Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот Мариана Илчева » 04 Окт 2011, 14:54

Здравейте!
Ако имате нужда от професионален съвет за вашия грим, модни тенденции в гримирането и аксесоари, не се колебайте да зададете вашите въпроси или споделите мнение.
Повече за мен и моята работа можете да научите от Фейсбук страницата ми.
Аватар
Мариана Илчева
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:04

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот Bella » 10 Окт 2011, 14:03

Преди поставянето на фон дьо тен мога ли да използвам обикновен дневен крем или задължително да бъде основа?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот Margo » 10 Окт 2011, 14:06

Изображение Реших да си купя коректор за лице, но в тази палитра са 4 цвята.Кои къде се слага? Зеленото ще ми личи ли на лицето, нали няма да приличам на Шрек?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот Мариана Илчева » 11 Окт 2011, 08:36

Bella написа:Преди поставянето на фон дьо тен мога ли да използвам обикновен дневен крем или задължително да бъде основа?

Разбира се, че може да се използва крем, вместо основа за грим, особено в ежедневието. Но все пак трябва да знаете, че крема е добре да бъде хидратиращ, не много мазен, да попива добре в кожата.
За по-специални случаи обаче, препоръчвам база, защото тя прави грима и по-специално ФДТ много по-траен, равномерен. Има различни бази за ФДТ - просто хидратираща, има матираща база, която горещо препоръчвам за летните месеци, има и бази за сияйна кожа, които придават лек перлен блясък.
Аватар
Мариана Илчева
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:04

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот Мариана Илчева » 11 Окт 2011, 08:51

Margo написа:Изображение Реших да си купя коректор за лице, но в тази палитра са 4 цвята.Кои къде се слага? Зеленото ще ми личи ли на лицето, нали няма да приличам на Шрек?


Обикновено коректорите се използват, за да прикрият някакви дефекти по кожата на лицето. В случая на тази снимка имаме коректор палитра в различни цветове. Не съм ги ползвала :D , но предполагам, че зеления е за прикриване на зачервявания и пъпчици. Поставя се на зоната, която искаме да прикрием и след това с потупващи движения се поставя ФДТ. Със сигурност той ще прекрие цвета и така мила госпожо няма да приличате на Шрек със сигурност. ;)
Искам само да добавя, че ефекта от зелената база наистина е много добър, но трябва да се нанася с мярка, да не се напластява в зоната, в която се поставя и в домашни условия препоръчвам да се използват течните или т.н. стик коректори.
Аватар
Мариана Илчева
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:04

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот southern_sun » 17 Окт 2011, 10:18

Здравей, Мариана,
смятам , че красивото око се подчертава с дълги мигли за това съм решила да си купя изкуствени мигли.Искам да попитам дали ще мога да си ги сложа сама или по-добре да се доверя на професионалист, колко време ще ми издържат на очите, как да ги поддържам и не дразни ли очите лепилото, с което се поставят?
Благодаря за отговора предварително!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 13:22

какви продукти ползвате за основа на грима?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот valiart » 18 Окт 2011, 16:03

Здравейте,
следя тенденциите в гримирането от доста време. Аз лично обичам да използвам декоративна козметика, но да си призная все още не мога 100% да разбера полезен или вреден е фон дьо тена. Какви ли не статии съм чела, какви ли не специалисти съм слушала. Но категоричен отговор до сега не съм получила. Вреден или полезен за кожата е фон дьо тена?!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот Мариана Илчева » 25 Окт 2011, 09:52

southernsun написа:Здравей, Мариана,
смятам , че красивото око се подчертава с дълги мигли за това съм решила да си купя изкуствени мигли.Искам да попитам дали ще мога да си ги сложа сама или по-добре да се доверя на професионалист, колко време ще ми издържат на очите, как да ги поддържам и не дразни ли очите лепилото, с което се поставят?
Благодаря за отговора предварително!

Здравейте! За домашни условия смятам, че е по-подходящо да се използват цели мигли, а не на снопчета.
Едно от най-важните неща, което трябва да знаете е, че миглите се поставят, когато гримът е вече завършен на самия финал. След поставянето, може да добавите и малко спирала на вашите собствени, ако е необходимо, колкото да се слеят с изкуствените.
Повечето мигли, които се продават са в комплект с лепило, което в повечето случаи е достатъчно добро, за да се залепят миглите добре и да издържат достатъчно време. Обикновено целите мигли се свалят след разгримирането, но не е изключено да преспите с тях, това няма да навреди нито на очите ви, нито на миглите. Свалянето става съвсем лесно - хващат се от единия край и леко се издърпват, след което остатъка от лепилото се почиства с тоалетно мляко. Миглите могат да се използват и в следващ момент, просто трябва да ги почистите от лепилото с нископроцентен спирт, тоник или просто с вода.
За по-лесно поставяне на миглите може да използвате пинсента, като предварително сте поставили лепилото. Старайте се да следвате линията на вашите собствени мигли и залепете изкуствените плътно в основата на вашите. Може да очертаете контура на окото над изкуствените мигли с очна линия, като така ще прекриете следите от поставянето.
Аз малко започнах отзад напред, за което се извинявам и се надявам да съм ви била полезна!
Аватар
Мариана Илчева
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 16:04

Re: Дневен, вечерен и официален грим-съвети и консултации

Мнениеот southern_sun » 25 Окт 2011, 10:28

Мерси за отговора! Надявам се да се справя с поставянето!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта