Интимен проблем - моля за съвет!

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Harmony » 02 Дек 2016, 09:25

Като плануваме бебе задължително трябва да сме проверили и тази част, отделно да си прочистим тялото и да започнем с фолиевата киселина.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Kremiliya » 02 Дек 2016, 10:17

Harmony написа:Като плануваме бебе задължително трябва да сме проверили и тази част, отделно да си прочистим тялото и да започнем с фолиевата киселина.

Това наистина ем ного важно, да се премине през някой друг преглед и после да започне бебеправенето, особено в по-късна възраст, айде ако стане от изневиделица, няма да го връщаме, но е добре да имаме едно на ум.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Neven498 » 02 Дек 2016, 11:46

Едно недоизлекувано възпаление или неуловено и нетретирано заразяване или пък хронично появяващи се неща, могат да се окажат голям проблем за забременяването.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Pipilota » 07 Дек 2016, 15:12

Gorica23 написа:Pipilota, искаш да кажеш, че никога не си правила изследвания!? То не е задължително някой да кръшне за да се получи възпаление.

Ами да, нямам бяло течение, сърбежи, някакви оплаквания,нито проблеми с цикъла, болка, да ми става нещо, защо да си правя микробиология, на кое отгоре? ходя си на профилактичните прегледни 1-2 пъти годишно и това е. Задължително ли е да си правиш микробиология и изследвания за половопредавани болести?! Моят мъж съм сигурна, че не ми изневерява, защо да се притеснявам, че ще ми докара спин.. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Дек 2016, 17:16

Pipilota написа:
Gorica23 написа:Pipilota, искаш да кажеш, че никога не си правила изследвания!? То не е задължително някой да кръшне за да се получи възпаление.

Ами да, нямам бяло течение, сърбежи, някакви оплаквания,нито проблеми с цикъла, болка, да ми става нещо, защо да си правя микробиология, на кое отгоре? ходя си на профилактичните прегледни 1-2 пъти годишно и това е. Задължително ли е да си правиш микробиология и изследвания за половопредавани болести?! Моят мъж съм сигурна, че не ми изневерява, защо да се притеснявам, че ще ми докара спин.. :roll:

Спокойно, не си единствена, аз не съм си правила такова изследване досега,щом лекарят ми не е казал, че имам нужда, защо да го правя, след като и симптоми нямам някакви на неразположение!? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Gold » 08 Дек 2016, 11:57

Когато си предвиждаме профилактични прегледи, не е зле да се включва и такъв тип изследване за микробиология, дори и без оплаквания. Особено в периоди след море, след басейни, ако често носим по-прилепнали дрехи... Вид превенция е. За някои инфекции симптоми не са мигновени и може да се улавят неща в зародиш.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Lisandra » 08 Дек 2016, 12:38

И аз мислех като вас докато не се опарих. Казваха, че е нормално течението ми и че съм чиста, докато не неправихме изследване за хламидия. Оказа се, че при нея няма симптоми и се хваща само с изследване, ама някой трябва да ти го каже.
От друга страна си спомням, че като забременях, още на първия преглед ми взеха секрет за изследване, не защото имах проблем, а такава е практиката. Така че, не може да не сте правили и вие. Всяка жена трябва да си прави и цитонамазка веднъж годишно.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот ramimni » 14 Дек 2016, 17:16

Neven498 написа:Едно недоизлекувано възпаление или неуловено и нетретирано заразяване или пък хронично появяващи се неща, могат да се окажат голям проблем за забременяването.


Да, и обикновено се разбира, когато бебеправенето се закучи :sad: .
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот kauda » 21 Дек 2016, 16:53

Е, за съжаление, ако не попаднеш на добър гинеколог, то може да не ти прави някакви други изследвания, освен обичайната цитонамазка. Микробиология и аз винаги съм си искала, никога не са ми предлагали.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот lini_leni » 22 Дек 2016, 11:58

Как така ще искаш, пък ти отказват? Не искат да ти вземат парите, не може да бъде :shock: !
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта