Бихте ли избрали самоубийството, ако сте нелечимо болен?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Бихте ли избрали самоубийството, ако сте нелечимо болен?

Мнениеот kauda » 22 Юни 2015, 17:03

За себе си мога да кажа, че това решение ще е непосилно, много обичам живота и много ме е страх от смъртта. :roll: Не мога да мисля за това, моля се да не ми се случи, не искам да бъда в тежест на никого, но знам ли какъв е краят ми и кое е моето решение..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Бихте ли избрали самоубийството, ако сте нелечимо болен?

Мнениеот Kremiliya » 24 Юни 2015, 13:19

kauda написа:За себе си мога да кажа, че това решение ще е непосилно, много обичам живота и много ме е страх от смъртта. :roll: Не мога да мисля за това, моля се да не ми се случи, не искам да бъда в тежест на никого, но знам ли какъв е краят ми и кое е моето решение..

Страшно е и за мен. Но не искам да съм в тежест на близките си, странно е това решение, което вземат хората, много силно. Не знам ако се разреши евтаназията в България колко ли ще с евъзползват...
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Бихте ли избрали самоубийството, ако сте нелечимо болен?

Мнениеот puhcheto » 16 Юли 2015, 13:34

Kremiliya написа:
kauda написа:За себе си мога да кажа, че това решение ще е непосилно, много обичам живота и много ме е страх от смъртта. :roll: Не мога да мисля за това, моля се да не ми се случи, не искам да бъда в тежест на никого, но знам ли какъв е краят ми и кое е моето решение..

Страшно е и за мен. Но не искам да съм в тежест на близките си, странно е това решение, което вземат хората, много силно. Не знам ако се разреши евтаназията в България колко ли ще с евъзползват...

Със сигурност ще е достатъчно скъпо и ще е възможност за много малко хора да се отърват от мъките си
Последна промяна puhcheto на 16 Юли 2015, 13:43, променена общо 1 път
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Бихте ли избрали самоубийството, ако сте нелечимо болен?

Мнениеот dinkog » 16 Юли 2015, 13:40

Не смятам, че младите едва ли не са по-смели. :) Въпрос на вътрешно усещане!
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Бихте ли избрали самоубийството, ако сте нелечимо болен?

Мнениеот MGB » 16 Юли 2015, 16:58

Да си призная бих искала да не изгасвам бавно, а просто да ме издухат и без това се е видяло, а и няма да мога да изживея дните си по начина, който искам :idea:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Бихте ли избрали самоубийството, ако сте нелечимо болен?

Мнениеот Rali_hr » 19 Юли 2015, 10:05

MGB написа:Да си призная бих искала да не изгасвам бавно, а просто да ме издухат и без това се е видяло, а и няма да мога да изживея дните си по начина, който искам :idea:

За това няма никакви гаранции кой как ще живее и как ще умре. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бихте ли избрали самоубийството, ако сте нелечимо болен?

Мнениеот Jully » 26 Юли 2017, 10:18

Това е тема, която няма отговор, никой не може да каже, да се надяваме, че няма да ни се налага и да избираме, дори. Все пак има едно нещо, което се нарича надежда, че нещата ще се оправят, че ще си още малко с близките си. А и страхът от смъртта не е малко нещо.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Бихте ли избрали самоубийството, ако сте нелечимо болен?

Мнениеот IvanovA_Stef » 02 Ное 2018, 13:13

Бих избрала евтаназия, да, но когато стана тежест за близките си. Докато съм на крака и мога да се грижа сама за себе си бих използвала всяка минута да съм с любимите хора.
Само че евтаназия в България не е разрешена, за жалост.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Бихте ли избрали самоубийството, ако сте нелечимо болен?

Мнениеот Алиса_В » 15 Ное 2018, 12:51

Опазил господ от болести, но теоретично - да. Макар че на думи всичко изглежда по-лесно...
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Предишна

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта