Има ли ефикасно лекарство, което да ми помогне срещу белезите от акне по лицето?

Re: Има ли ефикасно лекарство, което да ми помогне срещу белезите от акне по лицето?

Мнениеот Doktoricata » 18 Ное 2015, 17:34

annamaria написа:
Doktoricata написа:
Kaya написа:За белези от акне нищо не би помогнало, наистина, само продецури и то при истински качествен дерматолог. Но по-добре така, особено за хората с много белези няма друг начин, а да не се лъжем, много е неприятно.

Има една козметика която постига значителни резултати и при белези от акне, но се прилага само от дерматолози.
http://www.drkaliasheva.com/news/medits ... na-kozhata


не знам може и да има все пак козметики,които да помагат за справяне с белезите. като се замисля тази щом се прилага само от дерматолог вероятно е ефективна.

Според мен най добър ефект ще се получи ако се съчетае козметика с процедури, като хим. и лазарен пилинг, но при всички положения консултацията с дерматолог е задължителна.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Има ли ефикасно лекарство, което да ми помогне срещу белезите от акне по лицето?

Мнениеот annamaria » 19 Ное 2015, 15:53

между другото се подсещам,че сега наистина времето за химически пилинг е много подходящо.дори може само той да замести нуждата от козметика, ако говорим за по-леки форми на белези.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Има ли ефикасно лекарство, което да ми помогне срещу белезите от акне по лицето?

Мнениеот PasDeDeux » 20 Ное 2015, 12:51

Разбира се, че консултацията е задължителна, само дерматолог може да прецени колко дълбок да бъде пилинга и съответно според целта, с която ще се прави :idea:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Има ли ефикасно лекарство, което да ми помогне срещу белезите от акне по лицето?

Мнениеот annamaria » 20 Ное 2015, 16:08

химически пилинг наистина се прави само по преценка на дерматолог. това не е концерт пожелание, така че по-добре да се внимава,особено с кварталните козметички!
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Има ли ефикасно лекарство, което да ми помогне срещу белезите от акне по лицето?

Мнениеот Harmony » 20 Ное 2015, 17:32

annamaria написа:химически пилинг наистина се прави само по преценка на дерматолог. това не е концерт пожелание, така че по-добре да се внимава,особено с кварталните козметички!

И с химическия, и с лазерния е така, а що се отнася до кварталните, не зная защо въобще ги обсъждаме, май никой не би направил нещо такова със себе си, въпреки че щом съществуват, явно има и наивни жени.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Има ли ефикасно лекарство, което да ми помогне срещу белезите от акне по лицето?

Мнениеот annamaria » 23 Ное 2015, 14:55

Harmony написа:
annamaria написа:химически пилинг наистина се прави само по преценка на дерматолог. това не е концерт пожелание, така че по-добре да се внимава,особено с кварталните козметички!

И с химическия, и с лазерния е така, а що се отнася до кварталните, не зная защо въобще ги обсъждаме, май никой не би направил нещо такова със себе си, въпреки че щом съществуват, явно има и наивни жени.


ами аз точно затова казвам,че такива процедури се правят само при специалисти,а не при кварталаните козметички,защото някои от тях имат претенциите да се справят добре с подобно занимание.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Има ли ефикасно лекарство, което да ми помогне срещу белезите от акне по лицето?

Мнениеот annamaria » 26 Ное 2015, 15:05

Diana, ти все пак търсиш ли нещо за премахване на белезите? защо не опиташ с химическия пилинг?чувала съм,че той може да се справи с остатъците от петна от акнето.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Има ли ефикасно лекарство, което да ми помогне срещу белезите от акне по лицето?

Мнениеот Pacienti » 30 Ное 2015, 13:36

Акнето не е само козметичен дефект, то е заболяване и трябва да се вземат мерки за неговото лечение. Зависимост от вида на акнето, възрастта и какви са пораженията се изготвя индивидуален план за лечение му. Няма магическо средство, трябва си постоянство, брат ми на 17г. започна терапия, овладяха процеса, но до ден днешен почиства кожата си сутрин и вечер и профилактично ходи на преглед. Пилингите помагат, но колко дълбок и какъв, само дерматолог може да ти каже. Не те съветвам да провеждаш самолечение, може да се получи рецидив. :!:
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Има ли ефикасно лекарство, което да ми помогне срещу белезите от акне по лицето?

Мнениеот Mon_ton » 30 Ное 2015, 14:51

Ако белезите са останали от миналото, сегашните превенции ще имат ли смисъл? Но се замислих, кремовете като контратубекс дали имат ефект за белезите?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли ефикасно лекарство, което да ми помогне срещу белезите от акне по лицето?

Мнениеот ManiJani » 30 Ное 2015, 15:37

annamaria написа:Diana, ти все пак търсиш ли нещо за премахване на белезите? защо не опиташ с химическия пилинг?чувала съм,че той може да се справи с остатъците от петна от акнето.

По-скоро при дерматолог с това запитване, коя терапия би била възможно най-добрата за проблема й, така че да не й навлече допълнителни неприятности :smile:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron