Интимен проблем - моля за съвет!

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Авг 2018, 18:49

tinkerbell написа:
Mon_ton написа:Според мен такива неща се правят при отклонение и при нужда, нали не очаквате, всички изследвания да ви се правят, профилактично? :)


Не е само при отклонение, цитонамазката не е достатъчна като метод за диагностика. Колпоскопията хваща първите изменения на шийката на матката.

Искаш да кажеш, че веднъж в годината си правиш и колпоскопия? Без никаква причина за това, нито от изследвания, нито симптоматично?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 22 Авг 2018, 15:46

За мен колпоскопията е най-сигурният метод да се отхвърлят някакви нарушения при шийката на матката. И нищо не пречи веднъж годишно да се прави при жени в менопауза.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот kauda » 22 Авг 2018, 16:29

annamaria написа:За мен колпоскопията е най-сигурният метод да се отхвърлят някакви нарушения при шийката на матката. И нищо не пречи веднъж годишно да се прави при жени в менопауза.

Всички вие в менопауза ли сте? Прочитайки последните коменатари, оставам с убеждението, че вие самите препоръчвате този метод за всяка една жена, която изобщо ходи на гинеколог.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Lisandra » 22 Авг 2018, 16:49

Колпоскопия е добре да си прави всяка една жена, независимо от възрастта. Поне така пишат, не е обвързано с менопаузата.
За жените в менопауза, видях, че продължават онлайн консултациите с д-р Бойко Димитров свързани с Уринарна инконтиненция. Който се интересува може да зададе въпроси.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Pacienti » 23 Авг 2018, 17:03

Lisandra написа:Колпоскопия е добре да си прави всяка една жена, независимо от възрастта. Поне така пишат, не е обвързано с менопаузата.
За жените в менопауза, видях, че продължават онлайн консултациите с д-р Бойко Димитров свързани с Уринарна инконтиненция. Който се интересува може да зададе въпроси.


Е, това много полезно! Къде мога да задам въпросите си?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот tinkerbell » 28 Авг 2018, 18:05

Pacienti написа:
Lisandra написа:Колпоскопия е добре да си прави всяка една жена, независимо от възрастта. Поне така пишат, не е обвързано с менопаузата.
За жените в менопауза, видях, че продължават онлайн консултациите с д-р Бойко Димитров свързани с Уринарна инконтиненция. Който се интересува може да зададе въпроси.


Е, това много полезно! Къде мога да задам въпросите си?

Днеска го видях, дано да има още време за въпроси. Тука е описано подробно:
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... =3&theater
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 29 Авг 2018, 16:09

Не всички сме в менопауза, за да обсъждаме колпоскопията. Можеш да прочетеш още малко по темата, за да видиш, че това изследване трябва да си го правят всички жени включително и девойки, които са решили да посетят гинеколог.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Doktoricata » 29 Авг 2018, 16:19

kauda написа:
annamaria написа:За мен колпоскопията е най-сигурният метод да се отхвърлят някакви нарушения при шийката на матката. И нищо не пречи веднъж годишно да се прави при жени в менопауза.

Всички вие в менопауза ли сте? Прочитайки последните коменатари, оставам с убеждението, че вие самите препоръчвате този метод за всяка една жена, която изобщо ходи на гинеколог.


Аз съм в предменопауза, но колпоскопията не е обвързана с възрастта на жената.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Lisandra » 30 Авг 2018, 17:45

tinkerbell написа:
Pacienti написа:
Lisandra написа:Колпоскопия е добре да си прави всяка една жена, независимо от възрастта. Поне така пишат, не е обвързано с менопаузата.
За жените в менопауза, видях, че продължават онлайн консултациите с д-р Бойко Димитров свързани с Уринарна инконтиненция. Който се интересува може да зададе въпроси.


Е, това много полезно! Къде мога да задам въпросите си?

Днеска го видях, дано да има още време за въпроси. Тука е описано подробно:
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... =3&theater


Изпреварила си ме :) На страницата им вече може да прочетете някои от въпросите, има доста интресни случаи.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 31 Авг 2018, 14:27

Това се опитвам да кажа и аз. Че това е изследване- пожелание, което може да си направи жената независимо от възрастта.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron