Интимен проблем - моля за съвет!

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Окт 2017, 20:59

Оф милата, надявам се да няма нищо сериозно! И при мен май се обажда някакъв цистит, но не съм сигурна, утре ще звъня на гинеколожката, притеснявам се и аз като теб някаква инфекция, сега съм малко като парен каша духа. Надявам се да няма нищо притеснително и при тебе и при мене, може да сме се простудили нещо.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 23 Мар 2018, 12:36

Дори и да става въпрос за цистит задължително трябва да се обърнете към венеролог, защото трябва да се установи за какъв вид бактерия става въпрос.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Lisica » 23 Мар 2018, 15:01

Предполаам, че проблемите ви вече са минали, но дойде новата година и време за нови профилактики.
Когато ходите на профилактичен преглед, освен цитонамазка, пускате ли микробиология?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 27 Мар 2018, 14:59

Lisica написа:Предполаам, че проблемите ви вече са минали, но дойде новата година и време за нови профилактики.
Когато ходите на профилактичен преглед, освен цитонамазка, пускате ли микробиология?


Задължително пускам и микробиология, как иначе биха могли да се установят евентуално възпаления и инфекции.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Malina » 27 Мар 2018, 15:02

annamaria написа:
Lisica написа:Предполаам, че проблемите ви вече са минали, но дойде новата година и време за нови профилактики.
Когато ходите на профилактичен преглед, освен цитонамазка, пускате ли микробиология?


Задължително пускам и микробиология, как иначе биха могли да се установят евентуално възпаления и инфекции.

Ако няма оплаквания, пак ли се пуска? Аз не съм ходила на профилактика скоро, ходя само и ми вземат цитонамазка. Мисля, че и миризмата подсказва за евентуални инфекции
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 27 Мар 2018, 16:45

Malina написа:
annamaria написа:
Lisica написа:Предполаам, че проблемите ви вече са минали, но дойде новата година и време за нови профилактики.
Когато ходите на профилактичен преглед, освен цитонамазка, пускате ли микробиология?


Задължително пускам и микробиология, как иначе биха могли да се установят евентуално възпаления и инфекции.

Ако няма оплаквания, пак ли се пуска? Аз не съм ходила на профилактика скоро, ходя само и ми вземат цитонамазка. Мисля, че и миризмата подсказва за евентуални инфекции


Принципно е желателно да се пускат и двете неща едновременно. Ако имаш някакво течение или миризма, те обикновено са индикатор за нещо. Така че нищо не пречи да си пуснеш микробиология.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот doktordi » 02 Апр 2018, 21:46

При цистит в 90 процента от случите става въпрос за ешехерия коли, терапията е 7 дни по 1000 мг Ципрофлоксацин при усложнена инфекция с температура над 40 градуса, иначе може да се пробва първоначално с нитрофурантоин 100 мг 7 дни. Ако не се оправиш след ципрофлоксацина за 7 дни си направи микробиология.
doktordi
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Апр 2018, 21:38

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Gorica23 » 17 Апр 2018, 17:04

Препоръчително е да си пускате микробиология с антибиограма.
Не бих се лекувала без ясна диагноза на принципа проба грешка.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 24 Апр 2018, 11:18

Един гинекологичен преглед също няма да навреди.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот rali06 » 18 Май 2018, 11:48

Обезателно това изисква консултация с лекар и един гинекологичен преглед.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron