Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Slavena » 23 Мар 2015, 18:10

Аз бих се подложила на всякакви процедури, много обичам да се грижа за красотата си! :) А много харесвам и големите и пищни устни :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Gorica23 » 24 Мар 2015, 15:42

Doktoricata, виждам, че си отворила специална тема, браво. Напълно заставам зад мнението на Pacienti, престъпно ще е ако не се възползваме от естетичната дерматология, особено когато е с лечебна цел.
Не я познавам д-р Каляшева, разгледах сайта и, публикациите и са на ниво и говорят за професионално отношение към пациента. Ако нямах дерматолог без да се колебая бих се консултирала с нея.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Mon_ton » 24 Мар 2015, 16:12

Аз не съм много голям привърженик на такива процедури сякаш, а и все съм си представяла, че в истински дерматологичен кабинет няма да се чувствам като на козметик..
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Gorica23 » 24 Мар 2015, 18:16

Mon_ton написа:Аз не съм много голям привърженик на такива процедури сякаш, а и все съм си представяла, че в истински дерматологичен кабинет няма да се чувствам като на козметик..


Естетичната дерматология, не е естетична козметика. За да не обяснявам пак копвам и пействам друг мой пост:
Единствено съветът ми е да се прави при специалист дерматолог с необходимата апаратура, опит и индивидуален подход към всеки, а не в кварталното козметично студио.
Да не се възползваме от напредването на медицината според мен не е от най - умните решения, малко като ще се обърна към знахар, а не лекар, но всеки има право на избор. Поддържана жена съм и това ме кара да се чувствам пълноценна и красива.
Надявам се не съм накарнила чувствата ти. :)
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Alexandrina » 25 Мар 2015, 16:42

Когато човек има видима нужда (или просто иска да се освежи) от някакъв вид корекция, възрастта е без значение. Затова при дерматолозите има предварителни и подробни прегледи, в които те съветват какво е най-добре да се направи. Не съм против естетичната дерматология - всеки сам си преценява дали иска да направи устните си по-пищни или просто да махне някоя и друга бръчица.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот belleville » 25 Мар 2015, 16:46

Alexandrina написа:Когато човек има видима нужда (или просто иска да се освежи) от някакъв вид корекция, възрастта е без значение. Затова при дерматолозите има предварителни и подробни прегледи, в които те съветват какво е най-добре да се направи. Не съм против естетичната дерматология - всеки сам си преценява дали иска да направи устните си по-пищни или просто да махне някоя и друга бръчица.

Единственото, което ме притеснява е, че много от българските лекари, включително и дерматолозите държат да вземат възможно повече, като не се интересуват толкова от състоянието на самия пациент, относно докторката, за която се споменаваше по-горе, моя приятелка беше ходила при нея и ми сподели, че не е останала особено доволна, при положение, че отива на частно, каза, че отношението било твърде надменно и високомерно, като за лекар, дори :shock:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Tinki » 25 Мар 2015, 17:48

belleville написа:Единственото, което ме притеснява е, че много от българските лекари, включително и дерматолозите държат да вземат възможно повече, като не се интересуват толкова от състоянието на самия пациент, относно докторката, за която се споменаваше по-горе, моя приятелка беше ходила при нея и ми сподели, че не е останала особено доволна, при положение, че отива на частно, каза, че отношението било твърде надменно и високомерно, като за лекар, дори :shock:


Странно, аз пък нямам такова впечатление от нея. Няколко пъти съм ходила и отношението й е съвсем нормално като на лекар към пациент. Питам, каквото ми е интересно или ако нещо не ми е ясно, и ми се обяснява много внимателно и подробно всичко.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Pacienti » 25 Мар 2015, 18:38

Често като отидем на лекар забравяме, че сме пациенти и лекарите не са ни приятели за раздумка. Те са хора, които трябва да ни лекуват и интуитивно изграждат стена, която ние бъркаме с високомерие. Не си даваме сметка, че това помага да си свършат по - добре работата, съответно е добре и за нас като пациенти. Сестра ми е лекар и категорично отказва да лекува хора от семейството и приятели, емоциите нямат работа в тази професия.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот rose_92 » 25 Мар 2015, 22:07

Аз съм на 23 години, но от поне 10 имам проблеми с гадната си кожа на лицето и проблемът като че ли вместо да отшуми, се влошава, че даже вече имам и малки дупчици по бузите, които ми съсипаха самочувствието, а в момента цялата съм пъпчасала и на петна..Ако някой е случил на добър дерматолог, защото аз не съм до момента..и ако някой се е подлагал на някакви пилинги или други процедури, които са му помогнали да се справи с акнето и дупките от него, ще съм много благодарна да ми препоръча къде да отида и какви процедури са подходящи за мен.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Slavena » 26 Мар 2015, 10:32

Мисля, че чак за дупките от акнето спасение няма при дерматолозите, но дано да се лъжа. ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron