Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 14 Юли 2015, 11:01

Тук можете да зададете своите въпроси свързани с лекарства продавани в аптечната мрежа!

На вашите въпроси ще отговаря магистър-фармацевт Димитринка Станева!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Синтром и диклофенак

Мнениеот Албатрос » 14 Юли 2015, 11:46

От около 3 години вземам СИНТРОМ по схема, поддържам INR около 3. Имам проблем с тазобедрената става. Лявата е изкуствена от 6 години и там засега всичко е наред. Но дясната вече е доста увредена и болезнена, и би трябвало да сменям и нея. ОБАЧЕ специалистите травматолози ме въздържат от операция. Три години след първата операция направих БТЕ, лежах в интензивното на ВМА 12 дни на хепарин. В областта на оперативното поле на левия крак, в главната вена има залепнал реканализиран тромб ("видян" при флебография). Опасенията са, че историята може да се повтори при нова операция. Дотук с историята! Имам болки в дясната ТБС, но ефикасните болкоуспокояващи са на базата на диклофенак, а това вещество ми беше категорично забранено. Разрешиха ми само болкоуспокояващи на базата на метамизол, но техният ефект е слаб и краткотраен. И НИКОЙ НЕ ИСКА ДА МИ ОБЯСНИ, ЗАЩО МИ ЗАБРАНЯВАТ ДИКЛАК! Той антагонист ли е на аценокумарол, или по някаква друга причина? Надявам се да получа компетентно обяснение.
Албатрос
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юли 2015, 10:10

Re: Синтром и диклофенак

Мнениеот Farmacevt » 23 Юли 2015, 12:27

Албатрос написа:От около 3 години вземам СИНТРОМ по схема, поддържам INR около 3. Имам проблем с тазобедрената става. Лявата е изкуствена от 6 години и там засега всичко е наред. Но дясната вече е доста увредена и болезнена, и би трябвало да сменям и нея. ОБАЧЕ специалистите травматолози ме въздържат от операция. Три години след първата операция направих БТЕ, лежах в интензивното на ВМА 12 дни на хепарин. В областта на оперативното поле на левия крак, в главната вена има залепнал реканализиран тромб ("видян" при флебография). Опасенията са, че историята може да се повтори при нова операция. Дотук с историята! Имам болки в дясната ТБС, но ефикасните болкоуспокояващи са на базата на диклофенак, а това вещество ми беше категорично забранено. Разрешиха ми само болкоуспокояващи на базата на метамизол, но техният ефект е слаб и краткотраен. И НИКОЙ НЕ ИСКА ДА МИ ОБЯСНИ, ЗАЩО МИ ЗАБРАНЯВАТ ДИКЛАК! Той антагонист ли е на аценокумарол, или по някаква друга причина? Надявам се да получа компетентно обяснение.


Диклофенак е от групата на нестероидните противовъзпалителни средства ,които се характеризират с това,че потискат кръвосъсирването.Приет заедно със Синтром може да доведе до кръвоизлив-това е причината поради която не е желателно да се приемат заедно.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Proviron

Мнениеот 600SEL » 02 Авг 2015, 12:43

Има ли Провирон в аптеките,ако не имали някакъв генерик?
600SEL
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Авг 2015, 12:39

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 03 Авг 2015, 12:19

В момента в аптечната мрежа няма Proviron, а няма и друг продукт със състав Mesterolone.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Тамара » 03 Авг 2015, 12:47

Здравейте ! Аз имам следното питане: Т.к. ми предстои заминаване на море другата седмица на 13.08. - а тогава се очаква и меструацията ми, моят гинеколог ми изписа Примолут НОр за забавяне на цикълът. Каза да започна приемът на 8.08. и ден преди да се върна от море , т.е. на 20 да ги спра. И до два дена след спиране на таблетките трябва да очаквам да ми дойде!
В момента пия Медофлоксин 200mg. ,(който пък ми изписаха т.к. имах парене и болки при уриниране) - на 05.08. се очаква да приключа с него. Ако продължа прием на Цистерен , който е на билкова основа има ли някаква опасност да не мога да започна с Примолута и ще ми подейства ли, т.е. ще забавя ли цикълът? Съвместими ли са двете лекарства?
Благодаря Ви!
Тамара
Тамара
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Авг 2015, 12:11

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 04 Авг 2015, 13:23

Спокойно можете да приемате Cystiren заедно с Primolut-nor.Те не си пречат взаимно.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот deni_8007 » 10 Авг 2015, 15:55

Здравейте, приятели! Днес личният ми лекар ми изписа таблетки Малтофер фол. В бързината не погледнах листовката и изпих една таблетката с вода, и едва след това видях, че таблетката трябва да бъде сдъвкана. Какви ще бъдат нежеланите реакции?
deni_8007
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Авг 2015, 15:49

Re: Лекарства - онлайн косултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 17 Авг 2015, 09:04

Извинявайте за закъснелия отговор-бях в отпуск.Но по-добре късно отколкото никога-вие и сами сте усетили,че няма особено лоши последици от приемането на таблетката с вода.Тя е дъвчаща за да може да се резорбира по-лесно и бързо и да не дразни стомаха.Ако се приеме цяла няма да премине през лигавицата бързо и да се усвои както е необходимо.Възможно е евентуално да причини и леко раздразнение на храносмилателния тракт, но нищо фатално.Важно е следващите таблетки да се приемат както трябва.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Топилекс

Мнениеот Нели Ботева » 26 Авг 2015, 12:47

Здравейте,искам да попитам топилекс заместител ли е на топанакс и ако го пия с цел отслабване как трябва да го приемам.
Нели Ботева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Авг 2015, 12:42

Следваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта