Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот zagrijena » 27 Яну 2016, 12:13

Любимо цвете! Моите сега започват да напъпват и с нетърпение ги чакам да ми цъфнат за втора година. Цветовете им стоят до есента, тогава увяхват и им режа клончето над последната пъпка където е цъфтяла. Направих си експеримет да не ги режа и нямаше проблем - пак си избиха пъпки. През лятото ги поливам веднъж седмично, а зимата на две-три седмици.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот nadqta » 27 Яну 2016, 13:09

zagrijena написа:Любимо цвете! Моите сега започват да напъпват и с нетърпение ги чакам да ми цъфнат за втора година. Цветовете им стоят до есента, тогава увяхват и им режа клончето над последната пъпка където е цъфтяла. Направих си експеримет да не ги режа и нямаше проблем - пак си избиха пъпки. През лятото ги поливам веднъж седмично, а зимата на две-три седмици.

Чудесно, но за мен това би изисквало огромна концентрация, за да мога да отглеждам такива растения...
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот pavleta » 03 Фев 2016, 12:56

И аз мислех, че е за изпечени градинари, но се престраших и всичко е наред :grin:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Фев 2016, 13:08

Аз не мога кактус да отгледам, а какво става за толкова фино цвете, не се решавам, макар че е много красиво. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот penelopa » 04 Фев 2016, 16:24

rabotnata pchela написа:Аз не мога кактус да отгледам, а какво става за толкова фино цвете, не се решавам, макар че е много красиво. :roll:


Не се подценявай толкова :grin: кактуса сам си расте.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот S_Milenska » 13 Дек 2016, 11:45

Имам орхидея у нас и сега гледам, че е пуснала нова клонка и може би скоро ще образува пъпки. Много ми харесва, ако успее до края на годината да цъфне ще е за втори път. При мен беше подарък през лятото, така че не бързам, като цяло. Пресадих я в по-голяма саксия, понеже беше в супер малка, сложих специална пръст (която по-скоро е кора на дърво). Не я кисна, защото ми е трудно, а я поливам отгоре като обикновено цвете всяка седмица, но у дома е доста топло. Засега се развива добре, дано така и продължи занапред.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот Kremiliya » 13 Дек 2016, 14:39

S_Milenska написа:Имам орхидея у нас и сега гледам, че е пуснала нова клонка и може би скоро ще образува пъпки. Много ми харесва, ако успее до края на годината да цъфне ще е за втори път. При мен беше подарък през лятото, така че не бързам, като цяло. Пресадих я в по-голяма саксия, понеже беше в супер малка, сложих специална пръст (която по-скоро е кора на дърво). Не я кисна, защото ми е трудно, а я поливам отгоре като обикновено цвете всяка седмица, но у дома е доста топло. Засега се развива добре, дано така и продължи занапред.

Учудващо е, че при вас успяват да растат така лесно, на мен не ми се получава, все завяхват и накрая умират.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот Leonora » 15 Дек 2016, 11:53

И стои в прозрачна саксия и поставена върху камъчета.. и пак не успявам да отглеждам както трябва :)
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Какво да направя, за да цъфне отново орхидеята?

Мнениеот lussy » 15 Дек 2016, 11:58

Като им оцелиш мястото и мярката на поливане, няма проблеми. Моите от няколко години ги имам, но тази година правихме ремонт и беше голяма лудница. Мъжът ми ги преместил на пряко слънце и по листата им почнаха едни петна да се появяват, взеха нещо да сдават багажа. Направо умрях от яд.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Предишна

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта