Козметични терапии против стареене

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Козметични терапии против стареене

Мнениеот renetka » 08 Сеп 2016, 11:22

Gorica23 написа:
Nightmare написа:Щом се прави на лицето, какво пречи и другаде? Не би трябвало да е проблем.

За цяло тяло според мен не се прилага, това е процедура, която третира сравнително малка по площ повърхност. Но ми стана интересно и ще питам като отида на преглед.


Ако се сетиш, попитай и за някакви варианти за махане на петънца от слънцето по раменете, от тези дето понякога се появяват след като си поизгорял и обелил.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Козметични терапии против стареене

Мнениеот dejavu » 08 Сеп 2016, 14:29

Тези петънца са много неприятни. Не изчезват ли с лимонов сок като се мажат? Чак такива процедури...
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Козметични терапии против стареене

Мнениеот Pacienti » 08 Сеп 2016, 14:42

dejavu написа:Тези петънца са много неприятни. Не изчезват ли с лимонов сок като се мажат? Чак такива процедури...

Зависи, при някои изчезват с времето, но при други се задълбочават и най - добре да ги види специалист. Имах по лицето и с хим. пилинг се оправих, за тяло как стоят нещата и на мен ми стана любопитно. Gorica23, аз също ще питам, после ще сравним мненията. :)
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Козметични терапии против стареене

Мнениеот annamaria » 09 Сеп 2016, 10:50

ако ставаше само с лимонов сок, нямаше да съществува проблемът със старческите петна. те нали също са натрупване на меланин, както при луничките и петната от прекаляване със слънце?
и аз не знам дали може да се махат в домашни условия. сигурно трябва някак си да се ексфолира, но пък заедно с това и да се избели, а и да е безопасно.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Козметични терапии против стареене

Мнениеот Lisandra » 13 Сеп 2016, 16:26

Старческите петна не знам как се третират, хим. пилинг изравнява тена на кожата и премахва пигментните петна, които се получават при бременност или след дълго излагане на силно слънце.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Козметични терапии против стареене

Мнениеот lussy » 14 Сеп 2016, 09:28

Какви са тези петна по време на бременност, които се появяват? Не изчезват сами и трябва да се третират с химически пилинг, така ли?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Козметични терапии против стареене

Мнениеот annamaria » 14 Сеп 2016, 10:27

то такива петна могат да се получават и при взимане на противозачатъчни или при третиране на симптоми на менопауза. когато някои женски хормони се повишават, предразполага кожата за пигментации от слънцето.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Козметични терапии против стареене

Мнениеот pravilno » 14 Сеп 2016, 11:30

Не знаех, че такива последици може да имат противозачатъчните! Аз се чудя защо ми се появи такова петно на лицето!
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Козметични терапии против стареене

Мнениеот Lisandra » 14 Сеп 2016, 17:11

lussy написа:Какви са тези петна по време на бременност, които се появяват? Не изчезват сами и трябва да се третират с химически пилинг, така ли?

Сама изчезва линията на корема, но на лицето за съжаление при някои си остават, а летните месеци и се засилват. Не е задължително да се появят само при бременност. Имам приятелка, на която и се появиха няколко години след като роди, на хормонална основа са.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Козметични терапии против стареене

Мнениеот Gold » 15 Сеп 2016, 11:27

През бременността тези петна са един вид защита, която тялото на майката прави, за да задържи вредните УВ лъчи да не проникнат навътре. И точно повишаването на определени хормони му подсказват нуждата.
Ако твоята приятелка е получила такъв вид петна след това, е добре си координира периодично изследвания за хормони и прегледи с дерматолог, докато й се нормализират нещата.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron