Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот emi_blagoeva_90@abv.bg » 18 Дек 2018, 11:27

Здравейте! Приемам Ясмин повече от година. Но вчера буквално изглупих и понеже очаквам да ми дойде цикъла тези дни и понеже вчера денят ми беше изключително натоварен, усетих че уж ми идва и веднага взех таблетката "понеделник". Като се прибрах се оказа фалшив сигнал за идване на цикъла, а аз вече бях изпила таблетката "понеделник". И сега въпросът ми е какво правя с таблетката "вторник" при условие, че няма все още цикъл, а очаквам да дойде тези дни?
emi_blagoeva_90@abv.bg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:17

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот FashionLover(FL) » 18 Дек 2018, 16:45

Здравейте!Търся останала някъде бройка ТРИПЛИКСАМ 10/2.5/5,цената няма значение!Благодаря предварително!
FashionLover(FL)
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Дек 2017, 23:39

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 19 Дек 2018, 12:14

Мога да ви отговоря само за системата на Фрамар-при нас не е останал.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Иван.Петров » 30 Дек 2018, 00:10

Здравейте!
Боледувам много често от синузит и възпалено гърло.Никога не минават без антибиотик.Може ли да ми препоръчате нещо за стимулиране на имунитета в гърлото и носа?
Благодаря предварително!
Иван.Петров
 
Мнения: 14
Регистриран на: 26 Юни 2018, 22:13

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 30 Дек 2018, 10:38

Здравейте,за повишаване имунитета на гърлото и устната кухина мога да ви предложа добавката Фариностим-под формата на таблетки за смучене.За укрепване на имунитета и защита от респираторни заболявания добър ефект има и Имунобор бронхо и Дефендил .
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Иван.Петров » 01 Яну 2019, 16:38

Здравейте!
Какво бихте препоръчали при умора
Благодаря предварително
Иван.Петров
 
Мнения: 14
Регистриран на: 26 Юни 2018, 22:13

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 04 Яну 2019, 10:41

Здравейте,Сарженор ампули или Стимол сашета биха ви помогнали за тонус.Също Левзея екстракт на Цветита.И естествено витамини-Разтворимите таблетки Супрадин съдържат Коензим Q10 и ободряват при физическа и умствена умора.Успех!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Elityvarna » 16 Яну 2019, 11:44

Здравейте. След раждането получих ужасни болки в гърба и врата. Лекарката ми е хомеопат и ми иьписа силицеа 9СН,но няма много ефект. В момента е болничен вече втори месец и немога да се свържа с нея. Можете ли да ми препоръпате някакво друго лекарство?
Elityvarna
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Яну 2019, 11:40

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 21 Яну 2019, 10:13

Здравейте,болките в гърба и врата по всяка вероятност са резултат от възпаление или притискане на нерв-така наречена неврологична болка.Тя се лекува бавно,с постоянство и пазене от простуда и претоварване.Обезболяващи могат да се пият,но ако вие сте родили скоро и кърмите –стори ми се от въпроса ви е ,че случая е такъв-най-безопасно е да приемате аналгин и то не повече от 1-2 таблетки дневно.Препоръчително е да вземате витамини от групата Б-Милгама или Невробекс.И най-полезно би било да масажирате болното място с някакъв обезболяващ крем или гел.Такъв е хомеопатичния гел Арника,Тендивал гел,който обогатява тъканта с озон и подтиска болката и възпалението,Сераза гел-с арника и билкови екстракти и пр.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Иван.Петров » 24 Яну 2019, 01:36

Здравейте!
Студен по медицина съм и срещам трудности с усвояването на материала(забравям го до сесията и го уча много трудно през другото време).След като поуча един час после чета без да помня.Изпадам в така нареченото състояние "мозъчна мъгла''-мозъкът ми отказва да функционира.Имам чувството,че работи против мен.Искам да мога да уча поне по 6 часа ефективно и да запомням по-лесно,както другите мои колеги.
Колеги от по-горните курсове ме съветват да пия 2 пъти ноотропил 1200мг по време на учебната година,А по време на сесията 3 пъти по 1200мг.Казват,че благодарение на това лекарство учели много по-ефективно и били изпълнени с енергия и се чувствали много по-добре откакто го приемали(описват го като лекарството чудо).Бих искал да попитам каква максимална доза мога да приемам от това лекарство без да ми навреди?В продължение на какъв период от време мога да го приемам?Може ли да ми навреди?С какво бих могъл да го комбинирам за максимален ефект?
Благодаря предварително!
Иван.Петров
 
Мнения: 14
Регистриран на: 26 Юни 2018, 22:13

ПредишнаСледваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта