Мини пинчер - има ли други стопани?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Мини пинчер - има ли други стопани?

Мнениеот Bella » 18 Окт 2011, 10:35

Малките породи кучета са ми страст. От 5 години почти имам една бяла красавица, а с нея и още две момиченца, но една определено ми е любимката.От доста време се чудих дали да поставям тази тема и най-после се реших.Надявам се да намеря съмишленици и да си общуваме за тази декоративна порода кучета.
Та нека да разкажа малко за моята принцеса. В момента е на повече от 5 години, два пъти съм имала кученца от нея, но трудно намирам мъжки за нея тъй като е много малка. Никога не съм си мислила да отглеждам кучета с цел разплод, това, че имам три стана случайно, две от тях са ми подарък.
Ако има други, които отглеждат тази порода кучета знаят колко умни и интелигентни кучета са. Хайде да споделим радостите и неволите си при отглеждането на тези бижута. С какво храните питомците си? Кой е вашият ветеринар? Заболявания! Всичко за да сме си взаимно полезни :)
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Мини пинчер

Мнениеот Margo » 18 Окт 2011, 10:47

И аз имам мини пинчер. Да наистина са много умни животни, винаги усеща кога не съм в настроение, плаче когато и аз плача. Като детенце ми е :)
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Мини пинчер

Мнениеот anet » 30 Яну 2012, 20:48

Наистина са много атрактивни и интересни кученца. Един недостатък - прекалено са крехки. Поради непрестанната им игривост, често претърпяват злополука тип "скачане от дивана". Затова, ако имате такова кученце - бъдете готови да полагате грижи за него като малко дете.
anet
 
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Яну 2012, 20:15

Re: Мини пинчер

Мнениеот Memento » 31 Яну 2012, 10:23

Цвергпинчерът пинчер е „царят” на миниатюрните кучета. Той е приятелят, който с всички сили ще ви защитава и ще ви остане предан цял живот. Притежава искрящ поглед, който внимателно изследва всичко по пътя си и който в никакъв случай не е изплашен или неуверен в себе си. Миниятюрният пинчер притежава удивителната способност да отброява минутите, оценява всяка ситуация и я използва в своя полза. Благодарение на късата си козина пинчерът е идеален за отглеждане в апартамент. Весел и жизнерадостен, цвергпинчерът винаги спира погледа на всеки, минал край него, а природната му храброст въобще не се поставя под съмнение. Въпреки неголемите си размери, в него напълно отсъства комплексът на малките кучета. Цвергпинчерът е великолепено изложбено куче, той е елегантен и с характерен танцуващ тръс. Освен това той е роден спортист, който не би се уплашил от лошото време. Способен е да понесе спартански условия на живот, но той предпочита мекия диван и топлата постеля на стопанина си.
Миниатюрния Пинчер обожава игрите и упражненията, енергийното му ниво е доста високо, затова на него му трябват енергични стопани, които са готови да му отделят необходимото време за забавление и игри. Кучетата от тази порода не обичат да бъдат мачкани и грубо стискани. Добре се разбират с по - големи и внимателни деца. Когато говорим за непознати, Миниатюрния Пинчер ще се държи предпазливо и резервирано към тях. Отношението му е същото към останалите животни, ще се опита да доминира над тях и ще преследва по - малките от тях. Необходимо е да осигурите на вашето кутре безопастно и сигурно място, където да може спокойно да си играе, без да се притеснявате че може да успее да избяга, имайте предвид, че те са много добри катерачи.

Външен Вид на Миниатюрния Пинчер

Цвергпинчерът по-рано е бил наричан сърнен, поради сходството му със сърните. Това куче е добре балансирано, компактно, с къса, гладка и блестяща козина. Главата му е пропорционална на размера на тялото. Ушите са високо поставени и изправени. Височината им е между 23-33 см. Теглото е 3,5-5,5 кг. Окраската е черно-кафява, шоколадово кафява или еленова.

Поддръжка на Външния Вид на Миниатюрния Пинчер

Изискванията, относно поддръжката на външния вид на Миниатюрния Пинчер са съвсем малки. Единственото, което е необходимо е да сресвате козината му от време на време, за да изглежда лъскава и в добро състояние. Козината им не линее, което е добра новина за тези от вас които страдат от алергии.

Продължителност на живот и здравословни проблеми при Миниатюрния Пинчер

Средната продължителност на живот на Миниатюрния Пинчер е около 13 - 15 години и съществуват няколко здравословни проблема, отнасящи се за тази порода кучета: проблеми с кожата, катаракт, PRA , но като цяло, можем да кажем че това е една здрава порода кучета. Преди да си вземете такова къченце, трябва да се уверите, че родителите на вашето кученце имат сертификати CERF и OFA .

История на Миниатюрния Пинчер

Цвергпинчерът не е мини форма на доберман-пинчера, както много хора предполагат. Миниятюрният пинчер е старинна порода и сходството с добермана е получено по-късно. Любител на пинчерите г-н Доберман си е поставил за цел да създаде голям пинчер, защото се е възхищавал на миниатюрния. Цвергпинчерът произхожда от гладкокосместите немски пинчери със стандартен размер, които са били използвани за лов на плъхове в конюшните, където обикновено са живеели. Старинната порода на миниатюрните пинчери представлява сама по себе си по-тънък тип на тези „конюшни” кучета и по право се считат за „царе” в групата на миниатюрните кучета. За пръв път тази порода е била регистрирана в АКС през 1925г.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Мини пинчер

Мнениеот Даниела Стоянова » 31 Яну 2012, 10:36

Memento написа:Цвергпинчерът пинчер е „царят” на миниатюрните кучета. Той е приятелят, който с всички сили ще ви защитава и ще ви остане предан цял живот. Притежава искрящ поглед, който внимателно изследва всичко по пътя си и който в никакъв случай не е изплашен или неуверен в себе си. Миниятюрният пинчер притежава удивителната способност да отброява минутите, оценява всяка ситуация и я използва в своя полза. Благодарение на късата си козина пинчерът е идеален за отглеждане в апартамент. Весел и жизнерадостен, цвергпинчерът винаги спира погледа на всеки, минал край него, а природната му храброст въобще не се поставя под съмнение. Въпреки неголемите си размери, в него напълно отсъства комплексът на малките кучета. Цвергпинчерът е великолепено изложбено куче, той е елегантен и с характерен танцуващ тръс. Освен това той е роден спортист, който не би се уплашил от лошото време. Способен е да понесе спартански условия на живот, но той предпочита мекия диван и топлата постеля на стопанина си.
Миниатюрния Пинчер обожава игрите и упражненията, енергийното му ниво е доста високо, затова на него му трябват енергични стопани, които са готови да му отделят необходимото време за забавление и игри. Кучетата от тази порода не обичат да бъдат мачкани и грубо стискани. Добре се разбират с по - големи и внимателни деца. Когато говорим за непознати, Миниатюрния Пинчер ще се държи предпазливо и резервирано към тях. Отношението му е същото към останалите животни, ще се опита да доминира над тях и ще преследва по - малките от тях. Необходимо е да осигурите на вашето кутре безопастно и сигурно място, където да може спокойно да си играе, без да се притеснявате че може да успее да избяга, имайте предвид, че те са много добри катерачи.

Външен Вид на Миниатюрния Пинчер

Цвергпинчерът по-рано е бил наричан сърнен, поради сходството му със сърните. Това куче е добре балансирано, компактно, с къса, гладка и блестяща козина. Главата му е пропорционална на размера на тялото. Ушите са високо поставени и изправени. Височината им е между 23-33 см. Теглото е 3,5-5,5 кг. Окраската е черно-кафява, шоколадово кафява или еленова.

Поддръжка на Външния Вид на Миниатюрния Пинчер

Изискванията, относно поддръжката на външния вид на Миниатюрния Пинчер са съвсем малки. Единственото, което е необходимо е да сресвате козината му от време на време, за да изглежда лъскава и в добро състояние. Козината им не линее, което е добра новина за тези от вас които страдат от алергии.

Продължителност на живот и здравословни проблеми при Миниатюрния Пинчер

Средната продължителност на живот на Миниатюрния Пинчер е около 13 - 15 години и съществуват няколко здравословни проблема, отнасящи се за тази порода кучета: проблеми с кожата, катаракт, PRA , но като цяло, можем да кажем че това е една здрава порода кучета. Преди да си вземете такова къченце, трябва да се уверите, че родителите на вашето кученце имат сертификати CERF и OFA .

История на Миниатюрния Пинчер

Цвергпинчерът не е мини форма на доберман-пинчера, както много хора предполагат. Миниятюрният пинчер е старинна порода и сходството с добермана е получено по-късно. Любител на пинчерите г-н Доберман си е поставил за цел да създаде голям пинчер, защото се е възхищавал на миниатюрния. Цвергпинчерът произхожда от гладкокосместите немски пинчери със стандартен размер, които са били използвани за лов на плъхове в конюшните, където обикновено са живеели. Старинната порода на миниатюрните пинчери представлява сама по себе си по-тънък тип на тези „конюшни” кучета и по право се считат за „царе” в групата на миниатюрните кучета. За пръв път тази порода е била регистрирана в АКС през 1925г.

Чудесна информация за пинчерите, но не разбрах за тия болести. Имам от много години мини пинчер, ваксиниран и всичко както му е реда, за сега не съм имала проблеми с кожата му, а и въобще не съм имала здравословни проблеми с него. Пояснете моля какво означават въпросните съкращения.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Мини пинчер

Мнениеот Memento » 31 Яну 2012, 11:58

PRA е съкращение от Прогресивна ретинална атрофия:

Болестта PRA
При генетичното смущение prcd-PRA клетките на ретината в задната част на окото дегенерират и умират, дори ако са се развивали нормално в ранна възраст. Конусовидните пръчици в окото отговарят за виждането при слаба светлина и първи губят нормалната си функция. Това води до нощна слепота. След това постепенно клетките губят и нормалната си функция, дори и при силна светлина. По-голямата част от засегнатите кучета накрая ослепяват. Обикновено клинични прояви на болестта се наблюдават в ранното съзряване или при току-що съзрели ( 2-3 години) кучета. Тъй като възрастта, при която се проявява болестта е различна за различните породи, трябва да потърсите конкретна информация за вашата порода. Диагностиката на ретинална болест може да бъда трудно начинание. Състояния, които изглеждат като prcd-PRA, всъщност може да са прояви на друга болест, и да не се предават по наследство. Генетичният тест на OptiGen помага при диагностиката. Важно е да се помни, че не всички ретинални болести са PRA и не всички PRA са форма на prcd. Редовни годишни прегледи от очен ветеринар помагат в исторята на състоянието на очите, което от своя страна подпомага диагностицирането.
За съжаление, в момента няма лечение за PRA.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Мини пинчер - има ли други стопани?

Мнениеот Lewiscordo » 16 Дек 2014, 13:04

Наистина са изключително привлекателни и интригуващи кученца. Един недостатък - прекалено деликатна. Заради се пристъпи към тяхната жизненост, редовно следствие от премеждия подреди "подскача на шезлонга". Така че, в случай, че имате такъв кученце - да бъде готов да се грижи за него като Тайк.
You can check out our latest 70-332 brain dumps and testking.co.uk - GSEC brain dumps written by our pba to help you pass passguide.You can also purchase www.stevenson.edu Our Florida Southern College is simply excellent in quality.
Lewiscordo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2014, 13:01

Re: Мини пинчер - има ли други стопани?

Мнениеот Kremiliya » 16 Дек 2014, 15:17

Имах мини пинчер преди години, много симпатично животно, да. Много шумно, всичко това е от страх. :mrgreen: :lol:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мини пинчер - има ли други стопани?

Мнениеот Elica » 19 Дек 2014, 17:13

Страхотни кученца малко малки и нежни много ги харесвам :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Мини пинчер - има ли други стопани?

Мнениеот Malina » 19 Дек 2014, 17:38

Аз имах мини пинчер, не от тези най-дребните, които сега са на мода а в истинския му рзмер, преди примеските, много симпатично и добро куче беше, почина на 15 години :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта