Научете ме да сменям пелени!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Научете ме да сменям пелени!

Мнениеот viking » 06 Мар 2015, 14:29

Привет, мами и татковци! Доста се срамувам от това, което ще споделя, но все още не умея да сменям пелени.

С жена ми снощи се скарахме и сега трябва да й докажа уикенда, че и аз мога да бъда истински родител, да сменям пелени и да правя всичко, което е необходимо за малката! :oops: За целта ми трябва малко помощ и един бърз урок от вас за сменяне на пелени, като за начало :roll:

Виждал съм, че има на самите пелени едни такива лепки,
changing-diaper-baby.jpg
changing-diaper-baby.jpg (22.74 KiB) Прегледано 1495 пъти
но това ли е най-важното, за да се закрепи на дупето на бебето :?: А за само дупе, как да се погрижа, има някакво кремче, но как да я намажа, с някакво памучно тампонче или с ръка направо :roll: Трябва ли да я мия или само мокри кърпички мога да ползвам :?: :!:

Как, по дяволите, се сменят тези пелени, не може да е толкова сложно! :evil: Дайте ми някои и друг бърз урок, научете ме да сменям пелени!
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Научете ме да сменям пелени!

Мнениеот MerryPop » 06 Мар 2015, 14:33

Не е най-сложното нещо на света сменянето на пелени и е много хубаво, че си предприел това предизвикателство, въпреки че явно нямаш идея от нищо! Като свалиш пелената, би трябвало да знаеш или поне да си я виждал дали жена ти мие детето или ползва мокри кърпички, след като почистиш детето, само го мажеш или ако ползваш пудра, слагаш от нея и да, разгъваш памперса подпъхваш под детето и точно тези лепенки държат цялата работа :D :D Честито :)
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Научете ме да сменям пелени!

Мнениеот julianne » 06 Мар 2015, 14:39

Смятах да го карам на интуиция за момента, в който ми се наложи да свърша това, но интересното е, че явно интуицията ми съвпада с това, което наистина трябва да направя :D
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Научете ме да сменям пелени!

Мнениеот Kremiliya » 06 Мар 2015, 15:31

хахах Спокойно, не е чак толкова трудно :)) Разпъваш пелената, слагат бебето отгоре, слагаш крем, ако съпругата ти използва винаги, аз не съм ползвала крем при моето дете, изчистваш само с мокра кърпичка, макар че и тук е въпрос на това какво прави и жена ти, гледай я внимателно как процедира. :) По принцип ако ползваш мокра кърпа и се овлажни мястото за не си представям как точно ще се сложи крем, но това е друга тема. Не е толкова трудно, гледай само ластичките на памперса, покрай крачетата да са точно в сгъвката на крачето, за да не изтича и да не ѝ пристягат крачето. И това е :)) залепяш и толкова! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Научете ме да сменям пелени!

Мнениеот Mon_ton » 06 Мар 2015, 17:07

:mrgreen: :mrgreen: Скоро и аз ще трябва да се уча и кой знае колко трудно ще ми бъде, а приятелят ми може да сменя пелени, понеже има доста голяма разлика с малкия си брат и се е научил! Та аз ще съм за смях у дома.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Научете ме да сменям пелени!

Мнениеот Anka » 06 Мар 2015, 17:31

С брат ми се научих да сменям пелени, не е чак толкова трудно. Слагаш на гръб бебока, дигаш дупето, мушкаш памперса и залепяш, а ако мажеш с кремче, ползваш си чистите ръце ;))
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Научете ме да сменям пелени!

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Мар 2015, 17:11

Не е толкова трудно, все ще го смениш! :) Да минеш да кажеш как е минало сменянето на памперса :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Научете ме да сменям пелени!

Мнениеот Malina » 09 Мар 2015, 18:25

Хахаха доста трудна задача, особено ако никога не си сменял!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Научете ме да сменям пелени!

Мнениеот Slavena » 09 Мар 2015, 20:33

Хахаха, не е много трудно! :) Пък и като не стане жена ти да го прави, това е женска работа, твоята работа е да изкарваш пари, не да сменяш памперси!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Научете ме да сменям пелени!

Мнениеот Pipilota » 10 Мар 2015, 10:40

:lol: :lol: :lol: Жена ти доста сериозно ти е стъпила на врата, но това е положението, детето е и на двамата! Кажи сега, смени ли памперса? :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron