Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 15 Ное 2016, 13:23

Здравейте отново!По-евтин вариант на куркума е добавката на марка Swanson-съдържа 100табл,*720 мг.и е на цена15,20 лв.Куркумата категорично не е противопоказана при жлъчен застой,даже напротив.Ако имате жлъчни кмъни,тогава трябва да ограничите приема й,но това вече е друг проблем.Хром пиколинат смятам,че може да вземате за отслабване-той е за потискане на апетита към сладко.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот veneva » 30 Дек 2016, 00:56

Екомер е хранителна добавка, съдържаща масло от черен дроб на акула,но това рибено масло ли е или някаква друга мазнина извлечена от черния дроб ? В 1гр.колко мг се съдържа Омега 3 .Благодаря
veneva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Фев 2012, 11:59

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 31 Дек 2016, 19:31

Здравейте,Екомер съдържа масло от черен дроб на акула,в което количеството омега -3 киселини е малко и не се използува заради тях.Основно приложението му е свързано с алкилглицеролите, които стимулират имунната система и са основна негова съставка.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот yordankam » 10 Яну 2017, 15:53

Здравейте
Закупих за дъщеря ми, която е на 1г и 9 м коластра на Аква сорс. Въпросът ми е как мога да я давам. Предполагам може да изсипя съдържаниято на капсолата във вода? А дали е проблемно ако е сок и не се изпие абсолютно веднага, а например в течение на час-два? Питам, тъй като предполагам, че вкуса няма да е много привлекателен за дете и други лекарства давам като ги разреждам в сок, дали и в този случай може?
По съшия начин давам и Имунокид Актив, дали е удачно, да не би да намалям действието им така?
Благодаря предварително!
Поздрави
yordankam
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Яну 2017, 15:03

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 10 Яну 2017, 18:25

Здравейте,по въпроса за коластрата мисля,че не е проблем да се смеси с плодов сок.Но за Имунокинд не е желателно.Той е хомеопатичен продукт,трябва да се разтвори в чиста вода и да се изпие веднага.Освен това той няма конкретен вкус-само леко сладък и не би трябвало да е неприятен за детето.Между приема на двете лекарства трябва да има поне 15 минути разстояние и не е добре да престояват разтворени няколко часа.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот YalchinAhmedov » 10 Яну 2017, 18:40

Здравейте искам да попитам за магнезий б комплекс как се приема и по колко таблетки на ден?
YalchinAhmedov
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Яну 2017, 19:26

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 10 Яну 2017, 20:11

Препоръчителната дневна доза на Магнезий 250 мг.+вит. Б комплекс е една таблетка дневно приета с повече течност.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Виола » 03 Авг 2017, 18:31

Здравейте, интересува ме мога ли да приемам Фитовал - комплекс от витамини и минерали за коса и Омега-3 заедно.
Виола
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2016, 12:44

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 07 Авг 2017, 08:10

Здравейте,може да ги приемате заедно без проблем.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Силвия.Симеонова » 18 Дек 2017, 21:48

Здравейте, майка ми е с поставена диагноза улцерозен колит и следствие на продължително лечение с кортикостероиди и операция с пълна упойка, в момента е с косопад. Въпросът ми е може ли да приема Приорин или Ревалид без да навреди на тънките черва.
Силвия.Симеонова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Дек 2017, 21:45

ПредишнаСледваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта