Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 20 Фев 2016, 13:11

Здравейте отново!Phenobarbital в момента в България мисля,че няма.Отделно от това той е със специален режим на отпускане-жълта рецепта.Смятам,че с обикновена бланка може да се купува лекарство и в друга страна,но с цветна(в случая жълта)-не може защото се води на специален отчет.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот veneva » 05 Мар 2016, 21:02

Благодаря Ви за изчерпателния отговор.
Венева
veneva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Фев 2012, 11:59

нексиум

Мнениеот veneva » 06 Мар 2016, 23:00

Здравейте!
Моля Ви ,да ми кажете дали има друго лекарство със същите съставки като нексиума ,но на по ниска цена .Пенсионерка съм и ми идва скъпичко да пия нексиум.
Благодаря
Венева
veneva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Фев 2012, 11:59

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 07 Мар 2016, 09:51

На нашия пазар има много медикаменти,които са със същото съдържание като Nexium-ezomeprazol.На най-достъпна цена от тях са Meprezor с производител Sandoz и Emanera с производител KRKA.И двете са лекарства по лекарско предписание и за тях ви трябва рецепта.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот eli35 » 11 Май 2016, 00:45

може ли да се комбинира ПАРАЦЕТАМОЛ и ДЕАНКСИТ
eli35
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Май 2016, 00:38

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 11 Май 2016, 08:07

В литературата не е упомената конкретна несъвместимост на Paracetamol i Deanxit.Mисля,че можете да ги приемате по предписаната от лекар схема.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Кленбутерол и ниско кръвно

Мнениеот Пламен.Пенев » 12 Май 2016, 16:09

Здравейте. От известно време приемам кленбутерол, с цел понижаване на теглото, но кръвното ми налягане започна да пада драстично. Мога ли да го регулирам по някакъв начин или просто ще привикна с времето. Благодаря Ви.
Пламен.Пенев
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Май 2016, 15:53

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 13 Май 2016, 09:38

Здравейте,препоръчвам ви веднага да спрете вземането на Clenbuterol защото падането на кръвното налягане е особено опасно,с него не се привиква и може да застраши сериозно здравето ви.Има достатъчно голям избор от средства за намаляване на теглото-не е необходимо да ползувате този медикамент тъй като неговото основно действие е друго.Препоръчвам ви също задължителна консултация с лекар кардиолог-да се установи Clenbuterol ли е основната причина за ниското кръвно налягане.Благодаря ви за въпроса и се надявам на добро решение от ваша страна!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот anastasia.ivanova » 23 Май 2016, 18:10

Farmacevt написа:Тук можете да зададете своите въпроси свързани с лекарства продавани в аптечната мрежа!

На вашите въпроси ще отговаря магистър-фармацевт Димитринка Станева!

интересува ме пробиотика лактифорт как и кога се приема, защото никъде не е указано. Сутрин или вечер, преди или след хранене?
anastasia.ivanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Май 2016, 18:05

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 24 Май 2016, 19:15

Пробиотиците се пият преди хранене за да могат да се адхезират към чревната стена и да подействат максимално бързо.Ако дозата е веднъж дневно нека това да е сутрин,ако са две капсули-сутрин и вечер.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

ПредишнаСледваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта