Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Pacienti » 26 Мар 2015, 13:12

rose_92 написа:Аз съм на 23 години, но от поне 10 имам проблеми с гадната си кожа на лицето и проблемът като че ли вместо да отшуми, се влошава, че даже вече имам и малки дупчици по бузите, които ми съсипаха самочувствието, а в момента цялата съм пъпчасала и на петна..Ако някой е случил на добър дерматолог, защото аз не съм до момента..и ако някой се е подлагал на някакви пилинги или други процедури, които са му помогнали да се справи с акнето и дупките от него, ще съм много благодарна да ми препоръча къде да отида и какви процедури са подходящи за мен.


rose_92, акнето е неприятно заболяване и изисква непрестанни грижи, търпение и време за лечение. Аз и сестра ми нямахме този проблем, но при брат ми се прояви в пубертета. Неговата лекарка, подходи сериозно, като потърси причината за проявата му и тогава назначи лечение и процедури, които бяха най - удачни в неговия случай. Постепенно състоянието му се подобри, стана по - уверен и вече е красив млад мъж без липса на самочувствие. Давам ти линк към сайта на неговата дерматоложка, д-р Каляшева. Най-добре сама да се убедиш в професионалното и отношение.
http://www.drkaliasheva.com/
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Doktoricata » 27 Мар 2015, 14:55

Благодаря за мненията. Отворих темата не за да бъда съдена, затова че искам да изглеждам добре, а да споделите опит. Темата не е за и против, аз съм взела решение. Виждам, че би помогнала и на хора със здравословни проблеми. rose_92, сега е времето да се радваш на младостта си, да градиш самочувствие и да се чувстваш красива. Възпозвай се от всички възможности за да го постигнеш. :)
Pacienti благодаря за съветите и линка за д-р Каляшева. Ще се възползвам.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Gorica23 » 27 Мар 2015, 16:22

belleville написа:
Alexandrina написа:Когато човек има видима нужда (или просто иска да се освежи) от някакъв вид корекция, възрастта е без значение. Затова при дерматолозите има предварителни и подробни прегледи, в които те съветват какво е най-добре да се направи. Не съм против естетичната дерматология - всеки сам си преценява дали иска да направи устните си по-пищни или просто да махне някоя и друга бръчица.

Единственото, което ме притеснява е, че много от българските лекари, включително и дерматолозите държат да вземат възможно повече, като не се интересуват толкова от състоянието на самия пациент, относно докторката, за която се споменаваше по-горе, моя приятелка беше ходила при нея и ми сподели, че не е останала особено доволна, при положение, че отива на частно, каза, че отношението било твърде надменно и високомерно, като за лекар, дори :shock:


Ах, как мразя такива коментари, тази твоя приятелка да не е лекарка. Когато отиваш на преглед няма никакво значение дали плащаш или не, отношението трябва да е едно и също.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Мар 2015, 16:51

И какво като приятелката не е лекарка и видиш ли докторката може да ѝ казва и да ѝ прави каквото си иска ли?! :shock:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Gorica23 » 30 Мар 2015, 10:46

marsu написа:И какво като приятелката не е лекарка и видиш ли докторката може да ѝ казва и да ѝ прави каквото си иска ли?! :shock:


Marsu, не си ме разбрала. Не харесвам коментари по повод работата на хора, особено на лекари, от трето лице (една приятелка ми каза...). Звучи ми като опит за очерняне на един лекар от друг, това имах предвид когато написах дали приятелката й не е лекар. Далеч съм от мисълта, че лекарите може да правят каквото си искат.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Neven498 » 02 Апр 2015, 15:42

Slavena написа:Мисля, че чак за дупките от акнето спасение няма при дерматолозите, но дано да се лъжа. ;)

Не точно. Сестрата на приятеля ми имаше страхотен проблем с това. Макар и да нямаше пъпки и сериозни възпаления, белезите бяха покъртителни. Беше посетила няколко дерматолога и след много ходене по мъките, успя да се отърве от една голяма част от белезите. За д-р Каляшева съм чувала добри думи от личната си лекарка. Преди време ми я беше препоръчала, защото имах проблем с гъбична инфекция на палеца на крака. Така и не отидох, че тогава тъкмо се пренасяхме във Варна и не ми се искаше един лекар да движи лечението ми.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Anka » 02 Апр 2015, 16:10

С качествени дерматологични процедури могат да се прикрият голяма част от белезите, но работата е там, че струват и много пари :(
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Neven498 » 02 Апр 2015, 16:36

Anka написа:С качествени дерматологични процедури могат да се прикрият голяма част от белезите, но работата е там, че струват и много пари :(

Здравето никога не струва евтино и не бива да се прави компромис с него ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Леля Живка » 02 Апр 2015, 17:07

Така е, трябва да се внимавам много, когато се подбират и продуктите и процедурите, не бива да се вземат решения с лека ръка.
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Естетична дерматология - съвети за процедури, които сте опитвали!

Мнениеот Neven498 » 03 Апр 2015, 11:39

Леля Живка написа:Така е, трябва да се внимавам много, когато се подбират и продуктите и процедурите, не бива да се вземат решения с лека ръка.

По-скоро решенията би следвало да се вземат от квалифициран специалист-дерматолог. Какви ли не недоразумения съм виждала точно, защото хора си назначават самолечение, без дори да имат идея какво точно третират. :|
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта