Грип - как да разпознаем това коварно заболяване

Re: ГРИП

Мнениеот nikol_med » 28 Окт 2011, 16:04

На мен нито Фервексът, нито Колдрексът вече ми действат. По едно време пиех само парацетамол (то нали е същото) и ЦТБ. Но и това не помага. Сега приятелят ми нещо се опита да се разболее, ама го натъпках с ЦТБ и Нурофен Експрес и застопорих нещата. Хубаво е да се взимат и витамини на есен и на пролет, за да се подсили имунната система. Обаче нещо не мога да се организирам да ги пия цял месец, иначе няма да имат никакъв ефект.
nikol_med
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Окт 2011, 15:56

Re: ГРИП

Мнениеот qproin » 29 Окт 2011, 12:40

Аз пия колдрекс като усетя наченки на грип, профилактично всяка седмица си вземам и по 1 доза осцилококцинум. Фервекс не обичам, то вярно че хубаво лекарство няма, ама него определено го избягвам.Много течности, чай с лимон, топла вана и се стремя да се изпотя през нощта, за да изкарам вирусите. И не на последно място всяка година се ваксинирам, така всичко ми минава по-леко.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: ГРИП

Мнениеот Пума » 29 Окт 2011, 13:48

Пиете ли имуностимулатори? Аз всяка есен и даже ги препоръчвам!
Пума
 
Мнения: 159
Регистриран на: 22 Юли 2011, 20:41

Re: ГРИП

Мнениеот vaksina » 07 Ное 2011, 19:58

southernsun написа:Здравейте, зимата ни изненада много рано тази година и започнаха грипните заболявания. Как да разпознаем симптомите на грипа? Какво лечение да приложим?

Не мисля че зимата ние изненадала а напротив на вън за сезона е много добра температурата,колкото до грипа все още не е започнал и сега е момента да се предпазим с ваксина или имуностимуланти,най често ползвам Респивакс лошото е при него че схемата на пиене е доста дълга 20-10-20-10-20,като 20 пиеш 10 почиваш.Но ефекта е добър.Да си призная честно до сега не съм се ваксинирал с противогрипна ваксина,мисля че имуностимулантите за сега ми помагат.
vaksina
 
Мнения: 25
Регистриран на: 07 Ное 2011, 19:14

Re: ГРИП

Мнениеот southern_sun » 08 Ное 2011, 10:38

vaksina написа:
southernsun написа:Здравейте, зимата ни изненада много рано тази година и започнаха грипните заболявания. Как да разпознаем симптомите на грипа? Какво лечение да приложим?

Не мисля че зимата ние изненадала а напротив на вън за сезона е много добра температурата,колкото до грипа все още не е започнал и сега е момента да се предпазим с ваксина или имуностимуланти,най често ползвам Респивакс лошото е при него че схемата на пиене е доста дълга 20-10-20-10-20,като 20 пиеш 10 почиваш.Но ефекта е добър.Да си призная честно до сега не съм се ваксинирал с противогрипна ваксина,мисля че имуностимулантите за сега ми помагат.

От Респивакс не се разболяваш ли или просто по леко го изкарваш?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: ГРИП

Мнениеот vaksina » 08 Ное 2011, 20:58

southernsun написа:
vaksina написа:
southernsun написа:Здравейте, зимата ни изненада много рано тази година и започнаха грипните заболявания. Как да разпознаем симптомите на грипа? Какво лечение да приложим?

Не мисля че зимата ние изненадала а напротив на вън за сезона е много добра температурата,колкото до грипа все още не е започнал и сега е момента да се предпазим с ваксина или имуностимуланти,най често ползвам Респивакс лошото е при него че схемата на пиене е доста дълга 20-10-20-10-20,като 20 пиеш 10 почиваш.Но ефекта е добър.Да си призная честно до сега не съм се ваксинирал с противогрипна ваксина,мисля че имуностимулантите за сега ми помагат.

От Респивакс не се разболяваш ли или просто по леко го изкарваш?

Стимулира и подобрява имунната ти система за да се справи по добре с вирусите,дори и с ваксина да си може пак да се разболееш, но минаваш по леко
vaksina
 
Мнения: 25
Регистриран на: 07 Ное 2011, 19:14

Re: ГРИП

Мнениеот valiart » 14 Ное 2011, 20:37

bisertaskov написа:Каква е разликата между острите респираторни заболявания и грип ? Как да определим дали сме болни от грип или обикновена настинка ?


За кой грип по-точно питате? За птичи или свински?
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: ГРИП

Мнениеот Margo » 22 Ное 2011, 13:50

Чухте ли за новия Грип, който върлува?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: ГРИП

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 21:28

Margo написа:Чухте ли за новия Грип, който върлува?

Не, чудно как ли са го кръстили? :D
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: ГРИП

Мнениеот The_The_Ramone » 02 Дек 2011, 21:02

Едно от най-глупавите неща в света на здравето е сигурно параноята от грипа. Грип, голямо чудо. От много години се мъча да хвана грип и не мога. Залагам на добро/правилно хранене, спорт, добра хигиена, не пия и не пуша. Със сигурност, живея една идея по-скучно, но не ме хващат тия грипове.
Да, настинка от време на време, но...Докторите често описват прости настинки като грип, само и само да стреснат пациентите и да могат да им продадат лекарства. Иначе, казват, всичко се оправяло с чай, топло легло и витамин С. Тогава какво толкова в този грип?
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта