Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Тук можете да зададете въпроси към прилагането на различни лекарствени продукти.

Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 14 Юли 2015, 11:06

Тук можете да зададете своите въпроси свързани с различни хранителни добавки!

На вашите въпроси ще отговаря магистър-фармацевт Димитринка Станева!
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлай консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Албатрос » 14 Юли 2015, 15:27

За укрепване на кръвоносните съдове ми е предписано през топлите месеци да вземам "Детралекс". Открих, че "Флевия" има 1 : 1 състава на "Детралекс", но се води хранителна добавка. Разликата в цената е значителна и от значение за един пенсионер. Започнах да вземам "Флевия", но ми е любопитно, това някакъв търговски трик ли е, че са регистрирали "Флевия" като добавка?
Албатрос
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юли 2015, 10:10

Re: Хранителни добавки - онлай консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот FramarAdmin1 » 23 Юли 2015, 20:47

Албатрос написа:За укрепване на кръвоносните съдове ми е предписано през топлите месеци да вземам "Детралекс". Открих, че "Флевия" има 1 : 1 състава на "Детралекс", но се води хранителна добавка. Разликата в цената е значителна и от значение за един пенсионер. Започнах да вземам "Флевия", но ми е любопитно, това някакъв търговски трик ли е, че са регистрирали "Флевия" като добавка?

Когато имате въпроси относно прием на хранителна добавка с радост ще ви помогнем, но не мисля че въпросът ви е коректен.Лекарствата се изписват от лекари и фармацевтите само изпълняват рецепта няма как да ви заместим лекарство с хранителна добавка.Няма как да знем производителя защо и как е регистрирал дадено лекарство или добавка и не мисля че можете да получите такава информация.
Надявам се че сме били полезни.
Администратор на forum.framar.bg
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт.
Аватар
FramarAdmin1
 
Мнения: 61
Регистриран на: 17 Мар 2011, 15:51

Re: Хранителни добавки - онлай консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот upsurd » 24 Сеп 2015, 09:15

Здравейте,
какви добавки да използвам за подсилване на организма през есенно-зимният период.Благодаря.
upsurd
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2012, 11:08

Re: Хранителни добавки - онлай консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 24 Сеп 2015, 13:44

Бих ви препоръчала добавката Имунолонг-комбинация от два природни продукта с традиционно имуностимулищо действие,а именно котешки нокът и хрушял от акула.Нова и не по-малко интересна добавка е Лактасинум-капсули лиофилизирано магарешко мляко.То съдържа всички антиоксидантни витамини и пробиотични вешества и осигурява здравето на чревната микрофлора , оттам и добрия имунитет.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлай консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот garfild » 30 Сеп 2015, 00:20

Искам да попитам дали по време на кърмене мога да пия ВОМИТУСХИЛ 30мл. и ако може колко капки
garfild
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Сеп 2015, 00:09

Re: Хранителни добавки - онлай консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 30 Сеп 2015, 09:19

Вомитус хийл е хомеопатичен продукт и можете да го приемате.Трябва да се има пред вид,че съдържа минимално количество алкохол ,но то е твърде малко-в 10 капки от разтвора има алкохолно съдържание колкото в 3 мл. бира.Стандартна дневна доза е 3 пъти по 10 капки.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот veranoes » 09 Фев 2016, 22:37

Здравейте !На 52 г и през октомври ми откриха рак на гърдата. След множество изследвания установиха , че нямам разсейки и ме подложиха на химиотерапия, за да се редуцира тумора и максимално да се запази гърдата при операцията, която ми предстои.От химиотерапията не се чувствам много добре и след консултация със жени с подобен проблем започнах да пия Камфорова гъба /по 1 капсула на ден и Нони/отначало сок, а по късно капсула/пак по 1 на ден/.Мисля си, че тези добавки ми помагат.Кръвните изследвания , които ми правят на всеки 2 седмици са сравнително добри-имам лека анемия, но онколожката казва, че е нормално за хората на химиотерапия.Опитах се да говоря с нея за тези добавки, които пия, но тя ми заяви, че е лекар и лекува само със средства на официалната медицина. Същият отговор получих и от личната ми лекарка, а също и да не чета много, много в интернет, защото понякога нещата се объркват.... Въпросът ми е мога ли да употребявам хранителни добавки/в случая Камфорова гъба и Нони/или други? А също така бих искала да знам, дали интоксикиращите лепенки/които се лепят на стъпалата вечер/биха ми помогнали да изчистя организма си.В началото ползвах и хомеопатия и акупунктура, но се отказах, защото сметнах, че стават прекалено много неща....За сега резултатът от 3 месечната химиотерапия/и добавките !?/е, че тумора намалява. Ще Ви бъда благодарна, ако ми отговорите!
veranoes
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Фев 2016, 22:04

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Farmacevt » 10 Фев 2016, 18:42

Здравейте,аз лично смятам,че няма проблем да пиете добавките,особено ако резултатите ви са добри.
Farmacevt
 
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Юли 2015, 11:10

Re: Хранителни добавки - онлайн консултация с магистър-фармацевт

Мнениеот Tuntitonio » 12 Мар 2016, 01:09

Здравейте,
Може ли хранителната добавка Хондросейф да възстанови износения хрущял на глезена и ако това е така, колко време трябва да се приема?
Благодаря!
Tuntitonio
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Мар 2016, 01:06

Следваща

Назад към Фармация - консултация с магистър фармацевт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта