Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот tinkerbell » 03 Юни 2016, 11:13

На мен не сами казвали за забрана за бобови храни, но пък аз по принцип не ги харесвам особено.
Каза ми да се избягва твърде мазното и пикантното - т.е. лютото, но с лук няма проблем, това не е язва.
Също така казаха за какаото и кафето, които по принцип могат да предизвикат криза на човек с камъни в жлъчката, но понеже аз вече нямам, не е забранено, но да не се прекалява.
Обезболяващи няма предписани, понеже не се очакват болки. От храни може да усещаш тежест и неразположение, но болка, заради липсата на жлъчен мехур, няма причина да има.
Въпросът е занапред човек да се опази от образуване на нови камъни по каналчетата, по които си тече жлъчния сок сега. А моят въпрос е за съвети как най-добре да се опази човек от това.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот Bambaa » 03 Юни 2016, 11:54

Предполагам, че тези храни, които са те посъветвали да наблягаш на тях и които да избягваш, ще пазят от образуването на камъни. Чувала съм, че ябълковият оцет, лимоновият сок пречат за образуването им.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот tinkerbell » 08 Юни 2016, 10:28

Аз знам, че задължително трябва да осигуряваш достатъчно течности и движение/спорт, за да не се утаявало нищо и да се образуват. Но не знам дали после трябва да се ходи специално на профилактични прегледи, примерно ехограф, ако нищо не усещаш. Или въобще, как следи човек дали нещата са ок, преди да го заболи?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот penelopa » 08 Юни 2016, 10:47

След като човек е претърпял операция, би трябвало поне веднъж в годината да се проверява и така ще следи дали има някакви промени предполагам.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот tinkerbell » 04 Юли 2016, 10:26

Има логика, ама надали някой дава направления без да имам реален проблем.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот magda » 04 Юли 2016, 10:45

tinkerbell написа:Има логика, ама надали някой дава направления без да имам реален проблем.


Ако личният ти лекар е разбран, не би трябвало да има проблем. Моята винаги ми дава, когато искам да отида на профилактичен.
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот tinkerbell » 29 Авг 2016, 10:43

И да е разбран, направленията нали са ограничени. Ако нямаш поне малък признак за нещо, ще предпочете да пази направление за някой, който не е просто за профилактика, като теб...
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот klara » 29 Авг 2016, 11:22

Значи който иска да следи редовно състоянието, за да няма изненади, трябва да си плаща и да си организира прегледите сам. Така излиза.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот tinkerbell » 02 Сеп 2016, 12:20

И аз това питам. Как се постъпва за да знаеш дали трябва да взимаш някакви мерки, без да те е заболяло.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот zagrijena » 02 Сеп 2016, 13:37

Най-добре ти си се организирай и си се грижи за редовните прегледи, няма кой друг да чакаш. Поне от теб ще си зависи и няма да те мотаят с разни бюрократични измишльотини.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта