Грип - как да разпознаем това коварно заболяване

Грип - как да разпознаем това коварно заболяване

Мнениеот southern_sun » 17 Окт 2011, 14:07

Здравейте, зимата ни изненада много рано тази година и започнаха грипните заболявания. Как да разпознаем симптомите на грипа? Какво лечение да приложим? Кога да се обърнем към специалист? Това са все въпроси, които си задаваме когато ни заболи гърло, потече носът или започнем да кашляме.
Характерните симптоми на грип: висока температура, главоболие, мускулни болки, възпаление на горните дихателни пътища. Грипния вирус се предава по въздушно капков път, при кашляне, кихане,говор. Попаднал по този начин върху предметите вирусът може да остане жив до две седмици.
Борбата с грипа и простудните заболявания трябва да бъде бърза, навременна, неотложна и енергична, защото те никак не са невинни, както се смята, а могат да доведат след себе си тежки усложнения: на дихателна система, отделителна, сърдечно-съдова и нервна.
При първи симптоми е най добре да отидем да се посъветваме с лекар или магистър фармацевт.
Това може да ни предпази от усложнения и естествено да ни излезе по евтино лечението. Винаги обаче правим обратното, започваме самолечение с по едно или две прахчета от даден медикамент и едва след като не се случи нищо отиваме да потърсим помощ при специалист. Много важно е да се спазва схемата на лечение, не бива да си спестяваме брой приеми или лекарства. Не винаги изпълняваме рецептите на сто процента. Когато спестим дадено лекарство или прием започваме хаотично лечение без особен резултат, с което си гарантираме повторно разболяване.

Тук можете да прочетете повече за симптоми на Грипа, усложнения при Грип и лечение!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: ГРИП

Мнениеот Bella » 17 Окт 2011, 15:05

Ох така да мразя грипа, поваля те за секунди буквално, в повечето случаи личния лекар ти предписва антибиотик и продължаваш да се мъкнеш болен поне седмица. Докато не ти сменят няколко лечения и най-накрая се установи, че е грип и се оправяш от Фервекс или Макс грип. До тогава едно лечение ти е струвало поне 50-60 лева, а е можело и само с 20. :lol: :lol:
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: ГРИП

Мнениеот Margo » 17 Окт 2011, 16:27

Аз не съм доволна от Фервекса, много ме унася и ми се приспива. Много често се налага да съм на работа макар и болна и най-подходящо според мен е Колдрекс Макс грип и ударни дози витамин Ц.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: ГРИП

Мнениеот Genoveva » 21 Окт 2011, 09:32

Разбира се след тия температурни промени и аз не бях пропусната от грипа. Както нищо ми нямаше така ме почна със страхотно главоболие, хрема, обща отпадналост. Два дена се мъкнах така, дори вдигнах температура. Взех си от аптеката Ибупром синус, витамин С и Хексоралетен Н (таблетки за смукане). Ударни дози от Ибупрома - първи прием две, след един час още една, 6 таблетки витамин С и Хексоралетен през час и за няколко часа си като нов. Номера е да пресечеш грипа преди да е станало нещо по-сериозно.
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: ГРИП

Мнениеот Greenfly » 21 Окт 2011, 11:09

Фервексчето върши чудесна работа!!! И на мен ми се случи на скоро. Греяна ракийка, Фервекс и топъл чай оправи положението :)
Аватар
Greenfly
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Авг 2011, 12:34

Re: ГРИП

Мнениеот bisertaskov » 21 Окт 2011, 13:13

Каква е разликата между острите респираторни заболявания и грип ? Как да определим дали сме болни от грип или обикновена настинка ?
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: ГРИП

Мнениеот valiart » 21 Окт 2011, 21:01

И аз съм за Фервекса, май всички харесваме добрия сънотворен ефект, който има :lol: освен лечебния, разбира се! ;) Важното е, че помага. А нали сте чували: грип с лекарства се лекува 1 седмица, а без за 7 дена:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: ГРИП

Мнениеот pnk » 23 Окт 2011, 14:10

При мен нурофен стопколт е "панацеята" при подобни състояния, парацетамоловите препарати някак си по не ми действат... Но най-важно е да се подсили имунитета, всякакви витамини в естествен и изкуствен вид :)
pnk
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Окт 2011, 12:54

Re: ГРИП

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 13:07

При грипните вълни е добре също така да се ограничат масовите събирания - по заведения и т.н. Но трябва да се взимат мерки и по хигиената. Редовно измиване на ръцете, почистване на телефона и клавиатурата на компютъра с мокри антибактериални кърпички.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: ГРИП

Мнениеот Margo » 26 Окт 2011, 09:55

valiart написа:При грипните вълни е добре също така да се ограничат масовите събирания - по заведения и т.н. Но трябва да се взимат мерки и по хигиената. Редовно измиване на ръцете, почистване на телефона и клавиатурата на компютъра с мокри антибактериални кърпички.

Права си наистина, във офиса една колежка дойде настинала на работа и след нея всички се поразболяхме. А що ще отнася до миенето на ръцете, от доста болести можеш да се отървеш спазвайки добра лична хигиена.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта