Гастроентерологичен проблем - силна болка след хранене

Гастроентерологичен проблем - силна болка след хранене

Мнениеот Azzza » 09 Мар 2015, 01:03

Извинявам се, че задавам въпроса си като нова тема, но не можах да намеря във форума раздела с въпроси за гастроентерология.
Като първо - здравейте. На 30 години съм. Проблем със стомаха и храносмилането им от близо 15 години. Отначало започваше като лека тежест след хранене и обилно слюноотделяне, което по-късно достигаше и до повръщане след няколко часа мъчение. Обикновено след повръщането веднага болката изчезваше. Симптомите се облекчаваха и ако просто лежа по гръб няколко часа. С годините проблемът се задълбочи. Като се хранех - умирах от болка, ако не ядях - пак същото. Достигнах до момент в който не мога да седя, защото ме боли, трябва само да лежа, и то по гръб. Лекар загатна за съмнения за ГЕРБ. Пих Famotidin няколко месеца, след това го спрях. Уж бях по-добре. В последно време, обаче, нямам постоянни болки, но не мога да се храня навън. Обикновено издържам по половин час на ресторант с големи мъки, хапвам 2 залъка и трябва да си вървя. Болката е съсредоточена точно под гърдите, даже захваща и основата на гърдите, усеща се сякаш самата кожа и под нея пари. Вече, обаче Famotidin не ми помага. Ако пия една таблетка, започва да ми се гади и става още по-зле. Знам, че в нета трудно може да се постави диагноза, но бих искала да знам дали действително това са симптоми на ГЕРБ и има ли начин на лекуване. Благодаря предварително за отговора!
Azzza
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Мар 2015, 00:58

Re: Гастроентерологичен проблем

Мнениеот doca » 09 Мар 2015, 14:38

опитай да пиеш ракия 2 глътки преди хранене.ракията да е домашна .
doca
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2015, 14:35

Re: Гастроентерологичен проблем

Мнениеот Azzza » 09 Мар 2015, 18:21

Не мога да пия алкохол, 1 глътка бяло вино дори и проблемът се влошава. Киселинността и лютивостта на спиртните напитки предизвикват нетърпими киселини.
Azzza
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Мар 2015, 00:58

Re: Гастроентерологичен проблем - силна болка след хранене

Мнениеот FramarLekari » 10 Мар 2015, 19:10

Здравейте, Azzza!

Много възможно е да страдате от ГЕРБ. Направено ли Ви е ендоскопско изследване (фиброгастроскопия)?

Лечението зависи от прогресията на симптоматиката. Прилагат се H2-блокери (какъвто е Фамотидинът), антиацидни средства, инхибитори на протонната помпа и др. Голямо значение има и спазването на подходящ хранителен режим - например ограничаване на консумацията на мазни храни и алкохол.

Може да погледнете тази статия в "Алтернативна медицина":
Домашни средства и методи облекчаващи киселинен рефлукс
както и тази тема във форума:
Гастроезофагеална рефлуксна болест без езофагит - препоръки?

Препоръчваме Ви консултация с гастроентеролог, който да оцени състоянието Ви, да постави диагноза (не просто догадки, както сте написали) и да Ви назначи подходящото лечение.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани болести на храносмилателната система

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта