Стрес и припадък - възможно ли е да припадам от страх?

Стрес и припадък - възможно ли е да припадам от страх?

Мнениеот erago » 07 Яну 2016, 17:08

Здравейте, момче съм на 20 години. Ще започна от самото начало като бях малък на около 5 години си спомням ,че припаднах както си стоях с нашите в едно кафе, но сега нямам и спомен от какво е било, бил ли съм се стреснал от нещо или не. След това станах първи клас бях си изгубил един молив и припаднах отидох с нашите на лекар правиха ми се много изследвания но нищо след това, като ми взимаха кръв едни път припаднах и след това ми казах че явно е на стресова основа или страх. Така след това ми се случва няколко пъти но горе долу в годината веднъж и все като се стресирам от нещо. Като станах на 16 започнах да тренирам нямах почти проблеми но когато се стресна пак за нещо просто се стъписвах. Завърших училище и спрях с тренировките, сега живея с приятелката ми в чужбина от няколко месеца на скоро пак препаднах от страх и сега постоянно ми прилошава, мисля си дали няма да стане отново. Не мога да потърся лекар тук затова реших да пиша в форума. Надявам се някой да ми помогне или поне ако може да сподели мнение. Извинявам се и ако темата не е в правилния раздел.
erago
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Яну 2016, 16:58

Re: Стрес и припадък

Мнениеот FramarLekari » 07 Яну 2016, 17:52

Здравейте, erago!

Може да се консултирате със специалист невролог във форума в тази секция: Неврология.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Стрес и припадък - възможно ли е да припадам от страх?

Мнениеот dimilov » 16 Яну 2016, 19:05

При положение, че сам осъзнаваш страха , най -добрия начи да се справиш е не сама с физическа ,но и с психологическа тренировка трябва да се занимаваш.Трябва да си наясно от какво те е страх и да постъпиш като сина ми като бе 2 -годишен.Като баба му казваше ,че е много тъмно и го плашеше ,че мечката е "вънка" ,той я хвана за ръката и и рече "айде ,бъзо да я видиме".Проявявай смелост и дързост пред това ,което те е плашело в миналото ,щото утре дете ще ти се роди ,ще се скарате с жена си и като се уплашиш и припаднеш ,нищо чудно да се строполиш върху детето си.
Но задължително иди и на невролог и на психиатър. Защото психиатричният ефект от страха може би се се превръща в епилептичен припадък,което си е за невролог.
dimilov
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Мар 2014, 03:13

Re: Стрес и припадък - възможно ли е да припадам от страх?

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Яну 2016, 13:42

Определено си поговори и с някой психолог или психиатър. Може да има начин да се овладеят нещата, но е добре да помислиш от рано, а и най-малкото ще си спестиш доста дискомфорт и страх от околните спрямо състоянието ти. Може някои успокоителни да ти вършат работа.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Стрес и припадък - възможно ли е да припадам от страх?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Яну 2016, 15:39

Може би това е резултат от панически атаки! Консултирай се с невролог ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Стрес и припадък - възможно ли е да припадам от страх?

Мнениеот maminka » 19 Яну 2016, 10:57

Monika_Spasova написа:Определено си поговори и с някой психолог или психиатър. Може да има начин да се овладеят нещата, но е добре да помислиш от рано, а и най-малкото ще си спестиш доста дискомфорт и страх от околните спрямо състоянието ти. Може някои успокоителни да ти вършат работа.

Редно е първо да се обърне към психолог, а той от своя стана ще реши дали човекът има нужда от психиатър :idea:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Стрес и припадък - възможно ли е да припадам от страх?

Мнениеот Elica » 19 Яну 2016, 15:03

maminka написа:
Monika_Spasova написа:Определено си поговори и с някой психолог или психиатър. Може да има начин да се овладеят нещата, но е добре да помислиш от рано, а и най-малкото ще си спестиш доста дискомфорт и страх от околните спрямо състоянието ти. Може някои успокоителни да ти вършат работа.

Редно е първо да се обърне към психолог, а той от своя стана ще реши дали човекът има нужда от психиатър :idea:

Той проблемът не е психологически, а си е чисто здравословен :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Стрес и припадък - възможно ли е да припадам от страх?

Мнениеот tinkerbell » 08 Фев 2016, 13:03

Според мен, при всички случай трябва преглед при специалист, за да се установи най-напред дали причината е само на психологическа основа или има и други неща. Самото незнание от какво се предизвиква и кога би могло да се случи, поражда допълнителен страх.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Стрес и припадък - възможно ли е да припадам от страх?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Мар 2016, 11:43

tinkerbell написа:Според мен, при всички случай трябва преглед при специалист, за да се установи най-напред дали причината е само на психологическа основа или има и други неща. Самото незнание от какво се предизвиква и кога би могло да се случи, поражда допълнителен страх.

Лошото е, че в такива случаи трудно се намира и специалист. :(
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Стрес и припадък - възможно ли е да припадам от страх?

Мнениеот tinkerbell » 07 Мар 2016, 11:02

Monika_Spasova написа:
tinkerbell написа:Според мен, при всички случай трябва преглед при специалист, за да се установи най-напред дали причината е само на психологическа основа или има и други неща. Самото незнание от какво се предизвиква и кога би могло да се случи, поражда допълнителен страх.

Лошото е, че в такива случаи трудно се намира и специалист. :(


То специалисти по титла сигурно има, а за специалист на практика - освен с разпитване за препоръки към някого на базата на личен опит...
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с неврологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта