Нисък пулс и Есобел рано сутрин - има ли връзка?

Нисък пулс и Есобел рано сутрин - има ли връзка?

Мнениеот veselin.minchev » 16 Мар 2016, 22:35

vesval87
Пулс

Здравейте,
Всичко започна, когато реших да си направя пълни изследвания, тъй като на два пъти ми се случи, да получа доста силно сърцебиене през нощта и в същото време, защото се чуствам леко изтощен. Изследванията бяха отлични, според общопрактикуващия лекар, включително и някакви хормони за щитовидна жлеза. Аз се поуспокоих, но след месец време, пак получих такова сърцебиене и се притесних отново! И така за два-три месеца получих някакво ПР, това го установи психиатър. Той ми предписа Есобел по една таблетка сутрин. Пия го вече месец, нямам някакви атаки, но редовно си меря кръвното и пулса, това ми остана като навик. Та забелязах, че пулсът в покой ми е 55-62 удара, което ми се струва малко (на 29 години съм). Преди това, рядко съм обръщал внимание, но ми се струва, че беше около 70 уд/мин. Правил съм и ЕКГ, което е отлично, също, според лекарите, но тогава пулсът ми не е толкова нисък! Кръвното ми е нормално! Също така ходя и на плуване от месец време! Въпросът ми е, имам ли повод за притеснение, относно този пулс и има ли връзка с Есобел-а или пък плуването, или пък на нервна почва? Също така, искам да уточня, че съм свалил 20 кг, може би има значение и това.
Благодаря предварително!
veselin.minchev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2016, 22:27

Re: Нисък пулс и Есобел рано сутрин - има ли връзка?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 26 Фев 2020, 10:11

Много интересно как докторът е предписал Есобел, като една от нежеланите реакции при това лекарство е точно "признак или симптоми на нарушена сърдечна честота или ритъм"?!
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron