Стевия – по - сладък от захарта

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Стевия – по - сладък от захарта

Мнениеот Bella » 12 Окт 2011, 12:15

Стевия е новост сред подсладителите, като основна съставка е използвано растението Стевия Ребудиана. Поради напълно естествения си произход и високото съдържание на полезни вещества го прави напълно безвреден. Подходящ е за диабетно болни, подходящ е за всички, които живеят здравословно, освен това притежава противосъстаряващ ефект.
Опитахте ли вече тази хранителна добавка? Дали това, което се казва за тях не е поредния рекламен трик на производителите?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Стевия – по - сладък от захарта

Мнениеот totka_lukanova » 14 Окт 2011, 13:01

Еми това си е захарин, със сигурност е по-добре от бялата захар, която употребяваме масово.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Стевия – по - сладък от захарта

Мнениеот bubulina » 24 Окт 2011, 14:07

Трябва да приемаме таблетки само като заместител на захарта ?
И по колко таблетки дневно може да се приемат?
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Стевия – по - сладък от захарта

Мнениеот qproin » 26 Окт 2011, 23:07

На мен ми изглежда прекалено пресилено, а и май не съм сигурна дали подсладителите не са по-вредни от захарта.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Стевия – по - сладък от захарта

Мнениеот valiart » 27 Окт 2011, 00:16

След няколко години ще излезе нов продукт, нов подсладител, много по-полезен и безвреден от Стевия. Винаги след време се намира друг продут, който да е повече от предходния;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Стевия – по - сладък от захарта

Мнениеот teddy » 30 Мар 2012, 12:21

Баба ми е с висока кръвна захар и употребява подсладители. За стевията знам, че е не само безопасна, но и има редица полезни свойства за човешкия организъм.

bilka-stevia-framar.jpeg
bilka-stevia-framar.jpeg (5.06 KiB) Прегледано 575 пъти

Ето и някои от тях:
1. Понижава нивото на захарта и инсулина в кръвта при диабетици
2. Понижава високото кръвно налягане
3. Въздейства благоприятно върху храносмилателната система
4. Укрепва сърдечно-съдовата система
5. Притежава бактерицидни свойства
6. Има пробиотично действие
7. Не съдържа калории
8. Естествен антиоксидант
9. Подсилва имунната система
10. Намалява стреса
11. Облекчава ревматични болки
12. При гаргара с отварата й зъбите се предпазват от кариес, а венците от парадонтоза
13. Действа благоприятно при повишена умствена дейност

Като подсладител, в зависимост от концентрацията на стевия, може да бъде от 100 до 300 пъти по-сладък от захарозата. Като прибавим факта, че е без калории и без аспартам, а и редицата полезни свойства, не виждам какво би могло да ни притесни :)

stevisweet-framar.jpeg
stevisweet-framar.jpeg (5.01 KiB) Прегледано 575 пъти
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Стевия – по - сладък от захарта

Мнениеот SunFlower » 02 Апр 2012, 14:16

Не съм много сигурна, но това не е ли градинския чай? На това ми прилича.Преди години знам съседката ми даваше на сина си срещу стомашни болки.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Стевия – по - сладък от захарта

Мнениеот teddy » 02 Апр 2012, 14:56

Градинският чай е Салвия ;) Има противовъзпалително и противокашлично действие, а също така действа и като дезинфектант.
А това, което казваш за стомашните болки е така, защото градинския чай помага още при стомашни болки, при възпаление на стомаха и червата, при язва, диария, чернодробни и жлъчни заболявания. Като гаргара помага при зъбобол и ангина, а етеричното масло от него се използва за инхалации.
Наистина си приличат :) Ето и снимчица:

Salvia.jpeg
Salvia.jpeg (9.94 KiB) Прегледано 532 пъти
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Стевия – по - сладък от захарта

Мнениеот sanya » 04 Май 2012, 11:15

Откъде мога да си я купя тази стевия? Търсих в много магазини, но никъде не я открих, а в повечето от тях продавачките ме изгледаха едно учудено... Искам да си купя във вид на драженца, за да си подслаждам кафето и чая. Някакви идеи? Досега използвах подсладителя на Kendy, но ми се иска вече да го сменя. А стевията продава ли се във вид на захар, защото искам да си правя и сладкиши? Затрупах ви с въпроси, но се надявам някой да има информация по въпроса.
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Стевия – по - сладък от захарта

Мнениеот palechka » 08 Май 2012, 16:34

sanya написа:Откъде мога да си я купя тази стевия? Търсих в много магазини, но никъде не я открих, а в повечето от тях продавачките ме изгледаха едно учудено... Искам да си купя във вид на драженца, за да си подслаждам кафето и чая. Някакви идеи? Досега използвах подсладителя на Kendy, но ми се иска вече да го сменя. А стевията продава ли се във вид на захар, защото искам да си правя и сладкиши? Затрупах ви с въпроси, но се надявам някой да има информация по въпроса.

Най-добре провери в някоя по-голяма аптека или хипермаркет, защото в много малко магазини има щанд с продукти за диабетици. Виждала съм екстракт от Стевия, който е течен и се използва за сладка и кремчета, но чак във вид на захар не съм много сигурна дали има. Питай в аптеката или в някой специализиран магазин. Ако няма, поне ще ти предложат някаква алтернатива. Иначе съм виждала стевията в състава на бисквитки и кексчета, предназначени за диабетици - все трябва да се добавя по някакъв начин в продуктите, значи и ти ще можеш :roll:
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта