Временната раздяла - решение или задълбочаване на проблема е?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Временната раздяла - решение или задълбочаване на проблема е?

Мнениеот penelopa » 18 Яну 2016, 14:44

Здравейте!
Нуждая се от съвет. Омъжена съм от 9 години за първата си любов. В началото бяхме много щастливи, всичко беше окей, появи се и детенцето. Но след шестата година усетих, че сме започнали да се отдалечаваме един от друг, караме по инерция и не полагаме никакви усилия да развиваме отношенията си.Аз лично се чувствам страшно неудовлетворена и неразбрана. От известно време напрежението между нас е по-голямо, скандалите все по-сериозни и сме на границата на търпението си. Ще кажете това проблеми ли са, я се стегнете и си гледайте детето, но нещо не се получава. Обмислям дали временно да не се разделим, да се поуспокоим, да премислим нещата на спокойствие, да видим можем ли да продължим.
Не съм докрай решена на тази стъпка, опасявам се да не предизвикам по-крайна ситуация и да няма връщане назад. Наистина не знам какво да предприема. Моля споделете, ако и вие сте изпадали в такава ситуация.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Временната раздяла - решение или задълбочаване на проблема е?

Мнениеот Fute » 18 Яну 2016, 15:19

penelopa написа:Здравейте!
Нуждая се от съвет. Омъжена съм от 9 години за първата си любов. В началото бяхме много щастливи, всичко беше окей, появи се и детенцето. Но след шестата година усетих, че сме започнали да се отдалечаваме един от друг, караме по инерция и не полагаме никакви усилия да развиваме отношенията си.Аз лично се чувствам страшно неудовлетворена и неразбрана. От известно време напрежението между нас е по-голямо, скандалите все по-сериозни и сме на границата на търпението си. Ще кажете това проблеми ли са, я се стегнете и си гледайте детето, но нещо не се получава. Обмислям дали временно да не се разделим, да се поуспокоим, да премислим нещата на спокойствие, да видим можем ли да продължим.
Не съм докрай решена на тази стъпка, опасявам се да не предизвикам по-крайна ситуация и да няма връщане назад. Наистина не знам какво да предприема. Моля споделете, ако и вие сте изпадали в такава ситуация.


Бягай и си живей живота. Изконсумираното е изконсумирано, гледай си живота.
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Временната раздяла - решение или задълбочаване на проблема е?

Мнениеот iwoni » 18 Яну 2016, 15:24

Здравейте, Penelopa!
Преди 2 години бях във вашата ситуация, но с повечко усложнения. Решихме с вече моя бивш съпруг да се разделим за известно време. Признавам, че не беше никак лесно да разбера от какво точно се нуждая, но времето сам със себе си ти помага да си избистриш нещата. Съвета, който мога да ти дам, е повече да се вслушваш в себе си, вътрешното ти аз знае най-верните отговори. Успех!
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Временната раздяла - решение или задълбочаване на проблема е?

Мнениеот Fute » 18 Яну 2016, 15:32

iwoni написа:Здравейте, Penelopa!
Преди 2 години бях във вашата ситуация, но с повечко усложнения. Решихме с вече моя бивш съпруг да се разделим за известно време. Признавам, че не беше никак лесно да разбера от какво точно се нуждая, но времето сам със себе си ти помага да си избистриш нещата. Съвета, който мога да ти дам, е повече да се вслушваш в себе си, вътрешното ти аз знае най-верните отговори. Успех!

И това е добър съвет, насила хубост не става!
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Временната раздяла - решение или задълбочаване на проблема е?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Яну 2016, 15:37

Забелязала съм, че когато се разделят хората никога не се събират обратно. По-добре, ако искате да запазите връзката си трябва да се борите за нея и да изговорите проблемите си без да се разделяте. Дори и да решите да се съберете като някакъв компромис, то положението ще стане същото след 2 месеца. Успех :thumbup:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Временната раздяла - решение или задълбочаване на проблема е?

Мнениеот kauda » 18 Яну 2016, 16:39

Определено не съм почитателка на временните раздели, също като Ванчето. По-добре ако има проблем той да бъде решен, разделите и мисленето настрана не помагат, излезеш ли веднъж от дома си трудно можеш да се върнеш обратно после.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Временната раздяла - решение или задълбочаване на проблема е?

Мнениеот pavleta » 18 Яну 2016, 16:39

Ваня Стойчева написа:Забелязала съм, че когато се разделят хората никога не се събират обратно. По-добре, ако искате да запазите връзката си трябва да се борите за нея и да изговорите проблемите си без да се разделяте. Дори и да решите да се съберете като някакъв компромис, то положението ще стане същото след 2 месеца. Успех :thumbup:


Не съм съвсем съгласна с първото изречение. Аз съм наблюдавала обратното. Но за изговарянето на проблемите съм с две ръце, макар че понякога се изпада в излишни задълбавания.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Временната раздяла - решение или задълбочаване на проблема е?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Яну 2016, 17:44

Може да помогне, но ако в тази раздяла не се случва нещо, не се комуникира, то тя би била безсмислена. Все пак решаването на проблема не се крие в това хората да странят едни от други, а да търсят решението. Но може да е някакво временно решение, след като не се разбирате можеш да се откъснете един от друг за месец- два и да преосмислите връзката си, а когато сте готови да поговорите за това. з
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Временната раздяла - решение или задълбочаване на проблема е?

Мнениеот Lollipop » 18 Яну 2016, 22:25

Аз съм се разделяла временно с предишния ми мъж. Е, не мога да кажа,че беше особено ползотворна раздяла. Вече 8 години не мога да се върна да говорим :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Временната раздяла - решение или задълбочаване на проблема е?

Мнениеот penelopa » 19 Яну 2016, 09:48

rabotnata pchela написа:Може да помогне, но ако в тази раздяла не се случва нещо, не се комуникира, то тя би била безсмислена. Все пак решаването на проблема не се крие в това хората да странят едни от други, а да търсят решението. Но може да е някакво временно решение, след като не се разбирате можеш да се откъснете един от друг за месец- два и да преосмислите връзката си, а когато сте готови да поговорите за това. з


Ако се стигне до там, аз не искам да прекъсвам комуникацията заради детето, а и не само. Надявам се и отсрещната страна да мисли така.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта