Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Anka » 30 Апр 2015, 16:02

Krum написа:Можеш да напълниш чушки, домати с леща и сирене! Онзи ден в един ресторант ядох такова :)

Ха, това е хитро, бих го пробвала, но чак като порасна и започна аз да готвя хаха :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Yunona » 06 Май 2015, 21:57

След като детето не обича супите и яхниите с леща и предпочита да вади зърната и да хапва само тях, тогава можете да му правите топли салати с леща - те са си пълноценно хапване. Сварете лещата, през това време задушете лук, чесън, морков, може и целина, чушка, накрая домат на парченца и подправки на вкус. Отцедете лещата от водата и още гореща я смесете с горещата задушена зеленчукова смес. Разбъркайте добре, оставете под похлупак, докато поизстине, тъкмо и вкусовете ще се смесят. Към тази основа можете да прибавите каквото искате - пилешка пържолка, някакво сирене или пък... нищо (като мен :) ).
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Pipilota » 07 Май 2015, 09:28

А, Yunona както винаги с идеално предложение!!! Аз искам помощ за булгура! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Yunona » 08 Май 2015, 17:00

Pipilota написа:А, Yunona както винаги с идеално предложение!!! Аз искам помощ за булгура! :)


Булгур рядко ползвам, да си призная :)
Обичам салата "Табуле" и я правя от време на време. Иначе за разнообразие слагам булгур в пълнени чушки (вместо ориз), пълнени тиквички, сърмички. Особено много ми харесва за пълнеж на различни зеленчуци комбинацията черна леща и булгур (който може да се замени с просо). Сваряваш лещата до полуготовност, булгура - също. Задушаваш лук, чесън, морков, целина на ситни кубчета. Добавяш лещата и булгура, разбъркваш, подправяш със сол, черен пипер, магданоз на ситно, разбъркваш :)
Пълниш чушките, издълбаните тиквички или каквото там си решила. Запичаш. Може да ръснеш отгоре кашкавал, може и не.

Комбинацията с лещата е вкусна и полезна (защото по този начин протеините в двете варива идеално се допълват и дават пълноценен и лесно усвоим протеин за нашия организъм). Сместа е достатъчно добра и за самостоятелно хапване (без да я пълниш), като в този случай при задушените зеленчуци може да добавиш зелена и/или червена чушка. Ръсиш отгоре зеленийка и поднасяш. Става за топла вечеря, става за обяд в кутия за офиса.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот nadqta » 10 Май 2015, 17:24

Yunona написа:След като детето не обича супите и яхниите с леща и предпочита да вади зърната и да хапва само тях, тогава можете да му правите топли салати с леща - те са си пълноценно хапване. Сварете лещата, през това време задушете лук, чесън, морков, може и целина, чушка, накрая домат на парченца и подправки на вкус. Отцедете лещата от водата и още гореща я смесете с горещата задушена зеленчукова смес. Разбъркайте добре, оставете под похлупак, докато поизстине, тъкмо и вкусовете ще се смесят. Към тази основа можете да прибавите каквото искате - пилешка пържолка, някакво сирене или пък... нищо (като мен :) ).

Мммм това минтрябваше, замислила съм да готвя леща, ама не мога в офиса да помъкна супа, затова пък това ми изглежда много добро решение! :)
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот nadqta » 10 Май 2015, 17:29

И понеже съм голям фен на лещата, често си готвя, та един ден нямах много и ме мързеше да слизам до магазина, затова приготвих яхнийка от леща с картофи :mrgreen:
image.jpg
image.jpg (22.44 KiB) Прегледано 252 пъти
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Krum » 04 Юни 2015, 10:05

Много добре изглежда тая яхния, виж за леща и картофи никога не съм се сещал :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот Pipilota » 04 Юни 2015, 13:35

Аз започнах да си правя, за разнообразие леща на салата - с лук, овкусена, слагам по малко царевица, получава се супер вкусна :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот pravilno » 28 Сеп 2016, 16:41

Готвя я на супа, по друг начин не съм опитвала. Първо ще изпробвам да я приготвя на салата :smile: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какви по-различни ястия от леща мога да приготвя?

Мнениеот m.vulev » 05 Окт 2016, 10:53

Аз съм ял пълнени чушки с леща. Хареса ми, макар че беше странна комбинация за мен.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron