не са му въведени някои храни. Според личната лекарка той ще реагира с разстройство и обрив на антибиотика и препоръчва да спра да го кърмя за периода на лечение. Лошото е, че той не използа шише с биберон (залъгалка смуче охотно), аз нямам замразена кърма, а адаптирано мляко никога не съм му давала. Имам нужда от съвет - дали да продължа да го кърмя? Нямам необходимата помпа за изцеждане (дадох я на приятелка) и възможно ли е да си запазя лактацията с изцеждане на ръка? Притеснявам се дали бих могла да продължа да го кърмя след това прекъсване и всъщност, налага ли се прекъсването?
Luciferina
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Сеп 2011, 12:16

Re: Кърменето - Въпроси и Решения

Мнениеот Подкрепа за кърмене » 29 Сеп 2011, 16:54

Luciferina написа:Здравейте и благодаря за възможността да се консултирам с вас и така.
Точно в момента ми е необходима консултация.
Болна съм, с ангина, хрема и кашлица, която се влошава. Налага се да приемам антибиотик. Личната ми лекарка ми изписа аугментин, като евентуално съвместим с кърменето, но заедно с него ми изписа и провиогъбични - микомакс, които (ако се доверя на листовката) не се препоръчват за употреба при кърмене. Синът ми е на година и 20 дни, захранен е, с три заместени хранения. Суче само рано сутрин, вечер за приспиване и нощем по 1-2 пъти, понякога има 1-2 допълнителни кърмения през деня, но е рядко. Има атопичен дерматит, поради което все още не са му въведени някои храни. Според личната лекарка той ще реагира с разстройство и обрив на антибиотика и препоръчва да спра да го кърмя за периода на лечение. Лошото е, че той не използа шише с биберон (залъгалка смуче охотно), аз нямам замразена кърма, а адаптирано мляко никога не съм му давала. Имам нужда от съвет - дали да продължа да го кърмя? Нямам необходимата помпа за изцеждане (дадох я на приятелка) и възможно ли е да си запазя лактацията с изцеждане на ръка? Притеснявам се дали бих могла да продължа да го кърмя след това прекъсване и всъщност, налага ли се прекъсването?


Привет Luciferina,

видях, че си намерила и другата тема. Марияна, която ще отговаря там ще е на линия скоро. Поздравления за успешното кърмене досега. Сигурна съм, че притесненията ти скоро ще отпаднат и ако искаш да продължиш да кърмиш - няма да има пречки за това. Да си болен и с малко палаво детенце е доста изморително, дано имаш помощници наоколо.
Бързо оздравяване!
/Д.Бетова/
Подкрепа за кърмене
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Сеп 2011, 15:07

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта