Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот bditranslations » 24 Яну 2012, 16:25

Много съм доволна от продукта Powder + Make up, 2 в едно
Бързо и лесно и практично
bditranslations
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2011, 15:57
Местоположение: Стара Загора

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот sanya » 20 Апр 2012, 14:22

Привет :) Кожата ми е смесена, а на моменти мазна и бих искала да ми препоръчате някакъв фон дьо тен или пудра, които да не задълбочават проблема. Нанасям фон дьо тен на лицето си единствено вечер, ако излизам на заведение, но още на следващата сутрин се "разкрасявам" с порядъчно количество пъпки. Сменяла съм няколко марки, но уви - резултатът е същия.
Предварително благодаря за съвета!
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот Мариана Илчева » 03 Май 2012, 14:11

sanya написа:Привет :) Кожата ми е смесена, а на моменти мазна и бих искала да ми препоръчате някакъв фон дьо тен или пудра, които да не задълбочават проблема. Нанасям фон дьо тен на лицето си единствено вечер, ако излизам на заведение, но още на следващата сутрин се "разкрасявам" с порядъчно количество пъпки. Сменяла съм няколко марки, но уви - резултатът е същия.
Предварително благодаря за съвета!

Здравей Sanaq! Не знам дали си се консултирала с дерматолог, но това е първото, което трябва да направиш! От личен опит бих ти препоръчала медицинска козметика. Има два Фон дьо тена, за които съм чувала и чела добри отзиви:
ЛА РОШ-TOLERIANE ФОН ДЬО ТЕН
ВИШИ-ФОН ДЬО ТЕН ЗА ПРОБЛЕМНА КОЖА
Другото, което може да използваш е основа за Фон дьо тен за мазна кожа. Тя матира лицето и тушира мазнината, която избива - ще намериш такава при професионалните серии гримове. Задължително е да използваш пудра след нанасянето на ФДТ, без значение дали компактна или прахообразна.
Когато махаш грима, много добре почиствай лицето. Използвай продукти само за смесена или мазна кожа, като започнеш от гела за измиване, тоалетното мляко и крема за лице.
Надявам се да съм била полезна!
Поздрави!
Аватар
Мариана Илчева
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:04

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот sanya » 04 Май 2012, 10:27

Здравей, Мариана, много ти благодаря за съветите :)
Мисля да потърся фон дьо тена на Vichy за проблемна кожа, тъй като използвам продуктите на Vichy от серията Normaderm и съм доволна. Това с пудрата върху фон дьо тена малко ме притеснява - не стои ли прекалено... напудрено лицето? За вечер може би е ок, но през деня не искам да поставям тежък грим върху лицето си. И последно да те питам - основата за фон дьо тен замества ли матиращия крем?
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот SunFlower » 16 Май 2012, 15:31

Искам да попитам дали винаги трябва да се съобразяваме с цвета на облеклото или можем да разчупим стереотипите. Какво ще рече това: ако съм с цикламена рокля какъв грим ще е подходящ за вечерта?
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

преса за коса?? консултации

Мнениеот AnnaDimitrova » 04 Юни 2012, 13:02

Искам да попитам каква преса за коса използвате? Аз досега не съм попаднала на подходящия избор. Много бързо ми се начупва косата, не се изправя качеството, а освен това ми изгаря косата и уврежда косъма. Какви продукти ползвате за предпазване на косата от вредното влияние на пресите, сешоарите и т.н.? Какво ще кажете за този вид преса- добра ли е?
http://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D1 ... 24&bih=602
Прикачени файлове
rowenta.jpg
rowenta.jpg (25.03 KiB) Прегледано 349 пъти
AnnaDimitrova
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2012, 12:11

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот Мариана Илчева » 06 Юни 2012, 17:03

sanya написа:Здравей, Мариана, много ти благодаря за съветите :)
Мисля да потърся фон дьо тена на Vichy за проблемна кожа, тъй като използвам продуктите на Vichy от серията Normaderm и съм доволна. Това с пудрата върху фон дьо тена малко ме притеснява - не стои ли прекалено... напудрено лицето? За вечер може би е ок, но през деня не искам да поставям тежък грим върху лицето си. И последно да те питам - основата за фон дьо тен замества ли матиращия крем?


Здравей! За пудрата - най-добре е да бъде прахообразна, трансперантна. Тя просто премахва бликовете (лъскавината на лицето), а при твоя тип кожа предполагам е доста видимо. Пудрата е много лека, не наплъстява и стои естествено.
Основата за ФДТ може да замести матиращия крем, да.
Аватар
Мариана Илчева
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:04

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот Мариана Илчева » 06 Юни 2012, 17:09

SunFlower написа:Искам да попитам дали винаги трябва да се съобразяваме с цвета на облеклото или можем да разчупим стереотипите. Какво ще рече това: ако съм с цикламена рокля какъв грим ще е подходящ за вечерта?


Здравейте! Разбира се, че може да разчупим стереотипите, стига това да е в допустимите граници. В стремежа си да изглеждаме различни и смели, да не станем смешни! ;)
На една цикламена рокля би подхождал лек опушен грим - опушен клепач с графитено сиво, преливащо към мек розов или лилав нюанс или добре сложена очна линия с едно ярко цикламено червило.
Но когато сме с едноцветен тоалет, определено може да експериментира повече в цветовете. Това поне е моето мнение.
Аватар
Мариана Илчева
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:04

Re: преса за коса?? консултации

Мнениеот Мариана Илчева » 06 Юни 2012, 17:13

AnnaDimitrova написа:Искам да попитам каква преса за коса използвате? Аз досега не съм попаднала на подходящия избор. Много бързо ми се начупва косата, не се изправя качеството, а освен това ми изгаря косата и уврежда косъма. Какви продукти ползвате за предпазване на косата от вредното влияние на пресите, сешоарите и т.н.? Какво ще кажете за този вид преса- добра ли е?
http://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D1 ... 24&bih=602


Здравейте! Моята фризьорка работи с такава на Ровента. Мисля, че за домашни условия е перфектна. Иначе хубавите професионалните преси за коса, които може да се каже наистина предпазват косата са от 300лв. нагоре. Ако можете да си го позволите, тогава поразпитайте в някой добър фризьорски салон и те ще ви насочат. :)
Аватар
Мариана Илчева
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:04

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот roxy » 29 Юли 2012, 17:48

Хайде и аз да се намърдам за съвет :) Ще ми препоръчате ли фон дьо тен със слънцезащитен фактор? На Avene добри ли са? Кожата ми е чувствителна и не понася какво да е, затова искам да си купя хубав продукт :roll: Преди използвах антибактериалната серия на Манхатън, но последният път не останах никак доволна... Предварително благодаря :)
roxy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 04 Юни 2012, 11:19

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта