Пловдив: „По ръба на небето“- един приказен мюзикъл

Бизнес, политика, шоубизнес, забава или всичко от света около нас.....по дати

Пловдив: „По ръба на небето“- един приказен мюзикъл

Мнениеот FramarModDesi » 27 Сеп 2011, 09:35

Когато бях малка, толкова малка, че едва стигах ръба на кухненската маса, имах измислен приятел. С него по цели нощи обикаляхме из всички кътчета на планетата. Смеехме се, играехме, мълчахме заедно и бяхме неразделни. Един ден обаче той изчезна и аз го забравих.
И ето сега, след толкова много години ще ви разкажа историята за едно малко момченце, което се сприятелява с най-невероятния приятел на човека - вещицата. Дали ще успее да съхрани това приятелство или и то ще бъде забравено, така както аз изгубих своето… това дори авторът не знае, казва режисьорът Веселка Кунчева. Тази приказка тя разказва с петрушки и марионетки в Кукления театър в Пловдив. Казва се „По ръба на небето“ и премиерата е на 30 септември 2011 г. от 19 ч. Това е една приказка за силата на въображението, за приятелството и за забравените детски желания, уточнява директорът на трупата Виктор Бойчев.
Сценографията, куклите и костюмите са дело на Мариета Голомехова, музиката написа
Христо Намлиев, хореограф е Явор Кунчев.
С куклите играят: Татяна Етимова като Тишо, Живко Джуранов е Шо, Румен Караманов се превъплъщава в Леля Сийка и Дрън, Мария Атанасова е Мама Мара, Бръм и Червения Пазител,
Росен Русев играе Татко Владко и Зеленя Пазител, Наталия Василева - Учителката на вещиците, Жълтия Пазител и Леглото Въображение, Михаела Андонова се прави на Дзън и Синия Пазител.
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: Пловдив: „По ръба на небето“- един приказен мюзикъл

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 09 Окт 2019, 15:24

Като малък и аз си имах такъв измислен приятел... Не разбрах кога си отиде...
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Пловдив: „По ръба на небето“- един приказен мюзикъл

Мнениеот Мики Маус » 09 Окт 2019, 17:06

Лош Холестерол 007 написа:Като малък и аз си имах такъв измислен приятел... Не разбрах кога си отиде...

Човек остарява, когато престане да вярва в приказки... Тогава си отива и въображаемият приятел.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49


Назад към Медиен календар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта