Възможно ли е да поддържаме алкален баланс в организма ни?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Възможно ли е да поддържаме алкален баланс в организма ни?

Мнениеот penny » 16 Апр 2015, 12:58

От известно време се чудя дали наистина нещо не ми е наред, тъй като сякаш всичко е ок, но усещам често известни неразположения, които са почти необясними!
Мисля си, че виновен за това е алкалния баланс в организма ми, който ми куца!

Мислих си, че само с пиене на по-големи количества вода може да поддържаме алкалния баланс, но в крайна сметка се съмнявам това да работи!
999.jpg
999.jpg (18.22 KiB) Прегледано 1363 пъти
Намерих една рецепта за алкализиране на водата, но трябва да опитам доколко е ефикасна, но май трябва да ходя и да давам кръв за изследване, иначе няма как да разбера, нали? :roll:

Според вас възможно ли е някак да поддържаме ежедневно, с промяна в менюто или по друг лесен начин, алкалния баланс в организма ни? :?: Как го правите? :roll:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Възможно ли е да поддържаме алкален баланс в организма ни?

Мнениеот bojo_kolev » 16 Апр 2015, 13:02

Ами да, никак не е трудно, аз пия 3 чаши с топла вода сутрин, като слагам в тях по една лъжичка мед, сока на един лимон го разпределям в трите, както и малко сода ;) Така си правя алкалната вода, не е трудно и ти оправя проблеми с чревния тракт, ако имаш!
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Възможно ли е да поддържаме алкален баланс в организма ни?

Мнениеот dessiblond » 16 Апр 2015, 13:04

Да, това е по-добрият вариант, имаше и някакви капки за алкализиране на водата, но като не им знаеш съдържанието и малко съмнително ми изглежда :roll: това поне си е натурален начин, иначе голяма част от храните са достатъчно киселинни, та да е опитваш само по този начин да поддържаш алкалния баланс, поне според мен
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Възможно ли е да поддържаме алкален баланс в организма ни?

Мнениеот Malina » 16 Апр 2015, 13:10

bojo_kolev написа:Ами да, никак не е трудно, аз пия 3 чаши с топла вода сутрин, като слагам в тях по една лъжичка мед, сока на един лимон го разпределям в трите, както и малко сода ;) Така си правя алкалната вода, не е трудно и ти оправя проблеми с чревния тракт, ако имаш!

Че тва ще те алкализира ли и как разбираш, че не ти е наред алкалния баланс и от къде точно знаем, че имаме алкален баланс и от къде сме го взели, ако никога не сме пили алкална вода или друго нещо алкално и как съществуват хората без да са се алкализирали? :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е да поддържаме алкален баланс в организма ни?

Мнениеот Elica » 16 Апр 2015, 14:05

Malina написа:
bojo_kolev написа:Ами да, никак не е трудно, аз пия 3 чаши с топла вода сутрин, като слагам в тях по една лъжичка мед, сока на един лимон го разпределям в трите, както и малко сода ;) Така си правя алкалната вода, не е трудно и ти оправя проблеми с чревния тракт, ако имаш!

Че тва ще те алкализира ли и как разбираш, че не ти е наред алкалния баланс и от къде точно знаем, че имаме алкален баланс и от къде сме го взели, ако никога не сме пили алкална вода или друго нещо алкално и как съществуват хората без да са се алкализирали? :roll:

Важното е алкализация да има! Това е извода :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възможно ли е да поддържаме алкален баланс в организма ни?

Мнениеот Slavena » 16 Апр 2015, 15:46

Какви са тези глупости, алкален баланс?! :shock:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Възможно ли е да поддържаме алкален баланс в организма ни?

Мнениеот Kaya » 16 Апр 2015, 16:44

Ми не вярвам в тези алкални води не знам, каква разлика ще има.. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възможно ли е да поддържаме алкален баланс в организма ни?

Мнениеот Slavena » 21 Апр 2015, 15:40

Това не са ли митове и глупости на които вярват само суровоядите? :roll:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Възможно ли е да поддържаме алкален баланс в организма ни?

Мнениеот Malina » 19 Яну 2017, 13:20

Някои твърдят, че си поддържат алкален баланс в организма, като пият лимон с вода. Той поддържал алкален баланс, а не киселинен. Всъщност аз не съм мног склонна да вярвам, а и как се разбира, че си постигнал целта си!?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е да поддържаме алкален баланс в организма ни?

Мнениеот zheleva212 » 19 Яну 2017, 14:29

Нали първо човек трябва да разбере от кой тип е - алкален или киселинен и тогава да предприеме съответните действия. Ти какви оплаквания имаш, че определи, че имаш нужда да алкализираш организма си?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron