Интимен проблем - моля за съвет!

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот svetlozara » 15 Юли 2015, 18:42

Не се притеснявай толкова, успокой се и за всеки случай се изследвай, няма да навреди, след като имаш съмнения. Аз имах "страхотен" цистит, който ме мъчеше месеци наред, отгоре на всичкото така и не ми мина сякаш... друг е въпросът и дали ти пари постоянно, като ходиш до тоалетната изпишкваш ли всичко остава ли тежест и т.н. :)
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Коцева » 16 Юли 2015, 12:23

Докъде стигна, пусна ли си изследвания? :roll:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 16 Юли 2015, 14:11

не, не съм си пуснала още урина. днес нямах време. само да кажа,че не ми остава тежест след изпишкване,просто по време на малка нужда струята спира,заболява ме след това правя опит да се доизпишкам, но ми е трудно.
svetlozara, а при теб какви точно изследвания ти правеха,само урина ли ти взеха,за да установят дали е цистит?днес ще си взема направление и ще отида утре на уролог,но първо трябва да мина през джипито за направление.

p.s само да кажа,че бях готова да отида на частно при уролог,но само като ми казаха какви са цените,предпочетох на изчакам,за да си взема направление.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот LaCoquine » 16 Юли 2015, 16:28

annamaria написа:не, не съм си пуснала още урина. днес нямах време. само да кажа,че не ми остава тежест след изпишкване,просто по време на малка нужда струята спира,заболява ме след това правя опит да се доизпишкам, но ми е трудно.
svetlozara, а при теб какви точно изследвания ти правеха,само урина ли ти взеха,за да установят дали е цистит?днес ще си взема направление и ще отида утре на уролог,но първо трябва да мина през джипито за направление.

p.s само да кажа,че бях готова да отида на частно при уролог,но само като ми казаха какви са цените,предпочетох на изчакам,за да си взема направление.

И на мен това ми се е случвало, но по-честно, когато ми се пишка много и винаги ми е трудно да започна, а особено честно се случва, когато пишкам навън, а не у дома, може би трябва малко да си изкючиш мозъка и мисли, на мен така ми се получава и предполагам е само съвпадение с другия проблем, който си имала, но не е излишно да си пуснеш и урина :idea: ей така, ти да си спокойна :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Tinki » 17 Юли 2015, 10:36

и така , мисля,че на първо време трябва да се успокоиш. правилно, отиди и на уролог. ще ти кажа важна информация,без да обвинявам твоя гинеколог и без да се шашкаш. казвам ти го от личен опит, тъй като и аз на няколко пъти имах бактериална вагиноза придружена с твоите симптоми и съмнения за цистит. наложи се отида при друга докторка, която успя и да открие причината. с две думи искам да ти кажа,че малко са докторите на които това състояние при пациентите да им е познато и да знаят как да отреагират. в случая докторката прецени,че трябва да ми вземат изследване за уреаплазма. а повечето доктори при бактериална вагиноза и симптоматиката отхвърлят възможността да e нещо странично и те успокояват,че всичко се дължи на вагинозата. не се отчайвай,ако има нещо питай.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот BeenieGal » 17 Юли 2015, 11:31

И аз съм попадала на много такива лекари, отпращат те и ти казват, че нищо ти няма или предписват нещо, но никога не вземат проба за изследване - безумно е, особено като тровиш човек, на който не знаеш какво му има всъщност :| ! :evil:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 17 Юли 2015, 12:12

без да се шашкам,но какво пък е сега това изследване за уреаплазма??? :roll:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот maminka » 17 Юли 2015, 13:03

annamaria написа:без да се шашкам,но какво пък е сега това изследване за уреаплазма??? :roll:

Доколкото зная това са някакъв вид патогенни микроорганизми и след курс с антибиотик (ако се открият налични такива) се прави нова посявка и ако е необходимо се прави втори такъв курс, но сега ще излезе, че те плаша, не е задължително да е това, но ако се окаже, че е, то и твоя човек трябва да се изследва, а за изследването се взема уретрален или цервикален секрет нищо кой знае какво, споооко :) :)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Tinki » 20 Юли 2015, 10:26

annamaria написа:без да се шашкам,но какво пък е сега това изследване за уреаплазма??? :roll:



по-спокойно.всяко болежка си има лек. най-общо казано уреаплазмата е възпаление на половата и пикочната система. тоест в твоя случай е твръде вероятно като си имала тази бактериална вагиноза, да си направила и инфекция на пикочните пътища.това от медицинска гледна точка е напълно възможно,още повече че уреаплазмата пак ти казвам е възпаление,което се проявава в резултат на друго въппаление от полов характер.предава се по полов път,затова както казва maminka ще бъде необходимо и твоят партньор да се изследва. спокойно,това е лечимо,просто ще трябва да подходите сериозно по въпроса. с тази комбинация от инфекции може да се обясни и възпалението на пикочния ти мехур и оттам идва тази болка при малка нужда.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 20 Юли 2015, 10:47

От сутринта съм се забила по форуми и в интернет да чета за тази инфекция. Благодаря и за вашите мнения,твърде вероятно е да съм я развила, по всичко личи,че е така. Как сега да обясня и на приятеля ми, че и той трябва да се изследва. :roll:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта