Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот tinkerbell » 09 Фев 2016, 21:17

Здравейте, отварям тази тема за хора, които са с отстранен жлъчен мехур. За да говорим за това дали се промени живота след това.
Как се отразява на организма отстраняването на жлъчния мехур. Компенсира ли се липсата му. С какво трябва да се съобразява човек след премахването, с какво да внимава, трябва ли да прави някаква профилактира или хранителни режими. И въобще, които каквото иска да сподели по темата.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот Jully » 10 Фев 2016, 11:54

МНого е неприятно да ти липсва орган, без който уж можеш. Голяма диета трябва при отстранен жлъчен мехур и често хапване на полезни храни и много фибри, това знам това казвам.
Мога да разпитам повече, защото имам позната, която е така. :sad:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Фев 2016, 13:09

Очаква те вечна диета, най-вече това, ако не предизвикваш дразнения можеш да живееш съвсем нормално. ;)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот FramarLekari » 10 Фев 2016, 14:44

tinkerbell написа:Здравейте, отварям тази тема за хора, които са с отстранен жлъчен мехур. За да говорим за това дали се промени живота след това.
Как се отразява на организма отстраняването на жлъчния мехур. Компенсира ли се липсата му. С какво трябва да се съобразява човек след премахването, с какво да внимава, трябва ли да прави някаква профилактира или хранителни режими. И въобще, които каквото иска да сподели по темата.


Здравейте, tinkerbell!

Ще подготвим статия в секцията "Алтернативна медицина" по тази тема. Когато е готова, ще Ви изпратим линк към нея.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот Lollipop » 10 Фев 2016, 14:56

Някои знам, че не спазват дори и диета, но постоянно имаш чувство за глад, затова и често напълняват много след отстраняването на жлъчния мехур. Затова трябва да внимаваш какво ядеш най-вече и да се пробваш.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот Krum » 10 Фев 2016, 15:22

На мен ми отстраниха жлъчния мехур преди доста години. В началото е много некомфортно, особено докато се нагласиш към храната. Чувството на глад също е много подвеждащо, но после се научаваш да не му се връзваш и да го контролираш сякаш. Сег аживея без колбаси, алкохол пия много рядко и по малко, пържено си позволявам много рядко. Главно хапвам пълнозърнести храни и зърнени. Овесените ядки също са много комфортни. След операцията обаче имах разстройство за около 2 седмици и мина. :) Не е толкова страшно и без това се живее.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот Kaya » 10 Фев 2016, 16:12

оОо, звучи ужасно! :sad: Дано да не е наистина много затормозяващо.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот tinkerbell » 10 Фев 2016, 21:34

Framar написа:
tinkerbell написа:Здравейте, отварям тази тема за хора, които са с отстранен жлъчен мехур. За да говорим за това дали се промени живота след това.
Как се отразява на организма отстраняването на жлъчния мехур. Компенсира ли се липсата му. С какво трябва да се съобразява човек след премахването, с какво да внимава, трябва ли да прави някаква профилактира или хранителни режими. И въобще, които каквото иска да сподели по темата.


Здравейте, tinkerbell!

Ще подготвим статия в секцията "Алтернативна медицина" по тази тема. Когато е готова, ще Ви изпратим линк към нея.

С уважение,
Фрамар



Много благодаря, ще следя с интерес за такава статия.
До колкото знам, дори и без мехур, има риск от образуване на нови жлъчни камъни, които пак можели да доведат до кризи. Чувала съм и че има някакви промени, свързани с това как тялото разгражда мазнините (дори полезните), но не съм наясно какво точно означава на практика.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот FramarLekari » 15 Фев 2016, 12:08

tinkerbell написа:Много благодаря, ще следя с интерес за такава статия.


Ето линк към обещаната статия: Билки и алтернативни средства след отстраняване на жлъчния мехур

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Какво да очакваме след отстраняване на жлъчния мехур?

Мнениеот tinkerbell » 17 Фев 2016, 17:55

Framar написа:
tinkerbell написа:Много благодаря, ще следя с интерес за такава статия.


Ето линк към обещаната статия: Билки и алтернативни средства след отстраняване на жлъчния мехур

С уважение,
Фрамар



Чудесно, много Ви благодаря!!!
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта