Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Био доктор » 24 Окт 2016, 23:31

Не е грешка, ако беше грешка нямаше сега да пишеш във форума ;)
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 25 Окт 2016, 06:52

Много благодаря просто много хора ми казват че така някой лекарства не действали като се пият заедно всичко на куп .Още веднъж Благодаря
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 09:27

България е известна с това, че много хора се опитват да разбират от медицина. Опитват и от футбол и автомобили....., но там не е толкова опасно като опитите да се правят на лекари...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Виола » 09 Ное 2016, 19:47

Здравейте, трябва ли приема на Феро-фолгамма да се комбинира с витамин С?
Виола
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2016, 12:44

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот veska.nikolova » 10 Яну 2017, 20:47

По кое време трябва да се пие лекарство за висох холестерол,защото днес в Италия ми изписаха и казаха преди ядене?
veska.nikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Яну 2017, 20:27

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 11 Яну 2017, 11:50

Медикаментите за понижаване на холестерол могат да се пият по всяко време на деня със или без храна.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот generalfailure » 11 Яну 2017, 19:01

Здравейте.

Последните няколко дни понастинах и имам ужасна хрема. Като дете имах доста проблеми със синузит и тогава един от лекарите при който ходех ми написа капки за нос с гентамицин. Смесват се
1 Ампула гентамицин - 80mg
1 Ампула урбазон - 40mg
Ксилометазолин 0.1 %

Тогава си спомням че ми повлияха доста добре и реших да ги пробвам на моя глава сега. Проблемът е че през годините имах проблеми с шум в ушите и хиперакузис. Та усетих че откакто ги слагам тези капки(3 дена) шумът ми се увеличил. Понеже знам че гентамицина не влияе добре на слуха се зачудих дали той може да има влияние макар и през носа. Има и още един проблем че бях загубил рецептата за тези капки и количествата в ампулите ги възстанових по памет.

Та въпроса ми е има ли реална опастност от горепосочените капки да навредят на слуха ми и трябва ли да отида на УНГ или просто си въобразявам(което често се случва при мен)

Мерси
Н
generalfailure
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Яну 2017, 18:59

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 17 Яну 2017, 17:20

Здравейте,капките, за които питате се предписват често на рецепта предимно за деца.Определено няма да навредят на слуха ви. Това става когато се слагат инжекции Гентамицин мускулно за продължителен период.В капките количеството е минимално и целта е да унищожат причинителите на бактериална инфекция локално в носа.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 27 Яну 2017, 19:40

Здравейте!От 2 дни на сина ми му предписаха Talopam 50mg ,но никъде не прочетох какви странични действия мога да очаквам нищо не пише.Бихте ли ми написали какво мога да очаквам.
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 29 Яну 2017, 08:59

Здравейте,активната съставка на Talopam е топирамат.Нежелани странични ефекти от приемането му могат да бъдат:загуба на тегло,замаяност,виене на свят,гадене,разстройство,запушен нос,умора,промяна във вкуса,бучене в ушите,алергичен обрив и още други,които не са често срещани.Възможно е вашият син да не получи нито един от тези симптоми,те са строго индивидуални.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

ПредишнаСледваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта