Декоративен терариум за цветя - какво трябва да съдържа, за да е красив и да оцелеят растенията?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Декоративен терариум за цветя - какво трябва да съдържа, за да е красив и да оцелеят растенията?

Мнениеот Fancy » 06 Мар 2015, 17:03

Гледах едни прекрасни снимки, които показваха как стъпка по стъпка да си направиш декоративен терариум за цветя! :idea: Беше изключително красиво, но не мисля, че всички растения биха могли да виреят в еднаква почва! :roll:

Друго интересно беше, че на дъното на декоративния терариум с цветя се поставяше кварц, след това дървени въглища, камъчета, почва и след засяването вече се декорира с каквото ви дойде наум! Изглеждаше по подобен начин,
il_full.jpg
il_full.jpg (24.11 KiB) Прегледано 1806 пъти
но самия терариум беше от кръгъл аквариум, съответно с по-широко гърло, какъвто смятам и аз да купя :idea:

Но колко дебел слой почва е редно да бъде поставен в декоративния терариум за цветя, за да оцелеят растенията и да стане красив? :roll: И най-вече как трябва да подберем растенията, така че да изискват сходно количество вода, що-годе еднаква почва и светлина? :roll:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Декоративен терариум за цветя - какво трябва да съдържа, за да е красив и да оцелеят растенията?

Мнениеот Nightmare » 06 Мар 2015, 17:06

Единственото, което трябва да направиш според мен е да се придвижиш до магазин за цветя с компетентни продавачи и да разпиташ кой цветя или кактуси не стават големи и са сходни за отглеждане и най-вече да ти предложат такива, които не нарастват прекалено :idea:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Декоративен терариум за цветя - какво трябва да съдържа, за да е красив и да оцелеят растенията?

Мнениеот nushi.kisyova » 06 Мар 2015, 17:09

Много е хитра тази идея, изглежда наистина много добре, в същото време, ако наистина се подредят правилните цветя ще е супер и ще остане красиво с години :) :) Сега като се стопли и като дойде време за пресаждане ще си направя и аз такова, но само с кактусчета :) :)
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Декоративен терариум за цветя - какво трябва да съдържа, за да е красив и да оцелеят растенията?

Мнениеот Anka » 06 Мар 2015, 17:27

Nightmare написа:Единственото, което трябва да направиш според мен е да се придвижиш до магазин за цветя с компетентни продавачи и да разпиташ кой цветя или кактуси не стават големи и са сходни за отглеждане и най-вече да ти предложат такива, които не нарастват прекалено :idea:

Общо взето те ще растат горе долу толкова, колкото почвата им позволява, точно затова се разсаждат, за да имат повече пространство и да растат повече. Единственото, което ще им трябва да е да се подкастрят от време на време, така си мисля ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Декоративен терариум за цветя - какво трябва да съдържа, за да е красив и да оцелеят растенията?

Мнениеот Elica » 06 Мар 2015, 17:44

Това ми изглежда прекрасно и ще се опитам да си направя, бих си взела различни растения, задължително ще си сложа бамбук, много го харесвам :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Декоративен терариум за цветя - какво трябва да съдържа, за да е красив и да оцелеят растенията?

Мнениеот Kaya » 08 Мар 2015, 09:45

ТОва е прекрасно и ще се пробвам да си направя, мисля, че ддори и да порасне повече някое цвете, винаги можеш да го преместиш или да замениш с ново :) Така малките цветенца ще отглеждаш по този начин и отделно ще си направиш красива цветна градина у дома :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Декоративен терариум за цветя - какво трябва да съдържа, за да е красив и да оцелеят растенията?

Мнениеот Lollipop » 09 Мар 2015, 11:10

Много красиво и впечатляващо изглежда, и аз бих си направила, макар че сигурно ще емного трудно. И все пак отгоре не изглежда лесно за поддържане, с кръгъл аквариум и възможност да си бърникаш вътре е по-добре, пък и ако пуснеш едно малко гущерче още по-хубаво ще стане. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Декоративен терариум за цветя - какво трябва да съдържа, за да е красив и да оцелеят растенията?

Мнениеот Kaya » 09 Мар 2015, 13:14

Lollipop написа:Много красиво и впечатляващо изглежда, и аз бих си направила, макар че сигурно ще емного трудно. И все пак отгоре не изглежда лесно за поддържане, с кръгъл аквариум и възможност да си бърникаш вътре е по-добре, пък и ако пуснеш едно малко гущерче още по-хубаво ще стане. :mrgreen:

O, да, представям си и живот да има вътре! :mrgreen: Ще е супер направо! Само че освен костенурка не знам какво друго да е ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Декоративен терариум за цветя - какво трябва да съдържа, за да е красив и да оцелеят растенията?

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2015, 10:43

Много красиво! :) като малка джунгла, наистина много ефектно и различно! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Декоративен терариум за цветя - какво трябва да съдържа, за да е красив и да оцелеят растенията?

Мнениеот Kremiliya » 07 Апр 2015, 11:02

Това изглежда много готино, пък ако си пуснем вътре и един гущер ще стане още по-яко :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron