Засегнати нерви при котка - може ли да се възстановят?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Засегнати нерви при котка - може ли да се възстановят?

Мнениеот anahid.agopyan » 27 Фев 2016, 22:02

Здравейте,
Заведох котката ми на ветеринар, тъй като имаше някакъв дискомфорт в ушите. Докторът установи, че има ушна краста, предписа и едни капки. Поставях ги известно време, животното беше видимо добре, докато един ден се прибрах и я заварих със странно изкривяване на главата. Заведох я веднага при доктора, каза ми, че има инфекция на ухото, би и няколко инжекции, спряхме капките, каза ми, че ще се оправи. Постепенно животното спря да използва предната си лапа, след това и втората, спря да се движи. Отново я заведох, увериха ме, че това е нормално, инфекцията е засегнала нерв, чувствала дискомфорт, лапите и били здрави. Една докторка от екипа му, ми каза, че имала спукано тъпанче и лекарството е проникнало през него и се е получила инфекция. Дадоха ми кортикостероиди, които да и давам 8 дена. Започна да се придвижва, изправи малко главата, но спря да се храни и започна да повръща още на следващия ден. Реших да я заведа при друг ветеринар, който установи, че има 40.5градуса температура. Даде и антибиотици, имуностимуланти, против повръщане. Кошмарна нощ, реших че ще е последната и нощ. Свалихме температурата. Сега котката ми не е адекватна, върви по стените, върти се в кръг, не реагира, погледа и е празен, едната и заница е засегната, пие вода, но трудно се храни, завира си главата на тъмни места. Докторът ми каза, че така ще си живее, било от засегнатите нерви, но то това не е живот. Давам и хапчета на билкова основа за нервите. Утре сме при друг ветеринар. Какво мислите вие, дали може да се възстановят тези нерви с времето, дали изобщо е от тях, четох, че това държание може да е в следствие на възпаленото вътрешно ухо?
anahid.agopyan
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Фев 2016, 21:55

Re: Засегнати нерви при котка - може ли да се възстановят?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 11 Фев 2020, 18:30

Намерихме едно котенце пред блока. Беше го блъснала кола. Занесохме го на ветеринар и му правиха операция. Имаше засегнати нерви и не можеше да си движи задните крачета. Също беше неориентирано. Давахме му лекарства и витамини. С течение на времето се оправи и сега е много хубав котарак. Дано и вашето котенце да е оздравяло!
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron