Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 27 Авг 2015, 11:17

Вие сигурна ли сте,че питате за точното лекарство ?Топилекс е лекарство против епилепсия,а не за отслабване.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот daniella » 27 Авг 2015, 23:11

Здравейте.Изолираха ми стафилококи от носен секрет и ми назначиха антибиотик Левофлоксацин Тева 500мг по една таблетка дневно.Въпросът ми е как точно трябва да се приема - преди или след хранене , за да може да се усвои най-добре от организма и дали съчетанието с определени храни може да понижи действието му.
daniella
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Авг 2015, 23:02

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 04 Сеп 2015, 19:43

Храната по принцип не влияе на резорбцията и действието на хинолоните(от тази група вещества е Левофлоксацина).Можете да го приемате и преди хранене,а също и по врема на на хранене.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот deveta_gluha » 13 Окт 2015, 09:15

Здравейте,
имам следното питане. Имат ли антибиотиците противовъзпалително действие и до колко е удачно да се използват при възникнала внезапно куцота, при липса на рана или наличие на общо заболяване, и липса на допълнителни изследвания.Благодаря.
deveta_gluha
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2015, 09:08

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 13 Окт 2015, 16:54

Здравейте,доколкото разбирам от въпроса ви имате болка в крака от неясен произход.Най-често причина за това е някакво възпаление от простуда или натоварване.Възможно е и да има проблем със ставите.Обикновено в такива случаи се препоръчват нестероидни противовъзпалителни средства като:Диклак,Профенид,Волтарен,Напроксен,Афламил.Те се приемат след храна защото иначе дразнят стомаха.Ако има схващане и болка по нерва могат да се добавят витамини от група Б като Милгама или Невробекс.Антибиотици в случая не са препоръчителни защото няма бактерия,която да причинява проблема.Може да се използува и някакъв крем за мазане:Волтарен,Дийп рилийф,Алгезал.Дано сме ви полезни!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Flixonase

Мнениеот magggyyy » 14 Окт 2015, 21:42

Здравейте! Имам нужда от консултация относно Фликсоназе и Назонакес.
Преди 2 месеца ми изписаха първо Назонекс, месец по-късно ми изписаха Фликсоназе. Вече 2 месеца съм на кортикостероидни капки. Това е лечение преди операция за изкривяване на носната преграда. Пиех и други лекарства по време на лечението. Въпроса ми е -възможно ли е от тези капки да наддавам килограми, да съм подпухнала и да ми създават проблем с очите? Не се чувствам добре, но не знам дали е от капките, за да потърся лекарска помощ, защото тези оплаквания ги няма в листовката.
Благодаря предварително!
magggyyy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Окт 2015, 20:30

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 15 Окт 2015, 08:54

Здравейте,тези два медикамента ,които споменавате са кортикостероиди.По принцип от тях може да получите описаните странични ефекти-подпухване,напълняване и пр.,но ако ги приемате вътрешно като таблетки и то за дълъг период.Назонекс и Фликсоназе са под формата на спрей за нос.Допускам,че може да имате по-голяма чувствителност към тях и затова да се получават тези неприятни симптоми.Моят съвет е да ограничите времето за ползуване на тези продукти.Ако могат да се заменят с други,които не са кортикостероиди е най-добре.Но това е решение на лекуващия лекар.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Перник » 19 Окт 2015, 22:34

Здравейте, в момента ползвам външно крем с кортикостероиди. Предстои ми ваксина, прочетох в листовката, че трябва да изчакам ваксинирането. Колко дни след спиране ползването на крема мога да се ваксинирам?
Благодаря.
Перник
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Окт 2015, 14:30

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 20 Окт 2015, 12:59

Мисля,че две седмици изчакване е достатъчно за да можете да се ваксинирате
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Перник » 20 Окт 2015, 16:48

Благодаря за бързия отговор.
Перник
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Окт 2015, 14:30

ПредишнаСледваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта