Преумора на очите - как да помогнем на очите да си починат?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Преумора на очите....

Мнениеот balsam » 17 Фев 2017, 16:40

Аз чувствам очите си изморени и когато съм навън на ярката светлина без слънчеви очила. Тогава няма как да ги успокоя, освен ако не намеря отнякъде очила.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как да помогнем на очите ни да си отпочинат?

Мнениеот Стефи Колева » 22 Фев 2019, 16:23

Най-елементарното, което ми идва наум, е наспиване и витамини с лутеин.
Стефи Колева
 
Мнения: 66
Регистриран на: 08 Яну 2019, 13:32

Re: Как да помогнем на очите ни да си отпочинат?

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Фев 2019, 18:19

Моята работа е свързана с взиране в монитора по цял ден и вечер чувствам голяма умора в очите си. Почивам си като се наспя едно хубаво и се разходя навън сред природата.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как да помогнем на очите ни да си отпочинат?

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Фев 2019, 18:41

Моята работа е свързана с взиране в монитора по цял ден и вечер чувствам голяма умора в очите си. Почивам си като се наспя едно хубаво и се разходя навън сред природата.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как да помогнем на очите ни да си отпочинат?

Мнениеот Дони_ка » 06 Мар 2019, 13:12

Много е просто - сън. Също така, умерено време, прекарано пред компютър или лаптоп. Като през това време е добре да се ползват капки, които да ги овлажняват.
Дони_ка
 
Мнения: 30
Регистриран на: 06 Мар 2019, 10:20

Re: Преумора на очите....

Мнениеот astra11 » 28 Юли 2019, 20:25

Използвайте само качествени слънчеви очила с поляризация
Това ще ви помогне със сигурност Вашете очи да се чувстват добре дори и при шофиране. Съветвам всички не пестете пари за маркови слънчеви очила, Вашето зрение е изключителна важност.
Поздрави!
astra11
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Юли 2019, 20:20

Напрежение в очите и главата. На какво може да се дължи това?

Мнениеот Пламена И. » 12 Май 2020, 19:30

Здравейте!
Искам да споделя с вас един проблем, който ме мъчи от известно време. Работя на компютър по 8 часа на ден. Преди имах много често главоболие и се оказа, че е от очите. Ходих на преглед и ми изписаха очила с диоптър - 1,5 и на двете очи. Оказа се, че имам и астигматизъм. След като започнах да нося очилата главоболието ми мина и нещата се нормализираха. От известно време насам обаче отново чувствам напрежение в очите, стягане на главата и понякога - малки кръвоизливи и зачервяване. Ходих на офталмолог и след прегледа лекарят ми каза, че диоптрите не са се увеличили и според него няма причина за притеснение... Предположи някакво възпаление ми изписа Офталмосептонекс. Зачервяването мина и нямам кръвоизливи, но напрежението в очите и стягането си остана. Някаква идея на какво може да се дължи това? На какъв друг специалист мога да отида за консултация?
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Напрежение в очите и главата. На какво може да се дължи това?

Мнениеот iriny » 13 Май 2020, 14:47

Да не би да е някаква мигрена? Питай личния си лекар. Може би трябва да те насочи към невролог?
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Напрежение в очите и главата. На какво може да се дължи това?

Мнениеот Пламена И. » 13 Май 2020, 18:41

iriny написа:Да не би да е някаква мигрена? Питай личния си лекар. Може би трябва да те насочи към невролог?

Възможно е да е и мигрена, но ми минават и по-лоши мисли... ще питам личния да видим на къде ще ме насочи. Напоследък ситуацията е доста изнервена - и на работа, и вкъщи... може да е и от напрежението... Не знам.
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Напрежение в очите и главата. На какво може да се дължи това?

Мнениеот Паулу Коелюв » 14 Май 2020, 09:25

Болките в главата не са за пренебрегване. Задължително си направи изследвания!
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron