Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот m.vulev » 14 Окт 2016, 11:14

Да, зависи каква е книгата и кой я е написал. Всеки знае, че давещият се и за сламка се хваща.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Мар 2018, 10:53

Ако е психологическа книга може да помогне на всеки да види много за себе си, за някои грешки, които прави и да получи наистина една подкрепа, която иначе няма от къде да вземе. Стига обаче, да сме отворени да видим подобни неща.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот Тъжна Луна » 23 Мар 2018, 15:42

Аз не вярвам да помагат. Много хора са напълно наясно с проблемите си, но са напълно ненаясно как да ги преодолеят. На теория - да, но на практика е почти невъзможно. и се появява онзи парадокс, дето обущаря бос ходи. може да е перфектният в даването на адекватни съвети и да е също толкова перфектен в не моженото да ги приложи в собствения си живот. амин!
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот sad » 23 Мар 2018, 16:29

Популярната психология (поне според мен) е като популярния фолк
и двете са известни и може да запълват време, но нищо повече.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот Dipsy » 26 Мар 2018, 14:22

имам приятелка която обожава да чете подобни книги и да се изявява като месия и разбирач по проблемите. Вманиачила се е по фън-шуй, разни енергийни полета, къщата й е обърната на бардак (уж подредена по начин, че да й се подредял живота), а всъщност е мооого зле. аз я съжалявам. Такива книги съм чела в тийн времената и бързо разбрах, че си струва повече да четеш художествена литература, която може пък наистина да те научи на нещо, за сметка на тази тип "духовно усъвършенстване". :cool:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Мар 2018, 16:04

Такива книги, които трябва да те научат как да си живееш са ми много странни. Разбирам да е някоя психологическа книга с някаква насоченост, ама как да си хванеш богат мъж, та как да си подредиш къщата и какви скакалци да отглеждаш, за богатство, ай сиктир.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот sad » 26 Мар 2018, 17:25

Само като чуя думата енергия за нещо, дето не се отнася до физика или химия и ми потреперва коня. Най-лошото е че добри хора потъват в страшни заблуди :(
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот Dipsy » 27 Мар 2018, 14:47

Те добрите хора потъват във заблуди за къде по-страшни работи :) Я станат тероряги, я в някоя секта ще влязат.. изобщо.. както една приятелка казва "Овце, какво да ги правиш" :banghead:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот sad » 29 Мар 2018, 17:16

уфси, усди, ма чак пък толкова! как може някой да ти обяснява че си нещастен щото "майка ти е енергиен вамир/ отровен човек/нарцистичен хахо" или подобно и ти да му вярваш, щото не виждаш че си смотляк и без помощта на мама. Да, хората имат нужда от знания, що не четат учебници- те биха били къде по-полезни.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Книгите за взаимопомощ - има ли полза от тях за отчаяните хора?

Мнениеот Malina » 29 Мар 2018, 21:21

sad написа:уфси, усди, ма чак пък толкова! как може някой да ти обяснява че си нещастен щото "майка ти е енергиен вамир/ отровен човек/нарцистичен хахо" или подобно и ти да му вярваш, щото не виждаш че си смотляк и без помощта на мама. Да, хората имат нужда от знания, що не четат учебници- те биха били къде по-полезни.

Знае ли човек! Хорат аси търсят оправдание за собствените грешки, така че да обвинят някой друг, че е крив! Ей това ще ти кажа аз! :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron