Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Viksi89 » 12 Мар 2017, 13:06

Благодаря Ви.

А дали мога да Ви попитам още нещо? Тези витамини с пчелно млечице и вит.Ц биха ли помогнали при анемия за подсилване на организма и колко време е препоръчително да се приемат за възстановяване? Само една опаковка би ли била достатъчна в комбинация с добър хранителен режим?
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 13 Мар 2017, 09:56

Една опаковка ми се струва недостатъчна-практиката показва,че поне два месеца е периода за възстановяване след преболедуване от такъв вид.А ако хемоглобина е нисък трябва да се пие и някакъв препарат със желязо,който е по лекарско предписание.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Viksi89 » 14 Мар 2017, 14:21

Здравейте!

Днес си купих Апитонин. Дали би подействал благоприятно да подсилване на организма?
Пише, че се приемат по 3 капсули дневно. Има ли значение преди или след хранене?
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 15 Мар 2017, 10:09

Апитонин се взема 3 пъти по една капсула преди хранене.Тонизира и възстановява организма,увеличава имунитета и засилва апетита.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Viksi89 » 18 Мар 2017, 10:56

Благодаря Ви.

А можете ли да ми кажете след колко време би следвало да подейства?
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 18 Мар 2017, 18:51

За да усетите резултат от действието на което и да е лекарство ,особено ако касае обмяната на вещества,е необходимо да го приемате поне месец.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Viksi89 » 19 Мар 2017, 12:02

Разбирам.
А понеже Апитонин се приема по 3 капсули на ден, 1 опаковка стига за около седмица. Както казвате, би трябвало да се приема поне месец, за да има ефект. Това означава, че ще ми трябват към 3 опаковки още или мога да разредя приема на по 1 капсула на ден примерно? Или няма да има ефект ако не се приема по 3 капсули на ден?

Също, мога ли да го приемам 2 месеца? Няма опасност от предозиране или нещо такова, нали?

Съжалявам ако задавам много въпроси, но Ви благодаря за отзивчивостта и вниманието, което отделяте. Оценявам го! :)
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Viksi89 » 19 Мар 2017, 13:58

Бих искала да попитам още нещо. Откакто го приемам забелязах, че имам като леко подуване в ръцете и краката като цяло. Чувствам пръстите на ръцете си по-подути и в областта на ръцете и краката, като по-твърди се усещат на пипане и стегнати. Това нормално ли е да се случва? И нужно ли е да спра приемът или нещата биха се нормализирали след време?
Принципно бях отслабнала доста отслабнала преди да започна да го приемам. Да не би просто да е просто качване на маса и да се усеща по този начин?

Приемала съм само 4 дни до момента. Как бихте ме посъветвала да постъпя?
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 20 Мар 2017, 12:54

Всяка хранителна добавка се приема така,както е указано в листовката.Ако се прави икономия на дозата последиците са за пациента.По отношение на подуването на пръстите-това е компетентността на лекар,така че се обърнете към специалист.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Viksi89 » 21 Мар 2017, 01:31

Благодаря. Посъветвах се с лекар и спрях приема на Хиптонин.

Мога ли да приемам Триптофан по 2 таблетки дневно? Личният лекар така ми го предписа, но видях, че на опаковката е описано, че се приема само по 1 таблетка на ден.
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта