Бели налепи по гърлото - основа ли са за притеснение?

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Бели налепи по гърлото - основа ли са за притеснение?

Мнениеот d__d » 13 Авг 2015, 10:19

Здравейте! Имам един проблем, който вече продължава няколко месеца. Януари месец прекарах вирусна инфекция и след това много често имам болки в гърлото, сухота, дразнене, които отшумяват и се появяват. Имам едни бели налепчета- по- точно изглеждат като малки , ситни млечно бели точици (7,8 на брои), разположени по лявата дъга на гърлото. Пусках два пъти гърлен секрет. Нищо не показва, чисто е- няма бактерии, няма гъбички. От нищо не се повлияват. Посетих УНГ, според него нямам проблем и ме насочи към стоматолог, тъй като забеляза, че от същата страна имам мъдрец, който расте накриво (посока към бузата). Освен това до него имам пломбиран зъб, който веднага след като ми сложиха пломбата стана много чувствителен. Въпросът ми е- дали тези налепчета е възможно да са от зъбите? Притеснявам се да извадя мъдреца, за да не се разрасне тази инфекция на гърлото. Възможно ли е да е рак!? Имам зъбен камък в момента за махане, както и едно червено петънце на венеца на предните зъби, когато ходих на стоматолог, каза, че кърви като го пипне, и е възможно да е от зъбния камък и леко възпалените венци. Правила съм снимка на всички зъби, нямаше по снимката нещо за притеснение, според стоматолога. Все още не съм посещавала стоматолог във връзка с белите налепчета, предстои ми консултация.
d__d
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Авг 2015, 10:01

Re: Бели налепи по гърлото - основа ли са за притеснение?

Мнениеот mihaella » 17 Авг 2015, 15:25

Скоро четох в една тема тук, че един човек се оплакваше, че има нещо малко и беличко на езика, след което ходи на лекар, оказа се кондиломи и каза, че са му я отстранили, може и такова да е, но не искам да те плаша, по-добре отиди на лекар и тогава да ни предадеш за какво иде реч ;)
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Бели налепи по гърлото - основа ли са за притеснение?

Мнениеот ManiJani » 20 Авг 2015, 15:11

Има ли развитие при теб, докъде стигнаха нещата? :roll:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Бели налепи по гърлото - основа ли са за притеснение?

Мнениеот Коцева » 21 Авг 2015, 12:37

Добре е, че се оглеждаш и че си обръщаш внимание, аз малко съм се занемарила в това отношение, но си давам сметка, че трябва да се засрамя... :oops:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Бели налепи по гърлото - основа ли са за притеснение?

Мнениеот MGB » 25 Авг 2015, 14:41

Не би трябвало това да има общо със зъбите ти, но предполагам след стоматологът имаш представа за какво иде реч :?: :roll:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Бели налепи по гърлото - основа ли са за притеснение?

Мнениеот BeenieGal » 26 Авг 2015, 11:38

Защо мълчиш и нищо не казваш, хайде споделяй как се развиха нещата!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Бели налепи по гърлото - основа ли са за притеснение?

Мнениеот d__d » 26 Авг 2015, 21:11

Здрасти! Другата седмица ще ходя на зъболекар и ще пиша :-)
d__d
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Авг 2015, 10:01

Re: Бели налепи по гърлото - основа ли са за притеснение?

Мнениеот Коцева » 27 Авг 2015, 13:13

d__d написа:Здрасти! Другата седмица ще ходя на зъболекар и ще пиша :-)

Стискаме палци и аз съм другата седмица, ако това може да ти е упора! :)
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Бели налепи по гърлото - основа ли са за притеснение?

Мнениеот balsam » 19 Ное 2016, 22:30

За мен винаги са притеснителни, обикновено ги свързвам с гнойната ангина.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта