Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот mamina » 11 Фев 2016, 15:33

Имам пълна библиотека у дома и не се срамувам. Помагат ми да разбера себе си и другите, които не мислят като мен.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот Snejna » 12 Мар 2016, 12:59

mamina написа:Имам пълна библиотека у дома и не се срамувам. Помагат ми да разбера себе си и другите, които не мислят като мен.

И аз съм на мнение, че могат доста да помагат подобен тип книги. :) Наистина ти помагат да погледнеш света и хората около теб по под различен ъгъл.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот Slavena » 15 Юни 2016, 13:14

за мен са пове4е глупост но и понякога няма лошо да се ползват и такъв тип книги, стига да ти харесва. Има някои които опмагат много на жените да се справят с мажете си, когато им при4иняват болка.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот zagrijena » 15 Юни 2016, 16:49

В подходящия момент, когато имаш нужда, могат да те надъхат и да те побутнат да се задайстваш. към такива книги се обръщаме, когато сме в криза, в останалото време ги мислим за тъпи :grin: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот Mon_ton » 16 Юни 2016, 12:28

Притеснителното е, че много хора ги приемат твърде на сериозно и доста се вглеждат в съветите им...
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Сеп 2016, 14:17

Книгите за диети, влизат ли във взаимопомощта? :) те мисля, че са много четени и определено полезни, научаваш много, събрано приятно и правилно, с интересни истории и сякаш получаваш една невидима подкрепа :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот mamina » 05 Окт 2016, 14:00

В труден и тежък момент хората търсят на кой или на какво да се опрат, ако не намират сили или увереност в себе си. И тези книги идват като мехлем за душата. Но човек първо трябва да търси опората в самия себе си. Колкото и книги да прочете, няма ли желание и воля да промени себе си или да се справи с проблемите, няма да стане.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот Jully » 06 Окт 2016, 10:26

mamina написа:В труден и тежък момент хората търсят на кой или на какво да се опрат, ако не намират сили или увереност в себе си. И тези книги идват като мехлем за душата. Но човек първо трябва да търси опората в самия себе си. Колкото и книги да прочете, няма ли желание и воля да промени себе си или да се справи с проблемите, няма да стане.

Все пак дават едно чувство, че не само на теб ти е зле, което дава и възможност да преминеш през изпитанието с по-голямо желание, увереност и възможности.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот dessiblond » 06 Окт 2016, 11:07

Промиват мозъците на хората само с такива книги, аз дори не мога да ги изтърпя да ги прочета. Имам чувството, че ми става зле от толкова позитивизъм и даване на кураж, чак ти втръсва в един момент.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот lina7 » 14 Окт 2016, 10:45

ами най-вероятно има, но зависи от книгата...
Слънчеви усмивки и детски дрехи - най-хубавите спомени!
lina7
 
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Сеп 2016, 18:25

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта