Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 14 Юли 2015, 11:02

Тук можете да зададете своите въпроси свързани с медицински козметични продукти!

На вашите въпроси ще отговаря магистър-фармацевт Димитринка Станева!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

При стари белези от операция?

Мнениеот Golfie » 14 Юли 2015, 20:42

Имам стара операция от апандисит, с няколко много неприятни белега. Мога ли с помощта на медицинска козметика да намаля/премахна белезите? Какво ще ми препоръчате?
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 23 Юли 2015, 12:11

Вие можете да използувате гел Скарекс-той се нанася върху почистена кожа два пъти дневно в продължение на 3-4 месеца.Предлагам ви и втори вариант-Био-ойл масло. Богато на растителни екстракти и витамини,които спомагат за по-добра хидратация на кожата .Използува се по същия начин и за същия срок като Скарекс.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот hinari » 03 Авг 2015, 17:35

Здравейте, на 24 г. съм и водя редовен полов живот с постоянен партньор. От гинеколог имам изписан интимен гел Лактацид, защото понякога преди менструация получавам леко раздразнение и използването на гела ме облекчава. Въпросът ми е следния - има ли риск за здравето на партньора ми при орален секс? Все пак гелът хубаво се измива с вода след цялата процедура, но има ли някакък риск този гел да увреди стомаха или лигавицата на стомаха на партньора ми при орален секс?
hinari
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Авг 2015, 17:31

Re: Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 04 Авг 2015, 13:34

Като се има предвид,че Lactacyd не съдържа сапун , само млечна киселина и след използуване се отмива с вода не съществува никакъв риск от контакт с лигавицата на устата.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот hinari » 04 Авг 2015, 22:46

Много ви благодаря за отговора! Всичко добро!
hinari
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Авг 2015, 17:31

Re: Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Dido 123 » 01 Сеп 2015, 21:59

Здравейте искам да ви попитам следното понеже се потя доста даже и на необичайни места като например по задните част и.Висок съм 1.70 тегло 87 на каква основа е.При доктор не съм ходил възможно ли е да е от притеснение,стрес и да. Някакъв съвет или нещо да ми предложите против потене.ще ви бъда много благодарен.
Dido 123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 21:41

Re: Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 04 Сеп 2015, 19:38

Прекомерното изпотяване е свързано често с нарушена работа на вегетативната нервна система.Това може да се дължи на психогенни заболявания,ендокринни нарушения или кожни проблеми.Добре е да се посъветвате с невропатолог, ендокринолог или психолог.Все пак има вероятност да се повлияе от изпитани рецепти с природни продукти:
1.Отвара от 1/2 чаена чаша сушена дъбова кора с 1 литър вода-добавя се във ваната и се прилага в продължение на две седмици.
2.Обтривания на кожата с настойка от жълт кантарион-2 супени лъжици в чаша вода.Процвдурата се прави сутрин след душ.
3.За вътрешно приемане-една супена лъжица градински чай запарен с чаша вода.След като ври на водна баня 1/2 час се прецежда ,охлажда и се пие 1/3 чаша 3 пъти дневно един час след хранене.
За препоръчване е да се приемат и добавки за намаляване на стреса .
Успех!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот deva » 24 Сеп 2015, 09:20

Здрявейте,каква козметика да си закупя за белези от изгаряне.Белезите са от скоро по ръцете.
Аватар
deva
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Дек 2011, 20:55

Re: Медицинска козметика - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 24 Сеп 2015, 13:11

За да използувате козметика против белези трябва да са минали поне 15-20 дни от травмата.Добър резултат ще има ако изберете Кело-кот гел-има го в опаковка от 6 г. и 15 г.Нанася се 2 пъти дневно върху почистена суха кожа.
С такъв ефект са и Био-ойл и Ре-ген.Можете да изберете опаковката и вида на продукта според големината на белега.Успех!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Следваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron