Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот Mon_ton » 28 Апр 2015, 15:49

Скоро се навършиха близо 30 години от аварията в Чернобил... Което както винаги събужда редица въпроси - дали наистина още носим последствията от аварита, или не?
Няма как човек да остане равнодушен към това:

Chernobyl_14.JPG
Chernobyl_14.JPG (88 KiB) Прегледано 5314 пъти

Много мои приятелки се оплакват то различни хормонални проблеми, неща, които сякаш стават обичайни за хората родени около 80-те години и началото на 90те. :roll:
Чудя се, дали Чернобил все още оказва влияние на хората, дали изобщо е оказал някакво влияние или това е измислен и безсмислен мит?
Вие усетили ли сте върху вас някакво влияние от аварията през далечната вече 1986г, или пък върху ваши близки?
Притеснявам се дали все още тези последствия оказват влияние, както знаете очаквам първото си дете и съм много параноична станала и сега, покрай трагичната годишнина логично се замислих, дали все още Чернобоил оказва влияние на хората... :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот magda » 28 Апр 2015, 16:21

Само като се замислиш колко много хора боледуват или са успели да преборят рака, а за онези, на които дечицата им се раждат с проблеми, не може да се каже дали само Чернобил е виновен или за всичко това не е оказана някаква помощ от страна на Америка, например, но фактите са такива и не мисля, че може да става по-добре :idea:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот Snejna » 28 Апр 2015, 16:21

не знам, никога не съм се замисляла толкова много, нито съм обвинявала или не Чернобил, може би е късмет, може би е следствие от живота, който живеем, нямам идея.. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот bojo_kolev » 30 Апр 2015, 11:54

Нормално е, може би ще се повторя, но и навсякъде това пишат, че различните радиоактивни елементи се разпадат бавно, а 30 години не е особено голям период от време, предполагам, че това ще засегне и нашите внуци и правнуци :!:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот Lilly_milly » 30 Апр 2015, 13:30

Човечеството, каквото си надроби, това и сърба, но тъй като в случая и ние сме потърпевши го приемаме много присърце 30 години по-късно, иначе това, че тайфуни отнасят постоянно разни острови - голям праз, доста сме егоистични, да си признаем!
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот borkova » 13 Май 2015, 16:44

Неприятното е, че не е само Чернобил, навъдиха се куп други източници на отрови, които дори и не подозираме
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот rose_92 » 18 Ное 2016, 04:27

bojo_kolev написа:Нормално е, може би ще се повторя, но и навсякъде това пишат, че различните радиоактивни елементи се разпадат бавно, а 30 години не е особено голям период от време, предполагам, че това ще засегне и нашите внуци и правнуци :!:


Да, един от тези радиоактивни елементи е Цезий 137, който е с голям период на полуразпад, който няма за завърши скоро. Аз съм склонна да впярвам, че тази авария още оказва влияние върху хората. Преди време да не би да се боледували толкова много хора от рак? Мой роднина, роден през 1978 г. почина от тумор в мозъка на 33 години..Имам и други познати, починали или боледуващи от рак. Имам приятелки, мои връстнички, които имат хормонални проблеми.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот BeenieGal » 18 Ное 2016, 09:38

И аз мисля, че продължава да влияе, и тази, която стана във Фукошима също. Макар че тя като че ли беше по-овладяна и веднага предупредиха за нея и се взеха мерки.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот magi81 » 23 Ное 2016, 12:48

Естествено,че продължава. То всичките химии си се разхождат във въздуха и в почвата
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Re: Дали Чернобил все още оказва влияние на хората?

Мнениеот mimeto90 » 23 Ное 2016, 13:27

За мен не е нормално млади хора на по 20-30 години масово да се разболяват от рак. Според мен това идва именно от Чернобил и подобни световни катастрофи.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта