Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот veneveronika » 08 Яну 2016, 13:30

Здравейте! Поръчах Триактал от УЖ официалния сайт. Пристигнаха хапчетата, но не са желатинови, както гледах по снимките и листовките. Бихте ли ми казали, дали са ми пробутали менте? Задължително ли са желатинови? По какво мога да позная? Това, което е при мен е като Каплети ( не са прозрачните капсули, които са от рекламата). Моля за бърз отговор, за да мога да върна продукта, ако фирмата не е коректна и да поръчам от Вас. Благодаря
veneveronika
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Яну 2016, 13:27

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 08 Яну 2016, 14:59

Здравейте,оригиналната опаковка Triactal съдържа 30 бр. жълти, непрозрачни твърди желатинови капсули-като тези от антибиотик.Производител е Мегасмарт България.Снимката на опаковката в сайта на Фрамар е автентична.
Ако нещо от тези характеристики не е такова на вашата опаковка,може би е от друг производител и тогава не мога да кажа нищо за съдържанието.Дано сме ви помогнали!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот veneveronika » 08 Яну 2016, 16:34

Да, така изглеждат хапчетата и са от Мегасмарт България ЕООД.
Благодаря Ви за индормацията, успокоих се
veneveronika
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Яну 2016, 13:27

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Anyhol » 12 Яну 2016, 00:38

Здравейте, бихте ли ми препоръчали крем/гел за възстановяване и минимизиране на белезите след коремна операция? В началото на годината ми направиха хистеректомия и днес ми махнаха конците, кога е удачно да третирам раната?
Anyhol
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Яну 2016, 23:40

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 12 Яну 2016, 09:42

Препоръчително е да третирате белега веднага щом са свалени конците.Добър вариант е да използувате Contractubex пластири.Те помагат да не се образуват груби белези с неравна повърхност,използуват се през нощта и предпазват раната от изсъхване и замърсяване.Поне три месеца е времето през което да третирате мястото.Един пластир се поставя през нощта и престоява на белега(напълно покрит) от 6 до 12 часа.През деня се отстранява.Ако раната е по-голяма от размера на пластира може да се използуват два или част от втория.Останалата част от лепенката може да се използува до 14 дни.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Viksi89 » 14 Яну 2016, 16:58

Здравейте! Имам проблеми с нервите от няколко месеца. Личният лекар ми изписа Prorelax, не виждам ефект от него. Искам да попитам колко време мога да го пия като продължителност и това ли е най-доброто в случая или можете да ми препоръчате нещо друго?
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот elina_27 » 14 Яну 2016, 23:18

Здравейте! Итраконазол фунгизол 100mg става ли за Candida albicaus в устната лигавица и ако става, след колко време би трябвало да има резултат?
elina_27
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2016, 23:14

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 15 Яну 2016, 10:41

Ако предписаната добавка не ви помага бих ви предложила Neolexan 100 мг.Той съдържа съставката 5-хидрокси триптофан,която нормално се произвежда в организма.При недостиг на това вещество намалява количеството на серотонин/хормона на щастието/ и оттам могат да се получат депресивни състияния,нарушения в съня,безпокойство,главоболие.Ако вашите симптоми са такива смятам,че бихте имали подобрение.Дозата е 3 пъти по една таблетка,а ако основния проблем е безсъние може да се взема половин час преди лягане по една таблетка.Успех!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 15 Яну 2016, 10:52

Itraconazol fungizol е подходящ за лечение на гъбички в устата. След период на лечение от 15 дни би трябвало да има резултат.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Viksi89 » 15 Яну 2016, 13:52

Здравейте! Благодаря Ви за съвета! Ами симптомите ми са много и най-различни и знам, че може би Вие не можете да ми поставите диагноза, но все пак ще ви кажа понеже след дълго обикаляне по лекари и пиене на лекарства, нямам подобрение...

От 4 месеца вече имам главоболие(като налягане в главата и тежест), сърцебиене, мравучкане по краката, силен косопад, който продължава и до днес, кожни проблеми, свързани със изсветляване на бенки по тялото и поява на малки червени точици на някои места, вените на китките ми напоследък са много силно изразени и усещам болка, имам цепнатини по езика и отпечатъци от зъби на него, коремът ми стои леко подут и твърд, особено, когато се нахраня. Това е в общи линии.

Преди 2 месеца си правих ПКК - показателите бяха в норма. Изследвах си и щитовидната жлеза - и там нямам проблеми. Ходих на невролог - изписа ми Есобел, Бевит форте, Селеногин и Атаракс, но ми стана по-зле от тях и ги спрях. Пила съм и други медикаменти за стомах и главоболие и другите симптоми, които усещам, но нищо не ми е помогнало досега. Ако Вие се досещате на какво би могло да се дължи състоянието ми, ще се радвам да споделите.

Поздрави!
Viksi89
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Яну 2016, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта