Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот rose_92 » 02 Окт 2015, 13:41

Здравейте! Какво бихте ми препоръчали при себореен дерматит на лицето, който през има няма няколко дни се проявява около носа ми, а понякога и между веждите? Прилагах крем Бетазон, но той е кортикостероид и не трябва да се използва много време. Има ли някой крем, който да е подходящ за честа употреба и не е вреден, защото сега, когато застудее, проблемът ми ще стане още по-сериозен.

Освен това кожата ми е изключително мазна с разширени пори и акне. Омазнява се 2-3 часа след измиване. Има ли някакъв продукт, който би могъл да ми помогне да се справя с прекомерното омазняване или просто трябва да се примиря, че няма решение на този проблем? Да уточня, че измивам лицето си с гел Cleanance на Авен, а за пъпки и белези се мажа с крем Triacneal на същата марка, като не го прилагам в зоните, където ми се проявява дерматита, защото от крема се обостря.
Косата ми също се омазнява изключително бързо - за 1 ден. Четох за някакви ампули против косопад и омазняване, но не знам дали биха помогнали. Имам себореен дерматит и на главата.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 02 Окт 2015, 20:13

За лечение на себореен дерматит по лицето се използува крем
Kelual DS на Ducray.За главата и скалпа има различни варианти на шампоани-Node DS на Bioderma,Kelual DS NA Ducray,Dermokapil на Eucerin.
Не е излишна консултация с дерматолог-обикновено се предписват кортикостероидни и противогъбични кремове или лосиони.Важно е да се приемат хранителни добавки съдържащи цинк,селен,витамини A,C,E и да се спазва диета с храни богати на тези витамини.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот boce@abv.bg » 10 Окт 2016, 22:44

Здравейте.
Как се спира антихистамин-със затихващи дози или изведнъж?
boce@abv.bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2016, 22:36

Предишна

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта