Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот qwerryyy » 23 Ное 2016, 13:31

Не знам дали от тук нататък влияе, но на нас родени след Чернобил, до около 90-те години със сигурност ни е повлиял. Толкова много момичета има с проблеми с щит. жлезата и други хронични проблеми точно в тази възраст.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот rose_92 » 25 Ное 2016, 15:50

Ядрената авария в АЕЦ "Чернобил" от 26 април 1986 г. е виновна за болестите на милион българи, като броят на онкозаболяванията се е увеличил тройно.

Повече са и родените с генетични мутации, проблеми в мозъка, а катастрофата е причина и за по-бързото остаряване на организма и други здравословни проблеми.

Тъжната статистика е на експерти от родния Център за обществено здраве и анализи.

Значителна връзка с аварията, за която Съветският съюз премълчава, имат най-вече заболявания като левкемия, рак на гърдата, щитовидната жлеза, мозъка, както и генни изменения и психически разстройства.

Още преди близо 3 десетилетия експертите предвиждат огромен скок в броя на болните хора, а последиците от аварията се виждат и днес.

http://media.framar.bg/%D0%B7%D0%B4%D1% ... 0%BD%D0%B8
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Ное 2016, 16:20

Определено си има своите влияние и не знам дали скоро ще бъде изчистено това, само можем да сме благодарни, че все пак сме значително далеч от мястото на аварията.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот viking » 25 Ное 2016, 17:22

Кой знае колко поражения е нанесла тази авария! Сигурно си нямаме представа какво е истинското положение, само цъкаме с език кой от какво умрял, от какво се разболял, колко народ си заминава и така.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот vanusha » 28 Дек 2016, 12:27

viking написа:Кой знае колко поражения е нанесла тази авария! Сигурно си нямаме представа какво е истинското положение, само цъкаме с език кой от какво умрял, от какво се разболял, колко народ си заминава и така.

Ми цъкаме и се надяваме за напред да няма рефлекс върху нас, но знае ли се! Кой знае всъщност колко сериозни са последствията без да подозираме.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот Lili_gagarin » 28 Дек 2016, 13:25

Дали още оказва влияние не знам но на хората родени преди 30 години със сигурност е оказало не малко влияние.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот gabinka_80 » 28 Дек 2016, 13:57

Не знам дали онкоболните са резултат от чернобил, но мисля, че връзката с аварията и раковите заболявания е огромна! Може би ние като деца и като бебета сме имали късмета да не се повлияем, знам ли! Дано да не е истина и всичко да е отминало.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот black » 28 Дек 2016, 15:30

Всеки, роден след 1986 г., все е закачил нещо. И съчетано с некачествения живот, който се води, ясно защо е такова положението с болестите. Родените преди това може и да имат някакви съпротивителни сили и имунитети, но и те май още по-бързо и зле им влияят тези неща.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот Lili_gagarin » 25 Яну 2017, 15:07

Да се чудиш, дали е било по-добре да си бил роден или да си бил защитен един вид от тялото на майката по това време... :roll:
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот gomez123 » 26 Яну 2017, 11:49

Кой го интересува дали оказва влияние и дали е разболял милиони хора? Важното е, че в много държави по света има такива централи и то не една и две и продължават да си работят. Явно трябва да се молим да не става авария, че съвсем ще я закъсаме.
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron