Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот borkova » 26 Яну 2016, 16:32

Rali_hr написа:Не си падам по подобни неща, за мен никакви излишни неща не могат да ми придават нещо магично. Всякакъв тип поучителни книги не са моето нещо, за мен спасението е да си пусна яка музика и да се надъхам до толкова, че зъбите ми да започнат да скърцат. Не се вслушвам в текст, не търся спасение в листи и думи, търся си спокойствието в мен.
Изобщо не мога да се впечатля нито от чинии нито от вилици, ако ще и с вилата да ям, толкова съм скучна в това отношение, че никакви скрити неща не ми представляват интерес. За мен това със забождането на храната и вилицата е точно това - мръсна чиния и 1 мръсна вилица, които трябва да измия. не го приемам като пречистване от това, което в момента ме тормози.

Това е един от най-първобитните начини за осъзнаване на ситуация и вадене от проблем, например, не може с "надъхване" да очакваш, че следващия път няма да те споходи нищо подобно.Това в даден момент, натрупвайки се в теб става една каша от гняв, неизказани емоции, чувства и всичко това полято с много катран, не стават така нещата, тъй като започваш да разплискваш това около себе си и най-близките ти страдат!
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот borkova » 26 Яну 2016, 16:32

Rali_hr написа:Не си падам по подобни неща, за мен никакви излишни неща не могат да ми придават нещо магично. Всякакъв тип поучителни книги не са моето нещо, за мен спасението е да си пусна яка музика и да се надъхам до толкова, че зъбите ми да започнат да скърцат. Не се вслушвам в текст, не търся спасение в листи и думи, търся си спокойствието в мен.
Изобщо не мога да се впечатля нито от чинии нито от вилици, ако ще и с вилата да ям, толкова съм скучна в това отношение, че никакви скрити неща не ми представляват интерес. За мен това със забождането на храната и вилицата е точно това - мръсна чиния и 1 мръсна вилица, които трябва да измия. не го приемам като пречистване от това, което в момента ме тормози.

Това е един от най-първобитните начини за осъзнаване на ситуация и вадене от проблем, например, не може с "надъхване" да очакваш, че следващия път няма да те споходи нищо подобно.Това в даден момент, натрупвайки се в теб става една каша от гняв, неизказани емоции, чувства и всичко това полято с много катран, не стават така нещата, тъй като започваш да разплискваш това около себе си и най-близките ти страдат!
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот mix_twix » 26 Яну 2016, 16:51

borkova написа:Това е един от най-първобитните начини за осъзнаване на ситуация и вадене от проблем, например, не може с "надъхване" да очакваш, че следващия път няма да те споходи нищо подобно.Това в даден момент, натрупвайки се в теб става една каша от гняв, неизказани емоции, чувства и всичко това полято с много катран, не стават така нещата, тъй като започваш да разплискваш това около себе си и най-близките ти страдат!

Но пък помага да прочетеш една книга, в която ти казват да не се ядосваш и да си правиш ОМММ у вас? :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: Сигурно това е и гаранцията, че следващия път няма да попаднеш в каши, които може и да не зависят от теб? женската гледна точка на нещата, да седнем да приказваме, да четем и да обяснявам кой какво съветва в ей тая книга.. wtf просто. Затова жените все се тормозите с някви тъпотии, все търсите нещо, което не ви е наред.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот zagrijena » 27 Яну 2016, 12:29

Винаги съм се чудила на хора, които практикуват различни практики, които в повечето случаи са странни за мен. Все не мога да се реша да пробвам.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот qwerryyy » 29 Яну 2016, 14:06

zagrijena написа:Винаги съм се чудила на хора, които практикуват различни практики, които в повечето случаи са странни за мен. Все не мога да се реша да пробвам.

Ами за тея неща мисля, че някой трябва да те зариби, за да изпиташ нужда и ти да търсиш отговори по такъв начин и изобщо да задаваш въпроси, чрез които да търсиш нещо в себе си.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Яну 2016, 15:26

Аз обичам да чета такива книги, които ти помагат да излезнаш от дупката, в която се намираш. Дават ти отговори, както казахте, показват ти защо някои хора постъпват по определен начин, помагат ти да намериш начина, по който сам да се справиш и да излезеш възможно най-сух от ситуацията. Като цяло за полезни, само трябва да се намери подходящата книга за ситуацията.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот pravilno » 04 Фев 2016, 15:23

Мисля, че когато хората са в тежка ситуация инстинктивно ли, по друга ли причина търсят това, което подкрепя техните мисли, чувства, доводи. Затова не знам колко са удачни подобни четива.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот Snejna » 04 Фев 2016, 15:51

pravilno написа:Мисля, че когато хората са в тежка ситуация инстинктивно ли, по друга ли причина търсят това, което подкрепя техните мисли, чувства, доводи. Затова не знам колко са удачни подобни четива.

Търсят си начин да се спасят от неща, които не зависят от тях, това е истина. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот black » 08 Фев 2016, 14:39

Защо си пълните главите с глупости! Тези книги ги пишат заради епидемията от хора в личностни кризи, в семейни кризи, в идентичностни кризи и не знам си какви още кризи, от които взехме да се побъркваме :mrgreen: Много пък чувствителни сме станали! :grin:
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот Snejna » 08 Фев 2016, 16:54

black написа:Защо си пълните главите с глупости! Тези книги ги пишат заради епидемията от хора в личностни кризи, в семейни кризи, в идентичностни кризи и не знам си какви още кризи, от които взехме да се побъркваме :mrgreen: Много пък чувствителни сме станали! :grin:

Едно време не се е говорило толкова много за депресиите и за чувствата, затова и хората са се самоубивали повече от сега. Защо пък да отричаме неща, които реално се случват?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron