Делят ли се децата в семейството?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот Грохот » 21 Авг 2015, 11:40

Отдавна щях да съм ги зарязала и да не видят нищо от мен, какво от това, че са ми семейство, това в много от случаите няма никакво значение, при положение, че те имат за длъжник или роб :evil: :evil:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот MGB » 25 Авг 2015, 14:38

В крайна сметка сагата приключена ли е, какво направи, Теди? :roll:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот teddy ivanova » 25 Авг 2015, 18:29

Към днешна дата сьм много обидена и избягвам всякакьв контакт с тях.Като ли и те виждат че сьм им обидена и те избягват да контактуваме.Поне засега мисля да им дам да разберат ,че имам достойнство .Поне така мисля .
teddy ivanova
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Авг 2015, 14:51

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот MGB » 26 Авг 2015, 12:55

teddy ivanova написа:Към днешна дата сьм много обидена и избягвам всякакьв контакт с тях.Като ли и те виждат че сьм им обидена и те избягват да контактуваме.Поне засега мисля да им дам да разберат ,че имам достойнство .Поне така мисля .

Браво, явно според почти всички писали в темата, то ти си направила най-добрият избор за себе си, както и за тях, предполагам...
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Сеп 2015, 16:01

teddy ivanova написа:Към днешна дата сьм много обидена и избягвам всякакьв контакт с тях.Като ли и те виждат че сьм им обидена и те избягват да контактуваме.Поне засега мисля да им дам да разберат ,че имам достойнство .Поне така мисля .

Добре си направила! Ей такива хора, язък направо, че са благословени с добри деца като теб.. :(
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот Bass » 02 Окт 2015, 11:51

Моите родители никога не са деляли мен и сестра ми. И двамата сме доста оправни. Кажи-речи тя си ме отгледа, та съм прихванал от нейния характер. НАучени сме, че който иска нещо, трябва да намери начин сам да си го набави/постигне. Мама и тате бяха до 16. ;)
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот nadqta » 02 Окт 2015, 13:58

Bass написа:Моите родители никога не са деляли мен и сестра ми. И двамата сме доста оправни. Кажи-речи тя си ме отгледа, та съм прихванал от нейния характер. НАучени сме, че който иска нещо, трябва да намери начин сам да си го набави/постигне. Мама и тате бяха до 16. ;)

Това е добър вариант, но когато детето е само... трябва да има поне един по-откачен родител в семейството, който да бъде и брат/сестра, и майка/баща, т.е. не е ок на самотек да се оставя един тийн, особено в днешно време, иначе за деленето, то в по-ранна възраст се е случвало, сега не е точно така...
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот pravilno » 16 Мар 2016, 12:55

Които родители делят по някакъв начин децата си, ги делят още докато са малки. Малко ми е странно вече като големи да започнат да проявяват предпочитания. Не разбирам как можеш да делиш децата си. По-горе видях едно мнение какво обръща внимание на отношенията между сестрата и родителите, да гледа себе си и да не я интересува колко й помагат. Няма как да го избегне това. Винаги дразни и винаги се усеща предпочитанието на родителя към брата или сестрата. Дори и повече да помагат на брата и сестрата в даден период, пак може да се породи недоволство и ревност. Затова родителите трябва да си дават ясна сметка за всичко, защото те са виновните, ако между двете деца има неразбирателство.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Мар 2016, 13:10

pravilno написа:Които родители делят по някакъв начин децата си, ги делят още докато са малки. Малко ми е странно вече като големи да започнат да проявяват предпочитания. Не разбирам как можеш да делиш децата си. По-горе видях едно мнение какво обръща внимание на отношенията между сестрата и родителите, да гледа себе си и да не я интересува колко й помагат. Няма как да го избегне това. Винаги дразни и винаги се усеща предпочитанието на родителя към брата или сестрата. Дори и повече да помагат на брата и сестрата в даден период, пак може да се породи недоволство и ревност. Затова родителите трябва да си дават ясна сметка за всичко, защото те са виновните, ако между двете деца има неразбирателство.

Според мен точно като големи започват да ги делят, след като от постъпките им си направят предпочитания и гледат на тях като на големи хора.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот analizatorka » 23 Мар 2016, 16:41

rabotnata pchela написа:
pravilno написа:Които родители делят по някакъв начин децата си, ги делят още докато са малки. Малко ми е странно вече като големи да започнат да проявяват предпочитания. Не разбирам как можеш да делиш децата си. По-горе видях едно мнение какво обръща внимание на отношенията между сестрата и родителите, да гледа себе си и да не я интересува колко й помагат. Няма как да го избегне това. Винаги дразни и винаги се усеща предпочитанието на родителя към брата или сестрата. Дори и повече да помагат на брата и сестрата в даден период, пак може да се породи недоволство и ревност. Затова родителите трябва да си дават ясна сметка за всичко, защото те са виновните, ако между двете деца има неразбирателство.

Според мен точно като големи започват да ги делят, след като от постъпките им си направят предпочитания и гледат на тях като на големи хора.


Дали грешат или са "идеалните" деца, все твои са и трябва да ги подкрепяш и в трудните , и в хубавите моменти. Какво е това - а, това е голяма издънка и аз се ориентирам към другото?
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта