Делят ли се децата в семейството?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот Lollipop » 24 Мар 2016, 11:31

analizatorka написа:Дали грешат или са "идеалните" деца, все твои са и трябва да ги подкрепяш и в трудните , и в хубавите моменти. Какво е това - а, това е голяма издънка и аз се ориентирам към другото?

Какво значи "какво е това" , сякаш ние ги подкрепяме такива неща. :banghead:
хората ти обясняват що така се случва, ти седна да сочиш с пръст. Ми такова е положението, всеки има предпочитания. За мен в такива теми и в такива дискусии мгоат да се включат хора с по две деца, пораснали и осъзнати.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот klara » 24 Мар 2016, 12:53

Lollipop написа:
analizatorka написа:Дали грешат или са "идеалните" деца, все твои са и трябва да ги подкрепяш и в трудните , и в хубавите моменти. Какво е това - а, това е голяма издънка и аз се ориентирам към другото?

Какво значи "какво е това" , сякаш ние ги подкрепяме такива неща. :banghead:
хората ти обясняват що така се случва, ти седна да сочиш с пръст. Ми такова е положението, всеки има предпочитания. За мен в такива теми и в такива дискусии мгоат да се включат хора с по две деца, пораснали и осъзнати.


Ти да не си разпределител кой може да си казва мнението и кой не? Всички, които не са с две пораснали деца, не могат да пишат и коментират, така ли?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот Pipilota » 30 Мар 2016, 10:34

Отстрани е мнооого различно, докато не минеш по този път. Съгласна съм, че родителите "предпочитат" децата си, но по-скоро предпочитанието се изразява в това, че едното дете може да се справя по-добре от другото, което налага съответно на по-вялото да се помага повече. И ето, отстрани погледнато, родителите го делят, предпочитат и харесват повече.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот pravilno » 30 Мар 2016, 11:39

Била съм свидетел на брутално делене на децата. Да, отстрани нещата може да изглеждат не както са в действителност, но понякога са си точно такива. Да имаш две момичета и голямото да го обиждаш, биеш и да го имаш за голям дразнител, а другото да е най- доброто дете на света - това не го разбирам! Не мога и да си го обясня. Като пораснат тия момичета бомбата вече е заложена.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот Mon_ton » 30 Мар 2016, 12:48

pravilno написа:Била съм свидетел на брутално делене на децата. Да, отстрани нещата може да изглеждат не както са в действителност, но понякога са си точно такива. Да имаш две момичета и голямото да го обиждаш, биеш и да го имаш за голям дразнител, а другото да е най- доброто дете на света - това не го разбирам! Не мога и да си го обясня. Като пораснат тия момичета бомбата вече е заложена.

Това наистина е много крайна мярка и абсолютно обидно за децата, а и бих казала, че е проблем и за родителите като цяло. :( Не знам защо се раждат още деца, след като явно, че нямаш достатъчно любов в себе си. Но май все така се получава, че голямото дете "вече е голямо и трябва да се държи еди как си", а малкото и на 20 да стане, все е малко! :-|
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот penelopa » 01 Апр 2016, 13:29

Това е най-лошото, което може да направи един родител, като изключвам малтретирането във всичките му форми. Даваш му лош старт в живота веднага.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот Rali_hr » 01 Апр 2016, 15:14

За съжаление има такива родители, които си разделят така децата, колкото и да не ни се иска да се случва - случва се. Много е неприятно. Не знам само ако отритнатото дете в бъдеще е по-реализирано и по-добре в живота, дали родителите се присламчват към него?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот pavleta » 04 Апр 2016, 10:54

То всячески се опитва да се докаже на родителите си и цял живот те може да не му признаят постиженията и все да са недоволни от него. Затова прави каквото ти харесва на теб и ти доставя удоволствие, а не заради някой друг :cool: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Апр 2016, 13:32

Rali_hr написа:За съжаление има такива родители, които си разделят така децата, колкото и да не ни се иска да се случва - случва се. Много е неприятно. Не знам само ако отритнатото дете в бъдеще е по-реализирано и по-добре в живота, дали родителите се присламчват към него?

Зависи, као търсят някакъв интерес. За съжаление знаем, че приятелите си можем да ги изберем, но роднините не, така че не се знае нищо какво може да се случи.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Делят ли се децата в семейството?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Апр 2016, 16:04

Ами кофти е много при това, да се делят децата, но някои го правят, дали съзнателно или не, никой не може да каже. Но определено се усеща тази разлика. :) Някои дори не я крият, в моето семейство разликите и предпочитанията са ясни и на комшиите. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта